Kaip persilaužti ir bendrauti laisvai?
0 (0)

kaip-pakviesti-mergina-i-pasimatymaKlausimas:

Laba diena. Nežinau ar čia rašau, bet mačiau, kad svetainėje psichika.eu žmonės aiškina savo problemas ir gauna atsakymus. Tai pabandysiu ir aš. Esu studentas 21 m. Gyvenime niekada neturėjau rimtų santykių su merginomis. Nebent mokykloje buvo pora vaikiškų simpatijų, bet tai tikrai net nebuvo kažkas panašaus į draugystę. Gal labiau susižavėjimas tik. Ir nežinau kodėl man nepavyksta sukurti ilgesnių santykių. Esu ramaus būdo, nedaug šneku, gal todėl… Pastebėjau, kad kai susipažinu su nauja mergina, atrodo tarsi nėra apie ką kalbėti. Šiek tiek kitaip būna kai susitinki kokią mokyklos laikų merginą, tada dar dar kažkaip turim apie ką pabendraut. Bet ir tas pokalbis būna maždaug toks : „Kaip sekasi?”, „Ką studijuoji?” ir pan. Kaip persilaužti ir bendrauti laisvai net su mažai pažįstamais žmonėmis? Nes pasijaučiu šiek tiek nepatogiai, kai abu tiesiog sėdim, tylim… Gal tiesiog kalbėti beleką, apie orą ir viskas susitvarkys savaime?
Taip pat antra dalis. Yra tokia mergina, kuri man visai patiktų. Ji mokosi tame pačiame mieste kaip ir aš. Mes kartu mokėmės toje pačioje mokykloje prieš išvažiuojant į kitą miestą studijuoti, bet mes mokykloje nebendraudavome. Tiesa sakant su merginomis mokykloje kažkaip nelabai sekdavosi surasdavau bendrą kalbą. O su draugais kažkaip visai laisviau būdavo… Dabar kaip pasižiūriu atgal, tai matau, kad aš laukdavau dėmesio iš merginų, vietoj to, kad pats imčiausi iniciatyvos ir priečiau prie patikusios merginos. Ir net sulaukęs kažkiek to dėmesio ganėtinai mažai jo rodydavau atgal. Dabar gryžtant prie tos merginos. Aš ją radau facebooke, tačiau ji mokosi kitame universitete, todėl mes nesusitinkame. Todėl pagalvojau, kad galėčiau su ja susipažinti parašydamas per tą patį facebooką ir pasiūlydamas pavežti į namo kokį savaitgalį gryžtant po studijų. Tačiau net nežinau ar ji turi vaikiną (nors įtariu , kad ne). Tačiau nežinau kaip geriau pradėti pokalbį, pasijauščiau šiek tiek nepatogiai jei ji atsisakytų… Gal galit kažką patarti? Gal išpradžių reikėtų tiesiog pasikalbėti su ja, o ne iškart sodintis į mašiną? Gal galėtumėt ką nors patarti?

Atsakymas:

Sveikas,

Santykių kūrimo, formavimo sunkumai labai dažni ir neišvengiami mūsų gyvenime, todėl nevertėtų dėlto itin savęs nuvertinti ar kaltinti. O skaitant tavo laišką akivaizdu, jog tave šiuo metu labai dažnai neramina klausimai: ”Kodėl negaliu sukurti santykių?”,”Ką darau ne taip?”.

Minėjai, jog rimtų santykių su merginomis nesi turėjęs, tik keletą trumpų susižavėjimų. Todėl svarstyti, kodėl nepavyksta sukurti ilgesnių santykių neprasminga, nes jų dar nesi turėjęs. Jei jau būtų ankstesnė santykių patirtis galėtumei analizuoti, koks tavo elgesys buvo naudingas, koks klaidingas, ką reikėjo keisti. Todėl pasistengsiu padėti tau geriau suvokti, kaip turėtumei elgtis, kad sukurtum ilgesnius santykius su mergina.

Tavo atskleistas požiūris į bendravimą su nepažįstama mergina taip pat labai suprantamas ir įprastas daugeliui iš mūsų. Visiškai natūralu, jog susitikus su nepažįstamu žmogumi dažnai kyla mintys, jog nėra apie ką kalbėtis, nežinai ką sakyti. Vis dėlto tu pats tikriausiai nesi linkęs sutiktam nepažįstamam žmogui iš pat pradžių atskleisti savo vidinio pasaulio bei būti visiškai atviras. Norint jaustis laisvai bendraujant, valdant pokalbį reikia laiko ir gilesnio kito asmens pažinimo. O susipažinimo pradžioje nereikėtų jaustis nepatogiai, jog tenka kalbėti ir “apie orą”.

Prisimink, jog šalia tavęs sėdintis žmogus taip pat tavęs nepažįsta ir jaučiasi lygiai taip kaip tu. Bendravimo pradžioje kalbėdami apie visiškai elementarius, kartais labai banalius dalykus vis labiau pažįstame kitą žmogų, sužinome apie jo asmenybę, interesų sritis ir galime pamažu tapti artimesni. Atitinkamai tapus artimesniems išsiplečia ir tarpusavio pokalbių sritys.

Šaunu, jog stengiesi keisti savo situaciją ir mąstai, kaip tinkamiau susipažinti su patinkančia mergina. Tu teisus pirmiausia reikėtų bendromis frazėmis susipažinti, pabendrauti su mergina, o vėliau galėtum pasiūlyti parvežti ją namo. Nes kaip minėjau, nors labai dažnai kyla pagunda pagreitinti santykius ir apeiti ne itin malonų formalų tarpusavio bendravimą pradžioje, jis neabejotinai būtinas. Todėl tikriausiai pats supranti, jog gavusi pasiūlymą iš nepažįstamojo ją pavežėti, mergina stengsis saugotis ir nesutiks su tavo pasiūlymu.

Rašei, jog bijai, nerimauji, jog ji atsisakys, atstums tave. Deja, bet nuo to niekas nėra apsaugotas. Santykiai yra tokia sritis gyvenime, kur laukia tikriausiai didžiausi išbandymai.

Neverta nerimauti dėl to kas gali būti, geriau pabandyti ir pačiam sužinoti. O jei nepavyks, kito žmogaus pasirinkimo vis tiek negalime pakeisti. Tačiau bent galėsime jaustis gerai, jog išdrįsome pabandyti, o kitą kartą bus dar paprasčiau. Sėkmės nepasiklystant santykių labirintuose.

Psichologė Indrė Kazlauskaitė
El. paštas: psichologe.indre@gmail.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

8 Responses

 1. Elena parašė:

  Merginoms labai patinka, kai vaikinai joms rodo dėmesį. Net jei kartais ir negautum iš jos to, ko sieki, jai bus malonu, kad pakalbinsi, kad pasiūlysi kad ir parvežt. Net jei ji atsisakys, jai vistiek bus malonu. Tad bandyk drąsiai, žinodamas, kad kaip bepasisuktų, darysi tai merginai gera savo dėmesio parodymu ;)

 2. JI parašė:

  Nuo pasiūlymo pavežėti tikrai nepradėčiau, nes, kaip psichologė minėjo, mergina gali išsigąsti, nebent kitas atvejis, jeigu mergina pati ieško, kas ją pavežtų iki namų (būna facebook’e tokios grupės). Geriau pradžiai pakviesti arbatos :)Sėkmės

 3. lkl parašė:

  na jeigu jis tą merginą žino iš matymo, tai gal ir ta mergina jį atsimena iš mokyklos laikų. ir jeigu parašys, kad ją žino iš mokyklos laikų ir pasisakys, kad važiuoja su mašina namo, bei jai pasiūlys, tai gal net ir sutiks, jei dar nebus radusi su kuo kitu važiuoti. aš tai manau, kad čia labai suprantamas dalykas, kad kitas ieško pakeleivio. ypač studentai juk taupo

 4. LG parašė:

  O aš galvoju, kad galbūt dar vaikinas nesutiko TO žmogaus, tikrojo, su kuriuo jam būtų gerai, su kuriuo jis jaustųsi laisvai? Bent jau iš mano patirties, buvo tokių dalykų, kad susipažinus su vaikinu, buvo toks jausmas, jog pažįsti žmogų jau seniai ir visą vakarą galima net nieko nesakyti, o tiesiog būti kartu, šokti, vaikščiotis. Realiai, tai nesuprantu, kodėl nėra apie ką kalbėtis su merginomis. Jei su vaikinais jaučiasi laisvai ir turi apie ką kalbėti, tai galima pabandyti tą gerą praktiką taikyti ir su merginomis ;-) Tikrai didesnė pusė merginų žiūri krepšinį, mėgsta sportą. Jei bijai būti atstumtas, galvoju, gal reikia pabandyti nuotolinę taktiką? Parašyti jai per FB? Ta prasme, labas, netyčia radau tave FB, įdomu, kaip tau sekasi, pagalvojau, gal norėtu arbatos ar pan ;-) Sėkmės ;-)

 5. danielis parašė:

  Toks vaizdas lyg kazkas pasakotu mano istorija. As taip pat ramaus budo tylus, ir taip pat laukiu merginu demesio negu pats kazko imciausi. Dabar mokausi 12 klasei ir ziauriai isimilejau viena mergina is tos pacios mokyklos. Tai aciu dievui lad rasau sita puslapi

 6. Erikas parašė:

  Skaitau straipsnį ir žiūriu, kad lygiai taip pat kaip ir aš atrodo lyg apie mane rašytu…
  Gal kas galite kokių knygų ar dar kažko pasiūlyti, kaip ir apie ką bendrauti su merginomis?
  Ta prasme ir taip aš neturiu kartais apie ką pašnekėti ir su savo lyties atstovais, aš tiesiog susipažystu su žmogumi kokiu ir jei pradedu su juo bendrauti aš jį iškarto permatau, matau kada meluoja matau kada kažką slepia/vengia nuo manęs ir t.t.
  Ir tiesiog nebeturiu apie ką šnekėti, o jei su senais pažystamais ar su tais pačiais draugais, tai ir kaip sekasi, kas naujo, kas gero, ir viskas nebeturiu apie ką šnekėti…
  Galit gal kas padėti?

 7. Keep trying parašė:

  Sveiki, skaičiau šį straipsni labai panašu į mane. Siūlau pasiskaityti internete apie kūno kalbą kas padėtu suprasti pašnekovo savijautą. Neturi ką kalbėti ? Sakyk beleka , nebūna kad gyvenime neturejai linksmu istoriju, neretai ir visiskai random ištartas sakinys gali užvesti naują tema kuri padėtu labiau pažinti pašnekova, ar arba jį prajuokiti kas nėra blogai ( „pralaušk ledus”). Bendrauk taipat kaip bendrauji su draugais tik rodyk daugiau dėmesiio merginai, būk savimi. Svarbus dalykas nenusiminti jai nepasiseka, bandyk dar kartą, kiekvienas nenusisekimas padės pasisemti daugiau patirties bendraujan. Bandyk ir po keletos nenusisekimu pamatysi, kad nera jau tai blogai. Velgi kūno kalba daug ką pasako apie žmogų. Taipat ir pats nejučiomis pasikasai kakla , veida , spaudai pirštus tai nejaukumo ženklai kurie tave išduoda, stenkis jų vengti.
  Taipat skaityk knygas , veliau pamajausi kaip plečiasi tavo žodynas, kiek gražių žodžių bei fraziu žinai.
  Dažniausias mano nuomone bendravime kišantis koją dalykas yra nepasitikejimas savimi kuri išlavinsi tik klystamas ir bendraudamas. :) tai tiek :) sekmes. Beje man parinka traukiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.