Ar leidžiama taip draugauti su nepilnamete?
0 (0)


Iliustracija: pixabay.com

Atsiprašau, kad trukdau su tokiu savo klausimu, bet mano draugei 15 m. Jos vaikinui 19 m. Ji pas jį dažnai nakvoja, jie glamonėjasi, jis ant kaklo jai nasosų pridaro dažnai. O jos mama tik pasijuokia ir leidžia viską. Ji ir pas jį švenčia, geria. Man jos gaila, todėl ir rašau jums. Gaila todėl, nes man iš šono atrodo, kad ji jo bijo. Jis jai parašo eik namo, ji ir bėga. Tiesiog norėjau paklausti, ar leidžiama taip draugauti su nepilnamete?
Agnė (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologas Edvards Šidlauskas

Dėkoju už klausimą, jis tikrai svarbus. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 151straipsnis numato, kad „Pilnametis asmuo, lytiškai santykiavęs ar kitaip tenkinęs lytinę aistrą su jaunesniu negu šešiolikos metų asmeniu, jeigu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.“ Taigi, atsakymas jau turbūt akivaizdus, tokiu būdu „draugauti“ nėra leidžiama.

Jei mama į situaciją nereaguoja ir jai nėra svarbu, jog jos nepilnametė dukra svaiginasi alkoholiu ir galimai lytiškai santykiauja su 19 mečiu vaikinu, gal net ne savo noru, svarbu kuo skubiau pranešti apie tai policijai ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai (vaikoteises.lt), kad ten dirbantys specialistai galėtų perimti situaciją į savo rankas ir pasirūpinti jūsų drauge tinkamai.

Psichologas Edvardas Šidlauskas | psichika.eu

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. As esu as parašė:

    Pasigydik psichologe Tu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.