Kenčiu nuo pavydo
0 (0)


Iliustracija: Tumisu / pixabay.com

Sveiki, Su vaikinu draugaujame jau daugiau nei metai. Atrodo viskas gerai, bet pati kenčiu nuo pavydo ir galbūt nesaugumo jausmo. Nors jį myliu ir jis sako, kad labai myli mane, man vis tiek atrodo to negana. Prieš mane jis draugavo su tikrai labai gražia mergina, savęs nevertinu kaip gražia. Draugavo du metus. Kartais su ja susirašo ir man dėl to baisu, kad jis gali mane palikti ir vėl grįžti pas ją. Ir buvo toks vienas vakaras, kad labai supykau, kad su ja bendrauja ir t.t. pasikalbėjom, kad ji jam nieko nereiškia, kad tik taip ji ten jį pakalbino kaip sekasi. Bet, jis laiko jos nuotraukas, nors labai noriu, kad jas ištrintų (teigė, kad taip padarys, bet jau pusė metų praėjo). Susitikę su jo draugais, jie kalba apie jo buvusiąją ir tas mane siutina. Po tokių dalykų, norisi, kad jis paliktų mane ir susirastų kitą. Kartais tai jam prikaišioju, kad aš jam netinku ir tegul susiranda sau kitą, geresnę. Už tokias kalbas jis labai pyksta ir teigia, kad taip niekada nebus. Nežinau, nei ar aš pati jautriai reaguoju. Gal per jautriai, bet po tokių kalbų apie buvusiuosius niekaip negaliu pasitikėt ir patikėk, kad aš jam rūpiu taip kaip jis sako. Tada seka tai, kad tikrinu jo telefoną, kai jis nežino, Facebook, paštą ir negaliu sustoti, nes netikiu tuo, ką jis sako. Kaip man rast vidinę ramybę, nes turbūt ir iš laiško matosi, kad viduje viskas padrika, netvirta, be nuomonės, bet su daug kylančių jausmų… Akvilė

Komentuoja psichologė Gabrielė Vilkaitė

Labas, Akvile,

Perskaičiau Tavo laišką. Esi susirūpinusi dėl savo santykių ir jausmų. Rašai, kad Tave dažnai aplanko pavydo jausmas, kai draugas šneka apie buvusią merginą ar bendrauja su ja. Dažnai supyksti, išsakai draugui savo jausmus ir pavydo priežastis. Tau sunku pasitikėt savimi ir vaikinu, jautiesi nesaugi. Klausi, kaip Tau rasti vidinę ramybę.

Akvile, ko gero turi neigiamos patirties iš anksčiau, nes iš kur kyla tas nesaugumo jausmas? Iš kur kyla baimė, kad Tave paliks? Pats pavydas kyla iš noro valdyti situaciją kontroliuoti, baimės prarasti mylimą žmogų ir kt. Kartu su pavydu kyla ir kiti jausmai – pažeminimas, pyktis, nepasitikėjimas savimi ir partneriu, savininkiškumo jausmas. Sunku pasakyti, ar Tavo pavydas yra pagrįstas, svarbiau, kaip Tu jautiesi nuolat susidurdama su pavydu. Pastebėjau, kad jauti abejonę, ar tikrai verta pavydėti. Ką pavydas Tau duoda? Konfliktus, pyktį, nepasitikėjimą…

Kai kyla konfliktai iš pavydo, tai blogėja tarpusavio santykiai, kurie gali privesti prie partnerio neištikimybės ar išsivystyti paranoja dėl nuolatinės neištikimybės. Pavydas kenkia sveikatai – migreniniai galvos skausmai, virškinimo sutrikimai ir kt.

Neverta riboti partnerio laisvės, nes uždarytas paukštis tik dar labiau nori išskristi. Iš prigimties, mes esame laisvi žmonės. Ir Tu tokia esi, gali pasirinkti gyventi su pavydu ar jo atsisakyti ir džiaugtis santykiais.

Klausi, kaip atrasti vidinę ramybę. Suprantu, kad nori harmoningų ir pilnavertiškų santykių su partneriu, kurie teiktų džiaugsmą. Pirmiausia, išspręsk problemas savyje. Išsiaiškink, iš kur kyla pavydas, kodėl jautiesi nesaugi. Norint rasti šiuos atsakymus reikia giliai pažvelgti į save, užsiimti savianalize. Jei vienai sunku, nesibaimink kreiptis į psichologą.

Laimės,

Psichologė Gabrielė Vilkaitė
gabriele.vilkaite@gmail.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

 1. L. parašė:

  Sveika, zinau si nemalonu jausma, ypac kai tai priveda prie santykiu ribos. Pati kenciu nesveika pavyda del vaikino, nors neturiu pagrindo juo nepasitiketi ir pavydeti.Bet man labai padejo pasverti (+) ir (-). Pavyzdziui kodel manau kad mane paliks, ir kodel manes nepaliks. Toks minciu gaudymas ir saves sekimas man buvo veiksmingas. Linkiu sekmes ir istvermes. :)

 2. Laima parašė:

  Viskas dėl žemos savivertės. Ją reikia pasikelti iki normalaus lygio. Tiesiog mylėti save tokią, kokia esi.
  Kokias moteris myli vyrai? Laimingas! Ir įsisąmoninti, kad laimė yra vidinis kiekvieno dalykas. Naivu ir infantilu tikėtis, kad kažkas turi kažką padaryti laimingu. Tai nesąmonė! Tik pats tai gali padaryti.
  Didžiausia moterų bėda – baimė likti vienai.
  Jau nebijau, kad mane paliks ar bus neištikimas. Aš – geriausia kas jam galėjo nutikti. Jei to nesupranta, tai tik jo problema. Vadinasi, neprotingas. Ar man tokio reikia? Ne!
  Pirmiausiai reikia išmokti puikiai jaustis pačiam su savimi, veiklomis, hobiais, mintimis, darbais. O tada kurti santykius. Tapti įdomia sau pačiai. Nepriklausomai nuo nieko mus myli ir vertina tik tada, kai mes save mylime ir vertiname.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.