Bijau ilgo išsiskyrimo: ateityje kelis metus gyvensime atskirai
0 (0)

bijau-ilgo-issiskyrimoKlausimas:

Sveiki, mano santykiai su vaikinu yra puikūs, darnūs, tačiau ateityje mes turėsime gyventi kelis metus skirtinguose miestuose ir aš labai nerimauju, kad atstumas mūsų neatitolintų, kad nepasikeistume patys kaip žmonės ir labai noriu, kad mums pavyktų santykius išsaugoti tokius kokie jie yra dabar. Gal man galėtumėte patarti, kaip išgyventi tai, kaip savo neramias mintis pakeisti pozityviomis, paskutiniu metu dažnai liūdžiu ir nerimauju dėl ateities, nesugebu džiaugtis dabartimi, nes vis galvoju kaip sunku bus gyventi toli vienas nuo kito. Prašau jūsų patarimo, kaip išsaugoti artimus ir šiltus santykius per atstumą, kaip padidinti pasitikėjimą santykiais ir antrąja puse ir kaip iš galvos išmesti nereikalingas, depresiškas, liūdnas mintis ir džiaugtis gyvenimu. Ačiū
Arūnė

Atsakymas:

Sveika.
Panašu, jog šiuo metu išgyveni tikrai ne pačius lengviausius ir maloniausius jausmus savo gyvenime. Tenka skaudžiai pergyventi nerimą, dvejones, liūdesį. Tačiau tai normalu žinant apie didelius laukiančius pokyčius tavo ir draugo santykiuose.

Tu jau dabar mintyse dėlioji, kuri bei perkuri jūsų ateities scenarijų, tolimesnę ateitį. Kad ir kaip kenkdami sau, tačiau labai dažnai esame linkę apimti sunkių, nemalonių emocijų (baimės, nerimo) užsibūti praeityje ar ateityje, vietoj gyvenimo dabartyje.

Vis dėlto šiuo metu galvoti, kaip bus nelengva bendrauti per atstumą nėra prasmės, nes tokio patyrimo dar nesi turėjusi ir negali nieko numatyti. Geriausiai būtų likusį laiką iki išsiskyrimo su draugu praleisti kuo maloniau, prasmingiau, pasiliekant mintyse daug smagių akimirkų drauge.

Be abejonės santykiai per atstumą išties yra nelengvas išbandymas abiems partneriams, kurį išlaikius santykiai gali labai sutvirtėti. Minėjai, jog norėtumei, jog nei vienas iš jūsų nepasikeistų, kad santykiai išliktų tokie pat, kas nėra įmanoma. Pabandyk prisiminti save anksčiau ir dabar, jūsų santykius susipažinimo laikotarpiu ir dabar. Todėl jau vien faktas, jog reikės bendrauti per atstumą, rodo, jog santykiai neabejotinai pasikeis. Nors tai nėra blogai- augimas, tobulėjimas visad į naudą. Palaikant santykius per atstumą teks rasti kitokių bendravimo būdų, daug labiau įvertinti retesnius susitikimo momentus, stengtis nustebinti, pradžiuginti vienas kitą.

Žinoma, labai svarbu būtų sužinoti kokio dydžio atstumas skirs jus. Nes jei tai kiti Lietuvos miestai, tikrai nebus didelė problema dažnai susitikti. Vis dėlto siekiant išsaugoti artimus santykius per atstumą svarbiausia būti kuo atviresniems, nuoširdesniems, nenutylėti, kai tau sunku, kai skauda, kai širdis nebeatlaiko susikaupusių slogių jausmų. Ir žinoma, labai svarbu kiek galima dažniau bendrauti. Jei bendravimas pradės trūkinėti, vienas iš partnerių jam skirs mažiau laiko, akivaizdu, jog prasideda atitolimas, kas gali sunaikinti buvusį tarpusavio ryšį. ABU partneriai turi stengtis išsaugoti santykius per atstumą. Jei jums abiems pakaks ryžto, kantrybės toliau bendrauti skiriant atstumui, neabejoju, jog santykiai po ilgo nebuvimo kartu bus kitokie – labiau išaugę ir sustiprėję.

Psichologė Indrė Kazlauskaitė
El. paštas: psichologe.indre@gmail.com

Gali sudominti: Stiklinė vandens

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Mas Ko parašė:

    Mus du metus skyrė 1000 km, o buvo pagundų ir viso kito. Žiūrėkit kokios sielos esate, jei dar Jus valdo gyvuliški instinktai, tai viskas aišku. Su atstumu atsiveria visai kitoks požiūris į gyvenimą, kitaip pervertini Tave supančią aplinką, nes patiri kitokias emocijas. Svarbiausia nesimėgauti liūdesiu ir priimti savo likimą. Patarčiau tik nesimėgauti liūdesiu ir vienatve, stebėti tai, ko nematėt būdami kartu – naujų galimybių. Praėjo du meteliai akimirksniu ir ryšys tarp mūsų daug kartų sustiprėjo, išaugo didelis pasitikėjimas. Beje mes dar labai jauni (studenčiokai), galbūt dėl to ir buvo lengviau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.