fbpx

Kaip princesės karūna susijusi su laime?
0 (0)

Arthur Hidden / freepik.com

Tėvai dažnai savo dukrytes vadina princesėmis ir kai kurios užaugusios princesės pamiršta savo karūną kartas nuo karto nusiimti ir susitepti rankas, imtis žemiškų darbų ar prisitaikyti prie kitų žmonių ar aplinkybių. Princesės karūną neretai labai sunku nešioti. Dėl jos papildomo svorio ir įsipareigojimo karūnos statusui, tenka atsisakyti nemažai malonumų, kartais ji sugadina santykius su brangiais žmonėmis, neleidžia patirti įvairesnio gyvenimo ar siekti norimų tikslų.

Situacijos, kai verta pasidėti princesės karūną į lentyną:

• Santykiai yra brangesni už iškilusi konfliktą. Konfliktuose visada naudinga įvertinti, kas yra svarbiau santykis su žmogumi su kuriuo iškilo konfliktas ar dalykas dėl kurio konfliktuojama. Tarkim, jei susibarėte su draugu, kur vykti atostogų arba kokia spalva dažyti miegamojo sienas, reikia sustoti ir pagalvoti: ar čia ta vieta, kur man būtina laimėti, ar galiu nusileisti ir pakovoti kitoje, man svarbesnėje situacijoje. Nėra gerai visuose konfliktuose laimėti arba visą laiką nusileisti. Balansui atrasti padeda ribų nusistatymas, t.y. apgalvojimas, kur santykiuose niekada nenusileisite, dėl ko bus galima pasiderėti ir kur leisite sprendimus priimti antrai pusei. Toks žinojimas suteiks jums lengvumo pojūtį, nes kilus nesutarimams, jums bus lengviau rinktis efektyviausią strategiją.

• Kai kažko labai nori, bet kažkaip nesmagu prašyti, nes žmonės patys turi susiprasti. Tik kiti žmonės, mūsų minčių skaityti negali. Tarkim, jei atėjote į svečius ir labai norite atsigerti vandens, bet šeimininkai nesusiprotėja vandens pasiūlyti, nes tarkim intensyviai gamina vakarienę, tai galite pati paprašyti arba atsiklaususi įsipilti. Jei patalpoje šalta, galite paprašyti uždaryti langą ir pan. Labai svarbu kitiems žmonėms aiškiai išsakyti, ko norite ir suvokti, kad kiti žmonės gali ir neduoti to, ko jums reikia. Tik jūsų atsakomybė yra pasirūpinti savimi ir savo poreikiais. Jūs nesate mieganti gražuolė, kuriai reikia laukti princo malonės.

• Kai dėl norimo tikslo tenka pasiraitoti rankoves. Mažiau kalbų, daugiau darbų. Mažiau skundų, dejavimo, kitų kaltinimo ir daugiau konkrečių veiksmų savo svajonei pasiekti. Pastoviausia sėkmė yra ta, kurią nusikalame savo rankomis. Niekas niekam nieko neprivalo ir pasaulis tau bėra skolingas. Jei kažko nori teks paplušėti.

• Kai tavo įnoriai gali įskaudinti kitus žmones. Šitoje vietoje reikia labai gerai pagalvoti ir suvokti ar tai yra tavo užgaida ar poreikis. Savo poreikiais reikia rūpintis visada, o užgaidas galima palikti ir kitam kartui. Tarkim, jei gavai dovaną, kuri nelabai tavo skonio, nebūna to parodyti, ją dovanojusiems žmonėms.

• Kai padarai klaidą, bet atsiprašyti neišeina, nes princesės neklysta. Jei įskaudinai kitą žmogų, tiesiog atsiprašyk, ištaisyk klaidą ir gyvenk toliau. Savo klaidą pripažinti ir atsiprašyti gali tik stiprus žmogus. Žmonės vertina nuoširdumą ir atvirumą. Kai mes galime pripažinti savo klaidas, mums tampa lengviau priimti ir kitų žmonių netobulumą. Tada galime lengviau atleisti kitiems ir santykių negadinti dėl savo principų.

Mano nuomone, princesės karūna mažai susijusi su laime. Neretai vaikiški principai, užsispyrimas, trukdo siekti laimės. Nebūk princesė, laukianti kitų malonės, būk savo gyvenimo karalienė arba šeimininkė, kuri žino, kada principai nereikalingi. Ir dar karalienės visada pataiso kitų karalienių karūnas, jei jos nukrenta ar pasvyra.

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė

Kviečiu į audio seminarų ciklą: „Kaip tapti mama pačiai sau“: https://www.facebook.com/events/3088497327933861/
Konsultacijos gyvai Kaune ir skype www.psichologijoscentras.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.