Jis nebuvo įsitikinęs ar laiku „ištraukė“, todėl nupirko man kontraceptiką

paauglyste-nestumasKlausimas: Sveiki, rašau Jums, nes nežinau ką daryti. Prieš savaitę turėjau lytinių santykių su vaikinu ir jis buvo be apsaugos. Jis nebuvo įsitikinęs ar laiku „ištraukė”, todėl nupirko man kontraceptiką. Praėjo savaitė ir pradėjau sirgti mėnesinėmis, kurios turėjo prasidėti už dviejų savaičių. Menėsinės yra kažkokios keistos: labai silpnos. Perskaičiau, kad toks gali būti šalutinis poveikis kontraceptiko, tačiau tai yra laikomas ir nėštumo požymis. Man yra 16 metų, todėl bijau sakyti tėvams ar tuo labiau eiti pas gydytoją. Patarkite, ką man daryti, ko laukti, kur kreiptis.
Ačiū.

Vilma (vardas pakeistas)

Atsakymas: Sveiki, Vilma, ačiū, kad parašėte domėdamasi tokiais svarbiais dalykais.

Jūs pasiskaitėte teisingai – priešlaikinis kraujavimas po ekstrinės kontracepcijos yra vienas iš galimų šalutinių poveikių. Tokio tipo kontracepcija turi savyje itin stiprią hormonų koncentraciją, todėl išderina moters organizmą, to rezultatu gali būti tiek Jūsų patiriamas kraujavimas, mėnstruacijų ciklo sutrikimai.

Suprantama, kad jaučiama baimė eiti pas gydytoją tokiu nemaloniu klausimu, tačiau kraujavimas gali užsitęsti, nutolindamas pagal ciklą turinčias būti menstruacijas ir taip atsidarytų užburtas ratas nuolat nesibaigiančių ginekologinių problem. Jeigu savo laiku menstruacijos nepasirodys, 10 d. po vėlavimo galima pasidaryti nėštumo testą. Tačiau į Jūsų klausimus geriausiai atsakys ginekologas.

Taip pat ateityje siekiant išvengti panašių problemų, pravartu naudotis patikimesne kontracepcija – prezervatyvais, kurie saugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir lytiniu keliu plintančių ligų.

Kad ir kaip savo jėgomis ir matematiniais gebėjimais laiku „ištraukti” teigia pasižymintis vaikinas, visos problemos, kurias sąlygoja toks kontracepcijos būdas, vėliau tenka merginai.

Linkiu ramiai sulaukti savo dienų ir saugiai propaguoti lytinius santykius.
Sėkmės.

Agnė Marcevičiūtė
psichologijos magistrantė
Teipsiko.lt

1 Response

  1. 16m. mergaitė parašė:

    Laba diena, man 16m. Turiu panašią problemą, bet mes mylėjomės su maišeliu ir po sekso man buvo slapia. Ar aš galėjau pastoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *