Ar išmanusis telefonas vien tik baubas?
0 (0)

StockSnap / Pixabay

Šiame kompiuteriniame amžiuje vaiką išlaikyti be priėjimo prie kompiuterio darosi sudėtinga arba neįmanoma. Manau, jog praėjo didelė banga siaubo, kaip tai pakenks vaiko vystymuisi ir smegenų veiklai. Pamatyti mažylį vežimėlyje su išmaniuoju telefonu, darosi įprastas vaizdas.

Visi puikiai žinom pagrindines taisykles: raminimui, laiko prastūmimui, įsitraukimui į kompiuterinius žaidimus – sakome griežtą NE. Savišvietai, pagalbinei mokymosi priemonei – TAIP. Ar to paisoma? Drįsčiau teigti, jog ne. Kad ilgai žaidžiant vaikams kyla agresija ir kiti negatyvūs elgesio pokyčiai, tai tikriausia pastebėjo visi tėvai. Nebent jų mažyliai dar nepasiekė tos amžiaus ribos ir klausosi tik dainelių arba žiūri filmukus.

Pasidalinsiu asmenine patirtimi. Kadangi sūnus nuo mažens domisi geografija, astronomija, anatomija, ta tema yra puikių lavinančių žaidimų, kurie įtraukia „gerąja“ prasme. Jei Jūsų vaikui tai visai neįdomu:

  • pamėginkite įtraukti jį besivaržydami su juo, arba patys įdiekite keletą lavinamųjų programų;
  • ribokite žaidimo laiką, keisdami jį su žaidimu, atnešiančiu naudos;
  • girkite vaiko pasirinkimą;
  • išmokykite susirasti jam įdomią informaciją planšetėje/kompiuteryje;
  • paprašykite papasakoti, ką sužinojo, nejučia paskatinkite pasidomėti kitomis sferomis.

Užduotis tėveliams – kompiuteris nebūtinai baubas, jei išmintingai juo naudotis, o parodyti kaip tai padaryti – Jūsų užduotis.

Video medžiagoje mano šešiametis įsitraukęs į geografinį žaidimą. Tai vienas iš pavyzdžių, kurių galiu papasakoti begalę.

Kviečiu registruotis konsultacijoms.

Psichologė Kristina Reid | Abejoks

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.