Ką daryti, kad norai išsipildytų – 15 žingsnių svajonių įgyvendinimo link
0 (0)

Kambarys dugne (aut. A. Kriščiūnaitė) Kambarys dugne

Mano draugai, pažįstami ir Sielos namų skaitytojai dažnai klausia, ką, mano manymu, reikia daryti, kad būtų kuo greičiau įgyvendintos jų svajonės ir norai. Kaip man pavyksta realizuoti savo svajones? Ar yra kokia nors stebuklinga formulė arba burtai? Visiems atsakau tą patį – yra nesunkios ir veiksmingos instrukcijos, kurių laikantis anksčiau ar vėliau, norai pildosi. Vienintelis dalykas, kurio reikia, kaip ir bet kurioje kitoje veikloje – kantraus, tęstinio ir sistemingo proceso. Šio metodo efektingumą patvirtino daugybė sėkmingų žmonių, rašančių knygas ir vedančių seminarus. Ne kartą juo realioje praktikoje įsitikinau ir pati. Taigi, noriu pasidalinti šiais paprastais 15 žingsnelių, būtinų norų išsipildymui, ir su jumis.

I etapas – Svajonių įgyvendinimas – nuo ko pradėti?

1. Gili savianalizė – ko aš iš tiesų noriu?

Tik pasakose galime nueiti “ten, nežinia kur”. Realiame gyvenime, norėdami pasiekti konkretų tikslą, turime žinoti konkrečią kryptį, o šioje situacijoje – konkretų ir aiškiai bei itin detaliai suformuluotą norą, svajonę. Taigi, pradėkite nuo savianalizės. Pavyzdžiui, jei norite naujo darbo, paklauskite savęs, koks būtent tai turėtų būti darbas, kokioje vietoje, su kokiomis pareigomis ir atsakomybėmis, kokia alga, kolektyvu. Sekantys klausimai turėtų būti: kam man to reikia (ir ar tikrai reikia?), ką man tai duos (asmeninį augimą, saugumo, komforto jausmą, finansinę laisvę, naujas pažintis ir t.t.).

Labai svarbu suprasti ir tai, kad atėję į gyvenimą dideli pokyčiai, dažnai pareikalauja šiokių tokių aukų ir pasikeitimų kitose srityse, todėl analizuodami, ko norite, geriausia iš anksto apgalvokite, kokią kainą gali tekti sumokėti, pavyzdžiui, už aukštesnes pareigas su geresniu atlyginimu arba asmeninį verslą (daugiau darbo, daugiau atsakomybės, mažiau laiko šeimai, galimas šeimyninių santykių pablogėjimas), arba pavyzdžiui už gražesnę ir lieknesnę figūrą (nesveikų, nors ir skanių maisto produktų atsisakymas, netinkamų mitybos įpročių keitimas, dėl to kylantis mažesnis ar didesnis psichologinis diskomfortas, maisto normų ribojimas, prakaitavimas sporto klube ir t.t.). Jei norite vaikelio, teks smarkiai pakeisti gyvenimo būdą ir atsisakyti kai kurių veiklų, savaime suprantamų tiems, kas vaikų neturi. Todėl geriau iš anksto pagalvokite, ar esate pasiruošęs visiems galimiems pokyčiams ir atsakomybei – tuomet ateityje turėsite mažiau netikėtumų arba ramiau į juos reaguosite.

2. Meditacija ir švarus protas – sąsaja su vidiniu balsu

Pažįstu daugybe žmonių, kurie sako, kad jie konkrečiai nežino, ko nori. Tikisi sutikti savo gyvenimo meilę, bet net neįsivaizduoja, kokiomis vidinėmis ir išorinėmis savybėmis ji turėtų pasižymėti („jis turi būti fainas“ nėra konkretus žmogaus apibūdinimas). Nori kardinalių pokyčių profesinėje srityje, bet net nenutuokia kokioje sferoje jie jaustų savirealizaciją ir galėtų atsiskleisti geriausiai. Galbūt dėl to tokie žmonės ilgus gyvenimo metus lieka vieniši, nelaimingi ir dirba nemėgstamą darbą.

Vienas iš lengviausių būdų suprasti, ko konkrečiai nori, tai švarinti savo protą nuo įvairių „šiukšlių“ bei stiprinti ryšį su savo vidiniu balsu ir vidinės išminties šaltiniu. Jame yra visa mums reikalinga žinoti informacija, kurią pasitelkę galime tverti stebuklus. Na, o išvalyti protą ir stiprinti vidinį balsą lengviausia užsiimant įvairiomis dvasinėmis praktikomis bei medituojant.

Kambarys dugne (aut. A. Kriščiūnaitė) Tiltas per upę

II etapas – Kaip teisingai formuluoti savo norą?

3. Teisingas svajonės formavimas

Noras turi būti formuluojamas esamuoju laiku (ne būsimuoju „Aš turėsiu…“ ir ne tariamąją nuosaka „Norėčiau, galėčiau…“), pozityviai ir nenaudojant jokių neiginių („netrūksta pinigų“ , niekuo nesergu– pasąmonė girdi tik „trūksta pinigų“ ir „sergu“). Skaitydami norą, kaskart jauskite džiugesį ir dėkingumą taip, tarsi noras jau būtų išsipildęs – taip savo pasąmonei pasiųsite konkretų signalą, kurį ji turės vykdyti.

4. Norą būtina užrašyti

Žmonės dažnai sako – kam čia rašyti – aš ir taip atmintinai žinau, ko noriu. Visgi, svajonės užrašymo procese yra dviguba prasmė. Visų pirma, įamžindami savo norą popieriuje mes energetiškai jį pasižymim ir tarsi pririšam prie savęs tam, kad šis, kaip koks drugelis, atskridęs nenutūptų pas kaimyną, kuris norėjo to paties. Antra – fiksuojant norą ne tik mintyse, žodžiu, bet ir ant popieriaus, pajungiame visus savo sąmonės ir pasąmonės „įrenginius“, o būtent jie mums tą norą ir padeda įgyvendinti. Taigi – užsirašyti svajonę kuo detaliau – būtina!

5. Noro realumas

Tegu jūsų svajonė bus didelė, bet tuo pačiu ji turi būti reali. Jei norėsite visiškai neįtikėtinų dalykų ir dar tuoj pat, jūsų sąmonė jaus per didelį nepasitikėjimą ir pasipriešinimą, taigi svajonės realizuoti nepavyks. Kita vertus, „nenusipiginkite“. Norėkite ne šiaip bet kokios transporto priemonės, o gerai veikiančio konkretaus automobilio. Norėkite ne šiaip bet kokio asmeninio būsto, bet gero erdvaus buto ar namo konkrečioje vietoje.

6. Noro pozityvumas

Noro pozityvumas reiškia, kad jūsų išsipildęs noras turėtų atnešti visapusišką naudą visai jūsų esybei ir viskam, kas gyva. Jei svajojate drastiškom priemonėm numesti daug svorio per trumpą laiką (kas kenkia organizmui), kad bankrutuotų kaimynas ar išdegtų miškas tam, kad galėtumėt ten sau pasistatyti namą, nesistebėkite, jei noras neišsipildys.

III etapas – Norą sugalvojau ir tinkamai suformulavau – kas toliau?

Kaip žinia, vos pamojus burtų lazdele ar, kitaip sakant, sėdint namie ant sofos bei nieko nedarant, norai pildosi tik pasakose. Taigi, tam, kad svajonė iš tiesų išsipildytų, reikia imtis realių aiškių veiksmų. Pirma – vidinių, o po to ir išorinių.

Vidiniai veiksmai, skirti svajonių realizavimui

Kai meilė pilasi per kraštus

7. Neigiamų emocijų, baimių ir nusistatymų atsisakymas

Viskas prasideda mūsų galvoje, tad nieko nuostabaus, kad norint pradėti svajonės realizavimo procesą, reikia visų pirma išsivalyti ir „tinkamais dažniais nustatyti“ savo smegenis.

Dažnai, net patys nežinodami, visą gyvenimą galvoje nešiojamės vienokius ar kitokius neigiamus ir mūsų galimybes ribojančius įsitikinimus bei baimes, kurios trukdo visapusiškai augti. Dauguma jų atsiranda dėl patirtų emocinių traumų arba dar dažniau būna suformuoti tėvų, piktų bendraamžių, šeimos ar kitų autoritetų ir skamba taip: „nešok aukščiau bambos“, „tai ne tavo nosiai“, „tau tai tikrai nepavyks“, „kam dabar lengva“, „pas mus pinigai ant medžių neauga“, „ kodėl negali būti toks, kaip visi“, „tu esi „lūzeris“ ir taip toliau. Net jeigu tinkamai suformuluojame savo svajonę būti turtingu ir matome save apsuptą materialinės gerovės, bet tuo pačiu pasąmonėje nuolat nešiojamės įsitikinimą, kad visi turtingi žmonės yra sukčiai, apgavikai ir snobai, jei labai bijome nesėkmės, tikėtina, kad turtingais netapsime niekada, nes pasąmonė tam priešinsis, tikėdama, jog tai yra blogis.

Taigi, pagalvokite, kokie jūsų negatyvūs nusistatymai gali sutrukdyti jums pasiekti tikslą ir pasistenkite juos pakeisti priešingais.

8. “Šventoji norų išsipildymo trejybė”, daranti stebuklus – tikėjimas, kantrybė ir drąsa

Šis punktas detalaus aprašymo, ko gero, nereikalauja. Nuo neatmenamų laikų sėkmė šypsojosi tiems, kas nepaisant aplinkinių nuomonės ir teisimo, nepaisant išorinių aplinkybių ir sunkumų, drąsiai ėjo savo tikslo link, nebijojo būti savimi ir išsiskirti iš kitų, turėjo kantrybės išlaukti tinkamo momento ir niekuomet nenustojo tikėti, kad jiems pasiseks.

Pegasas

9. Vizualizacija

Apie tai, kokią didelę reikšmę svajonių įgyvendinime turi jų vizualizacija, yra prirašyta daugybė knygų, todėl čia trumpai paminėsiu tik esminius vizualizacijos pagrindus. Įsivaizduodami save jau pasiekusį tai, apie ką svajojame, siunčiame savo pasąmonei labai aiškų signalą, kurį ji skuba įgyvendinti. Taip ji natūraliai pradeda kurti situacijas, kuriomis tinkamai pasinaudoję, svajones galime įgyvendinti greičiau.

Kiekvieną kartą skaitydami lape savo norą, matykite save jau pasiekusį tikslą. Jauskite, koks esate laimingas ir dėkingas, pagaliau gavęs tai, ko norėjote. Tai šiokia tokia saviapgaulė, bet sudėjus su kitais svajonių įgyvendinimo veiksmais, ji tikrai veikia efektyviai.

Keli puikūs vizualizacijos metodai:

Iš žurnalų išsikarpykite labiausiai jūsų svajones atitinkančius vaizdus ir susiklijuokite juos į svajonių koliažą. Laikykite šią svajonių lentą matomoje vietoje ir kasdien sustokite prie jos pavizualizuoti.
Jei mokate piešti – nupieškite savo svajonę. Jei svajojate apie vyrą ir gražius santykius su juo, nupieškite save ir jį kartu darantį tai, ko jums norėtųsi. Taip pat galima nupiešti naują darbo kabinetą, suknelę, atostogas ir t.t. Pasikabinkite šį piešinį matomoje vietoje ir kasdien jį vizualizuokite.
Aprašykite detaliai vieną dieną, kaip ji atrodo, kai jūsų svajonės jau yra išsipildę (kaip pabudote, kaip jautėtės pabudę, kokiame kambaryje, kas gulėjo šalia, kaip atsikėlėte, ką veikėte, kaip atrodėte, kaip kvepėjo oras, kaip krito šviesa ir t.t. ir t.t.) Pajunkite visus savo pojūčius. Ką tą dieną jautėte, ką matėte, kaip atrodėte, ką girdėjote, ką veikėte. Kaskart skaitydami tos svajonių dienos scenarijų, išgyvenkite tą nuostabią dieną vėl ir vėl, jausdami vidinį pasitenkinimą ir dėkingumą.
Užsirašykite savo detalų norą ant lapelio ir nešiokitės jį visur su savimi. Skaitykite jį ir vizualizuokite.

Konkretūs fiziniai, išoriniai veiksmai, priartinantys prie tikslo

10. Planavimas

Itin svarbi noro įgyvendinimo dalis – savo veiksmų planavimas. Nuo ko turite pradėti, ką darysite po to, kokie bus įgyvendinimo etapai, kokių išteklių jums gali prireikti, su kokiom išorinėm kliūtim gali tekti susidurti ir kokių imsitės jų sprendimo metodų. Jei jūsų svajonė yra itin didelė, padalinkite ją į kelias mažesnes svajones, kurių siekti bus lengviau. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad norite pradėti savo asmeninį svajonių verslą, kuriam reikia didelių pradinių investicijų, o jūs jų neturite. Kita vertus, jau dabar turite tam tikrų sugebėjimų, kuriuos galite panaudoti pradėdami savo paslaugų asmeninį verslą, padėsiantį jums sukaupti pirmajam didžiajam tikslui skirtas lėšas. Taip maža svajonė padeda realizuotis didelei.

11. Pirmieji veiksmai, sekant Visatos siunčiamus ženklus ir suteikiamas galimybes bei progas

Imkitės konkrečių pirmųjų suplanuotų veiksmų ir būkite nuolat budrūs. Jei iš tiesų pasirinkote sau tinkamą pozityvų norą, Visata jums būtinai atsiųs ženklus, parodysiančius, kad einate teisinga kryptimi, o taip pat sukurs įvairias reikalingas situacijas. Vienose iš jų tarsi netyčia gausite jums reikalingą informaciją, kitose – „atsitiktinai“ susipažinsite su reikalingais žmonėmis. Čia svarbiausia, įžiūrėti visas galimybes ir pasinaudoti visomis jums suteiktomis progomis, priartinančiomis prie tikslo. Jei siekiant savo tikslo, jums tenka nuolat atsitrenkti su galva į sieną, gerai pagalvokite, ką reiškia šie ženklai. Gal vis dėlto, jums to visai nereikia? Mums skirti, pozityvūs ir tinkami norai dažniausia pildosi be nuolatinių trukdžių.

Visų norų medis

IV etapas – kaip užtikrinti, kad prasikalęs svajonės daigas sužydėtų?

12. Patikrinimas

Noro realizavimo procese labai sveika karts nuo karto sustoti ir pasitikrinti, kur esate ir kaip jums sekasi. Paklauskite savęs – ar man to tikrai reikia? Ar vis dar reikia? Ar tai suteiks man ir aplinkiniams laimės? Jei atsakymai teigiami, tęskite veiklą. Jei kyla abejonių, ieškokite jų priežasčių.

13. Lankstumas – jei nesigauna taip, kaip darai, padaryk kitaip.

Siekdami savo tikslo turime būti lankstūs. Jei vieni metodai nepasiteisina, bandykim kitus. Išankstinis nusistatymas, ribojantis principingas mąstymas ir kategoriškumas dažniau tampa kliūtim nei pagalbininku. Siekdami tikslo, turime koncentruotis į jį, o ne į nesėkmes ar kliūtis, nes pastarųjų tiesiog nėra. Problemos neegzistuoja. Yra tik mūsų asmeninis požiūris į susiklosčiusią situaciją. Keičiant požiūrį, keičiasi ir pati situacija.

14. Dėkingumas už tai, ką jau turi ir kasdien gauni.

Jei nesame dėkingi už tai, ką jau turime, daugiau gauti negalime. Plačiau apie dėkingumo magija ir tai, kaip ji padeda daryti stebuklus, jau kalbėjome Sielos namų straipsnyje „Dėkingumo galia“.

15. Sugebėjimas neprisirišti

Netapkite apsėsti savo svajone. Tikslas yra ne taškas, į kurį einate, o kelias, kuriuo ten nuvyksite. Neatidėliokite savo laimės į tą akimirką, kai noras išsipildys, nes laimingi galite būti jau dabar. Juk jau siekiate savo svajonės ir tai yra nuostabu. Norėkite, svajokite, bet siekdami tikslo nepamirškite tiesiog gyventi bei mėgautis kiekviena gyvenimo suteikta akimirka.

Štai ir viskas. Visi galbūt jau girdėti, bet tikrai nesunkiai pritaikomi 15 žingsnių vienoje vietoje. Beliko pradėti veikti!

Nieko nelaukite ir neatidėliokite. Geriausias svajonių įgyvendinimo laikas yra DABAR! Juk norite, kad jūsų norai išsipildytų? Tuomet griebkite sąsiuvinį ir pieštuką ir pradėkite dirbti su visais 15 žingsnių jau šiandien. Esu tikra, kad veikdami kantriai ir nuosekliai, sulauksite tokių nuostabių rezultatų, apie kokius net nesvajojote. To jums kuo nuoširdžiausiai ir linkiu.

Su meile,
Aurelija Kriščiūnaitė | Sielos namai
Iliustracijos: Aurelijos paveikslai

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.