Kaip per 15 minučių nustatyti jūsų gyvenimo tikslą?
0 (0)

tikslai

Alan’as Lakein’as, žinomas efektyvios laiko vadybos konsultantas, savo knygoje „How to Get Control of Your Time and Your Life” (1973) pateikia paprastą būdą kaip išsiaiškinti gyvenimo tikslą. Atsakę viso labo tik į 3 klausimus jūs sugebėsite geriau save pažinti ir suprasti ko išties norite iš gyvenimo.

Šio pratimo atlikimui prireiks 15 min., trijų švaraus popieriaus lapų, laikrodžio ir rašiklio.

Pirmas klausimas apie gyvenimo tikslus
Paimkite pirmąjį popieriaus lapą ir užrašykite jo viršuje: „Kokie mano gyvenimo tikslai?”
Gyvenimo tikslai, tai, kitaip tariant, tos užduotys ir siekiai kuriuos sau keliate dabarties metu.

Skirkite tam 2 minutes, surašykite viską kas ateina į galvą. Stenkitės tai padaryti glaustai, pasitelkdami apibendrinančias frazes ir žodžius, venkite smulkmenų, pamėginkite aprėpti kiek įmanoma daugiau jūsų veiklos ir interesų sferų. Rašykite viską, išlaisvinkite savo vaizduotę, atidėję bet kokį analizavimą ir kritinius vertinimus į šoną.

Praėjus dviems minutėms, skirkite sau papildomai dar 2 min. ir persižiūrėkite sąrašą, ar tikrai viską surašėte, ar nepraleidote ko svarbaus. Jei įdėmiau pažvelgsite į dabartinį savo gyvenimo būdą, tai gali padėti papildyti tikslus. Pvz., jei skaitote knygas pakeliui į darbą, tai galbūt turite neįsisąmonintą tikslą papildyti savo išsilavinimą ir panašiai.

Antras klausimas apie gyvenimo tikslus
Pirmame lape apie gyvenimo tikslus greičiausiai bus paskubomis surašyti tokie žodžiai kaip „laimė”, „sėkmė”, „turtas”, „meilė” ir t.t. Bet kokiu atveju, atskymai į šį klausimą jau savaime padeda žymiai aiškiau pamatyti savo gyvenimo tikslus.

Paimkite antrą popieriaus lapą ir užrašykite jo viršuje: „Kaip aš norėčiau nugyventi sekančius 3 metus?”

Skirkite ir šiai užduočiai 2 minutes. Sudarykite savo atsakymų sąrašą. Tada dar 2 min. analizei, patikslinimams, papildymams.

Trečias klausimas apie gyvenimo tikslus
Imkite trečią popieriaus lapą ir užrašykite jo viršuje klausimą: „Jei dabar sužinočiau, kad lygiai po 6 mėnesių mane nutrenks žaibas ir aš mirsiu, kaip nugyvenčiau šiuos likusius 6 mėnesius?”

Prieš pradėdami rašyti, žinokite, kad visi su jūsų laidotuvėmis susiję klausimai ir formalumai jau išspręsti, apie tai jums nebereikia galvoti. Sutelkite dėmesį tik į tai, kaip jūs gyvensite tuos likusius 6 mėnesius.

Šiai užduočiai taip pat skiriamos 2 min. atsakymų rašymui ir 2 min. pasitikrinimui, papildymui, permąstymui.

Baigę užduotis skirkite šiek tiek laiko (apie 2 min.) darsyk peržvelgti visus tris atsakymų lapus, palyginkite, paanalizuokite teiginius ar yra kažkokios tarp jų sąsajos, kaip jie keičiasi ir t.t. Jei manote, kad tam reikia laiko daugiau, skirkite jo daugiau, tiek, kiek tik prireiks.

Pažvelgę į lapus gal būt pastebėsite, kad antro lapo atsakymai yra savotiška tąsa pirmojo, o trečiojo lapo atsakymai yra tarsi pirmų dviejų tąsa. Bet nebūtinai viskas yra taip, pas daugelį žmonių tikslai gana staigiai keičiasi, kai tik jie susivokia, kad jų gyvenimo laikas ribotas.

Trečias klausimas padeda jums įsisąmoninti tai, ko jūs galėtumėte imtis, jei blaiviu protu pažvelgtumėte į savo gyvenimą. Šio klausimo paskirtis – išryškinti jūsų tikruosius tikslus.

Jei esate patenkinti tuo, kaip gyvenate, tai trečiojo klausimo atsakymai tik patvirtins jūsų gyvenimo būdą: jūs gyvensite toliau nieko nekeisdami. Jei trečiojo lapo atsakymų sąrašas gerokai skiriasi nuo to, kaip jūs gyvenate dabar, tai pats laikas susimąstyti apie permainas.

Šis pratimas – tai puikus jūsų pasitenkinimo gyvenimu indikatorius. Laikas nuo laiko rašykite atsakymus į šiuos tris klausimus naujai, kad geriau suvoktumėte savo tikruosius norus ir teisingai išsikeltumėte savo gyvenimo tikslus.

Sėkmės!

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

31 Responses

 1. Kristina parašė:

  Keistai, testas nelabai veikia, nes atsakius i 3 klausima, paaiskejo, kad gyvenime svarbiausia poilsiauti is skolintu pinigu :)))

 2. hm parašė:

  Hm… nelogiska. pagal viska: gyvenime is tikro man reiktu mesti mokslus ir darba ir laidyti santaupas i kaire ir i desine tam, kad pajusciau, jog gyvenu :D tokiu budu as nugyvenciau 6 tobulus menesius, kupinus laimes. Bet tai tikrai netiktu visam gyvenimui. Nelogiskai padarytas sitas pratimas.

 3. kefv parašė:

  Man tai atrodo labai logiska,nes man ne viskas grysta pinigais…ir per tuos 6 men siekciau vidiniu ir kitu pasiekimu :)

 4. limpopo parašė:

  Jei tau tik pinigai rupi, tai ir parodo, kokiom vertybem vadovaujies gyvenime.
  Kitas zmogus suzinojes, kad liko gyvent 6 menesius, pasistengtu, kuo daugiau laiko praleist su artimiausiais zmonemis- seima, draugais, kolegomis. Praleist tuos 6 menesius nesavanaudiskai ir pasitarnaujant zmonijai- toks butu mano tikslas..

 5. funktas parašė:

  Labai geras testas jeigu sugebi buti kritiskas sau.
  Tada gali suprasti ko nori ir ko tau istikruju reikia.
  Jeigu grindi gyvenima pinigais, tai net ir mastyt nereikia, kad budamas turtingas nebusi laimingas.

 6. Natali parašė:

  Pasirodo esu patenkinta tuo, kaip gyvenu…nesitikejau…

 7. Simas parašė:

  Išsprendžiau ir paaiškėjo, kad…. sugadinau tris naujus popieriaus lapus :)

 8. Alisa parašė:

  Fainiai. ;) Esu gerame kelyje. Būsiu dar smalsesnė ir įžūlesnė siekdama to, ko noriu. Miau. ;)

 9. deja parašė:

  o jei jokiu tikslu neturiu? testas baigiasi su pirmu lapu :)

 10. Greta parašė:

  Trečiasis klausimas tikrai padeda suvokti, kas gyvenime išties svarbiausia. Nors visada Nr. 1 laikau išsilavinimą ir darbą, bet artimas žmogus ir šeima nurungia tai…

 11. Sarunas parašė:

  Ar niekas nepagalvojote i trecia klausyma atsakyti, kad sestame menesyje tiesiog pasisleptumete nuo zaibo kokiame bunkeryje ar panasiai? Nes jei zinai savo likima, tai kodel jo nepanaudojus savo naudai?

 12. Ingrida parašė:

  kazin ar gyvenimo tikslas gali buti toks kaip mano atsakymas i 3 klausima. ir isvis tas klausimas toks nelogiskas, o jei skaiciuosim nuo dabar ir sestas menesis bus kovas… koks dar zaibas kovo menesi?!

 13. to deja parašė:

  Keiskit – kurkit savo gyvenimo tikslus, svajokit, nes be ju zmogus mirsta, susinaikina.

 14. Mantas parašė:

  kažkokia nesamonė… „Kaip nusistatyti tikslus?”
  „Paimkite lapą ir surašykite tikslus” :D jooo, genialu :D čia iš kaip iš serijos „jei nori būti laimingas – būk” :D

 15. Aistė parašė:

  Testas neblogas, bent jau prisėdi ir apmastai kur link eini. Nors jei pasilikti tik su trečio lapo tikslais tai toks vaizdas, kad baigti kažkokius mokslus, sukuti šeimą – negali būti tikslai, šie dalykai negali būti tai ko aš iš tiesų noriu :D Visi kiti tikslai išliko nuo pirmo lapo :)

 16. 4Good parašė:

  Aistė apmastai kur link eini cia nereikia mastyti kur link eini cia reikia pagalvoti ar ko nepamirsai, cia reikia nuosirdziai o negalvojant tada gausi tikslu atsakyma =D.
  Geras as tai suzinojau kad jeigu linksmai pagyvenciau tuos 6 men tai mane mentai gaufytu labiau negu bone ir klaidsa amerikoje kad gaude =DDDDD

 17. Indre Duleviciute parašė:

  Testo nebandziau atlikti, bet nemazai atskleidzia komentarai. Mano isvada sau – siekti dvasiniu, „baziniu”, o ne laikinu tikslu.

 18. Pasaka parašė:

  Mano visi 3 klausimai nelabai kuo skitriasi, bet dasideda dar kai kas apie ką svajojau visą gyvenimą :D reiks veikt :D

 19. Shamas parašė:

  Zodziu, as parasiau, kad pries mirti pabandyciau heroino. Tai cia mano tikrasis tikslas???? :)

 20. Moksleive parašė:

  Sutinku su 1 ir 2 klausimu, bet 3 tai nelabai geras, nes tada as tureciau baigti viena savo gyvenimo etapa ir daugiau nieko gyvenime nedaryti. Paaiskinsiu. As esu moskleive ir po 4 menesiu baigsiu 12 klasiu. Jeigu man po to liks 2 menesiai gyventi, tai kam man bandyti istoti i universiteta, kam man pradeti ta nauja gyvenimo etapa, jeigu vis tiek mirsiu. Tai reiskia, kad mano gyvenimo tikslas baigti mokykla ir sedeti sudejus rankas? As manau, kad cia geriau tiktu rasyti apie, tai, kas tau svarbiausia is viso to, ka rasei 1 ir 2 klasime. Tai ir bus tikrasis tavo gyvenimo tikslas. Tai mano nuomone.

 21. Svajone parašė:

  Iš tiesų lengva surasti gyvenimo aistrą, kai lauki kiekvienos dienos ryto, kad sušuktum: „Valio! Dar viena diena ir man nenuobodu, nes darau, ką be galo myliu”. Tik surasti jai pasitelkiau toli gražu ne šiuos klausimus :) Puslapis kuriamas, kuriame sudėsiu visą informaciją, gautą iš 3 mentorių. Yra FB grupė tuo pačiu pavadinimu „Kuriu Savo svajonę”. Junkis, jei Tau aktualu!

 22. mantas parašė:

  protingas tekstas,neprotingi zmones neturintis realiu tikslu isigalvoja aisku kas remiasi pinigais ir malonumais uz dyka,man tiesiog padejo prisiminti kokie tikrieji tikslai mane visda supo,taciau tai buvo pasamoneje,db sio autoriau deka as supratau kad niekados nereikia pamirsti uzsibriezto tikslo o jo siekti ir nebijoti rizikuoti…

 23. Arturas parašė:

  Na, pasirodo man viskas gerai, kaip zvejojau taip ir toliau zvejosiu :D

 24. zuzule parašė:

  Tai pagal viska, man dabar tektu eiti apiplesti banka ir isdalint pinigus vargstantiems?:D ir pradet aukot savo organus?….nesamone;) ir dar tureciau lindet urve uzsidarius likusi laika..kad zaibas nenutrenktu..

 25. Braske parašė:

  Pagal mano atlikta testa, as tureciau daugiau sokti! :D taip ir maniau :D

 26. Kristina parašė:

  Hmm… Kazkokia nesamone! Mano paskutinins dalykas pries mirti buvo nusizudymas kitu budu, kad nebutu taip skausminga ir t.t. WTF Tai mano gyvenimo tikslas: daryti nesamones, kad bent kiek buciau laimingesne, o po to nusizudyti?! >:/

 27. Entuziastas parašė:

  Pirmo klausimo atsakymas – have fun life whit no regrets. Antro klausimo atsakymas – have fun life whit no regrets. Trečio atsakymas – pasakyt ačiū žmonėms kurie man yra reikšmingi.

 28. Trolis parašė:

  Ziu, turiu verslo plana visiems besioriantuojantiems i pinigus. Kai diagnozuos jum tuos 6 menesius gyvenimo, iskart nieko nesake nulekiat ir pasiimat sveikatos draudima, tam kad jusu artimieji turetu ka prisimint. Na o del saves asmeniskai, po diagnozes bekit visom keturiom i banka ir pasiimkit paskola, tik isitikinkit, kad paskui nekentetu broliai ir seserys. Laime priklausys, ar spesit isleist viska iki galo ar ne.

  O jei nenorit patys mirt, tada laukit prie to paties daktaro duru ir tik isgirde, kad kazkas kitas buvo diagnozuotas, pristatykit genialu plana, kad gali padet sau ir artimiesiems praleist geriausius 6 menesius gyvenime. Savaime aisku, kad ne uz dyka ‘life couching’ pamokas dalinat. Vienintele salyga, kad turit isivaikint pacienta, tokiu budu gausit dali draudimo :D

  O jei rimtai, tai cia ir buvo mano 3-io lapo noras – ikvepti zmones, kad viskas imanoma su trupuciu isradingumo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.