Kaip suprasti ar vyras man tinka?

Žmogus galvoja, kad jis labai sudėtingas, o realybėje viskas daug paprasčiau. Mus sudaro mūsų mintys, emocijos, fiziologinės reakcijos ir elgesys, Taigi norint įvertinti ar vyras mums yra tinkamas, reikia paanalizuoti šiuos 4 komponentus būnant su tuo vyru:

  • Kokios mintys man sukasi, kai būnu su tuo vyru arba kokios mintys apie jį dažniausios? Paanalizuokite kokias mintis Jums sukelia konkretus vyras: ar tai nerimą keliančios mintys, ar nepasitikėjimą savimi („Aš neverta tokio gražaus vyro“) ar juo („Turbūt jis bus man neištikimas“), galbūt priešingai to žmogus, šalia kurio Jums kyla šviesios mintys apie bendrą ateitį („Aš galėjau su šiuo žmogumi gyventi“). Stebėkite minčių srautą būnant su tuo žmogumi arba kai galvojate apie jį. Pastebėkite kokių minčių daugiau. Ar tos mintys sukelia teigiamas ar neigiamas emocijas? Tapkite savo minčių sekliu, kai atrasite, ką mąstote, geriau suprasite, kodėl jaučiate vienas ar kitas emocijas.
  • Kokios emocijos vyrauja būnant su tuo vyru arba kaip jaučiuosi būdama šalia šio vyro? Šalia tinkamo vyro mus pirmiausia turėtų užvaldyti ramybė ir pasitikėjimas. Jei vyras kelia labai stiprias emocijas, tiesiog jausmų audras, tai gali reikšti, kad jūsų santykius lydės ne tik daug aistros, bet ir daug kančios. Jei norite ilgalaikių santykių, tai vaikščiojimas peilio ašmenimis ilgalaikėje perspektyvoje gali labiau varginti nei džiuginti. Šalia vyro reikia jaustis patogiai, atsipalaiduoti ir jaustis savimi. Jei šalia vyro reikia visą laiką būti įsitempus ir vaidinti tai, kuo nesate, galų gale tai pradės Jus varginti. Aš čia nekalbu apie pirmų pasimatymų jaudulį ir norą pasirodyti geriau, bet apie ilgesnį buvimą, kai bijoma atsiskleisti ir atsipalaiduoti.
  • Kaip mano kūnas reaguoja į vyrą? Ar aš atsipalaiduoju ar susikaustau būnama su tu vyru? Ar man tinka to vyro kvapas? Ar man malonu jį liesti ir ar noriu, kad jis mane liestų? Vyrą nuo draugo ir skiria tai, kad mes su tuo žmogumi turime intymius santykius, todėl mūsų kūnas turi reaguoti į vyro kūną. Mus turėtų jaudinti vyro kvapas, išvaizda, prisilietimai.
  • Kaip aš šalia jo elgiuosi? Kaip keičiasi mano elgesys šalia jo? Ar man tenka varžyti save, ar kaip tik galiu atsipalaiduoti ir jaustis visiškai savimi? Ar bendravimas su tuo žmogumi mane įkvepia ir skatina tobulėti, judėti į priekį ar sukelia nepasitikėjimą savimi ir apriboja mano laisvę. Ar būdama su tuo žmogumi daugiau šypsausi, ar daugiau verkiu?

Ir dar svarbu realybėje „pasimatuoti“ vyrą. Tai yra: su juo kartu pakeliauti, spręsti buitines problemas, pabendrauti su tėvais ar kitais artimais žmonėmis, nes realus ir kasdienis gyvenimas neretai skiriasi nuo pasimatymų ir santykių pradžios romantikos.

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė | psichologijoscentras.lt
Iliustracija: rawpixel.com

2 Responses

  1. Tomas parašė:

    Speciau jog ir atvirkstinis variantas galioja.Jei sukeisti vietomis.

  2. a. parašė:

    Tikrai daugiau komponentų lemia renkantis partnerį. Svarbu vertybės, gyvenimo ritmas, mąstymo panašumas. Jeigu vertybės kardinaliai skiriasi, tai ilgainiui partnerio veikla, pomėgiai gyvenimo būdas, laiko planavimas ima kelti neviltį. Jeigu vienas partneris yra vyturys, o kitas pelėda irgi gali kelti keblumų. Jeigu mąstymo tipas labai skiriasi tai irgi bus daug nesusikalbėjimų, nusivylimų ir beprasmių ginčų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *