Atrodo lyg būčiau tapęs bejausmiu
0 (0)

protas-jausmai

Klausimas: Sveiki, rašau, nes iškilo dvejonių. Man 22, gyvenime turiu labai dideliu ambicijų ir save kiekvieną dieną bandau spausti kiek įmanoma daugiau. Nors esu labai aktyvus, tačiau šiandien pajutau, kad mano gyvenimas nuobodus..

Atsakingus sprendimus gyvenime priimu šaltu protu ir nedvejodamas, tačiau jaučiuosi lyg būčiau tapęs bejausmiu… Gali pasirodyti, kad esu užsidaręs, tačiau priešingai – esu labai emocingas ir atviras.
Beje, turiu mergina, kurios nebemyliu jau metus. Ji dabar užsienyje, bendraujam retai, tačiau visada buvau ištikimas.

Šiandien pajaučiu gyvenime tuštumą, žinau, kad visus sprendimus gyvenime priimu tik galva, niekada nepasiduodu emocijoms.. Širdį naudoju tik kaip raumenį – kraujui stumdyti, gal todėl nesijaučiu gyvas!?!? Padekit!

Paulius (vardas pakeistas)

Komentaras: Labas, Pauliau,

Džiugu, kad kreipiesi ir ieškai atsakymų, kaip sau padėti. Taip pat, džiaugiuosi, kad siekdamas iš kiekvienos dienos išspausti kiek įmanoma daugiau, gyvendamas tokį šalto proto vedamą gyvenimą, visgi radai laiko stabtelti ir atkreipti dėmesį į tai, kaip tame gyvenime jautiesi. Tokie stabtelėjimai yra iš tiesų svarbūs tam, kad galėtume keisti tai, kas trukdo būti laimingam.

Panašu, kad šaltas protas, tikslų siekimas, buvimas efektyviu, motyvuotu ir ambicingu žmogumi tau yra itin didelės vertybės. Tuo tarpu perskaičiusi tavo laišką ir įsivaizdavusi, kaip turėtų atrodyti tavo kasdienybė, į galvą ateina roboto paveikslas. Robotai yra užprogramuoti tam tikram tikslui, jie neturi kitų poreikių, neturi emocijų, tad tikrai visada vadovaujasi šaltu protu, loginėmis operacijomis ir nedvejoja priimdami sprendimus.

Iš tiesų, perskaičius laišką susidaro įspūdis, kad tam tikros emocijos tau atrodo kaip silpnumo požymis, trukdis ir kažkas, ko reikia vengti. Pabrėžiu, kad tam tikros, nes vadini save emocingu žmogumi, tačiau vėliau sakai, kad širdį naudoji tik kraujui stumdyti. Dėl to susidaro įspūdis, kad vadovaujiesi ne tiek šaltu protu, kiek vengi jausti tam tikrus dalykus. Pavyzdžiui nerimą, kuris neišvengiamas priimant labai svarbius sprendimus, nepasitikėjimą savimi, kaltės jausmą, kuris gali kilti metus draugaujant su nemylima mergina ir tuomet trukdyti užbaigti santykius, baimę būti vienam, liūdesį dėl praradimų ir kita, ką jausti yra nemalonu. Visgi tam tikras emocijas spaudžiant giliai savyje, jos pamažu perima vairą, išveda iš pusiausvyros ir randa kelią, kaip pasirodyti: kartais jos susitelkia į kūną ir atsiranda įvairūs galvos, skrandžio skausmai, nuolatinis nuovargis, o kartais ir tuštuma, nuobodulys ar beprasmybės jausmas.

Galbūt kyla klausimas, kaip emocijos gali turėti tokią didelę įtaką, kai, atrodo, pirmenybę visada teiki šaltam protui? Taip yra dėl to, kad jos iš tiesų turi labai didelį vaidmenį mūsų gyvenimuose. Emocijos išsivystė pirmiau nei kalba, nei bet koks verslas, nei bet kokie tavo, mano ar kito žmogaus sąmoningi tikslai. Pirmiausia žmogaus reakcija yra emocinė – su emocijomis susieti įvykiai greičiau iššaukia smegenų impulsus. Evoliuciškai emocijos padėjo mums išgyventi, susikalbėti ir kadangi jų nauda akivaizdi, jos niekur ir nesitraukia, nepaisydamos mūsų norų. Tiesą pasakius, net tavo ypatingas susikoncentravimas į savo ambicijas, siekius, nuolatinis savęs spaudimas ir „širdies“ nuvertinimas greičiausiai taip pat turi kokias nors emociškai įkrautas priežastis.

Nenoriu pasakyti, kad turėti ambicijų ir jų siekti yra kažkas blogo. Labiau noriu pabrėžti, kad gyvenimas nesusideda vien iš didelių tikslų. Tas pats gyvenimas susideda iš kiekvienos dienos smulkmenų, mūsų reakcijų į aplinką, santykių ir, žinoma, mūsų emocijų. Atviras, nors ir liūdnas pokalbis su svarbiu žmogumi, nerimas ieškant išeities, džiaugsmas sutikus seną draugą. Atsisukimas į save – jei šiandien ir vakar išspaudžiau iš dienos viską, ką galėjau, galbūt šiandien galiu tiesiog sėsti ant dviračio ir važiuoti kur nors be tikslo? Kitaip tariant, siūlyčiau nusiimti bent dalį to šalto proto šarvo ir įnešti į savo gyvenimą spalvų.
Sėkmės.

Psichologė Evelina Adakauskienė | Psichologijos namai
el.p.: adakauskiene.e@gmail.com, tel.: +37066262656

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.