Krizė išmokė lietuvius atidėti „juodai dienai“

Net 67 proc. dirbančiųjų Lietuvoje teigia prasilaikysiantys mėnesį ir daugiau, jei netektų darbo. Lyginant su kriziniais 2009 m., besirūpinančių „juoda diena“ padaugėjo 13 proc., atskleidžia naujausi specialistų paieškos portalo cvmarket.lt surinkti duomenys.

taupykle„Šiandien dirbantieji Lietuvoje labiau mąsto apie ateitį ir kaupia „nenumatytiems“ atvejams, – teigia cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, – tai lėmė ne tik pergyventa ekonominė krizė, bet ir sugriežtėjusios nedarbo pašalpų sąlygos bei didėjanti pačių dirbančiųjų savimonė. Neatmestina ir pagerėjusi finansinė gyventojų padėtis, kai yra iš ko atidėti „juodai dienai“. Neretai, apsidraudžiama šalia pagrindinio darbo turint ir kitų pajamų. Papildomą darbą, mūsų duomenimis, turi beveik kas ketvirtas. 8 proc. dirbančiųjų „suka“ nedidelį nuosavą verslą ar uždirba iš turto nuomos, investicijų.“

Štai dar per ekonominį sunkmetį, 2009-aisiais, net 45 proc. dirbančiųjų teigė be darbo neišsilaikysiantys net vieno mėnesio. Juk kylančios ekonomikos sąlygomis greitai susirasti darbą ne vienam atrodė ne problema. O daugiau trijų mėnesių žadėjo tverti tik kiek mažiau nei ketvirtadalis darbo rinkos dalyvių.

Tačiau dabar apsirūpinę tiek, kad galėtų išgyventi daugiau nei tris mėnesius ir per tą laiką susirasti darbą, teigia jau 35 proc. dirbančiųjų. Atitinkamai sumažėjo ir netaupančių. Jei prieš penkis metus tokiu buvo kas antras, tai dabar negalvojantis apie „juodą dieną“ yra tik kas trečias.

„Įdomu, kad daugiausiai darbuotojų tikina galintys be darbo pajamų išsilaikyti daugiau nei ketvirtadalį metų. 17 proc. teigia be darbo pragyvensiantys daugiausiai vieną, 9 proc. – du ir 6 proc. – tris mėnesius,“ – teigia cvmarket.lt specialistė.

statistika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *