Kultūros kodas
5 (1)

Daniel Coyle „Kultūros kodas: geriausių komandų sėkmės paslaptys“ (2018)
Leidykla: Vaga
Vertė: Nida Norkūnienė
Puslapių: 288

Kaip gimsta kultūros chemija, suburianti žmones į darnią, veiksmingai dirbančią komandą?

Bestseleriu tapusioje knygoje Kultūros kodas: geriausių komandų sėkmės paslaptys amerikiečių autorius Danielis Coyle’as apžvelgia pačias sėkmingiausias pasaulio organizacijas ir parodo, kodėl jos klesti. Jis demistifikuoja vidinės įmonių ar organizacijų kultūros kūrimo procesą, išskirdamas tris esminius gebėjimus ir įgūdžius, kurie padeda užmegzti tarpusavio ryšį bei sutelkti žmones; paaiškina, kaip grupės nariai išmoksta veikti, lyg juos vestų vieningas protas.

Autorius ne tik dalijasi stiprios kultūros kūrimo technikomis, bet ir pasakoja nesėkmių istorijas, patardamas, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų ar pertvarkyti toksišką komandos kultūrą.

Harvardo universitete atliktas tyrimas, apėmęs 200 bendrovių, rodo, jog stipri įmonės kultūra per 10 metų padidina grynąjį pelną 765 procentais.

Kelios ištraukos apibrėžiančios sėkmingą komandą

„[Dažnai] mes susikaupę į <…> individualius gebėjimus ir įgūdžius. Bet svarbūs ne jie. Svarbu yra sąveika, bendradarbiavimas, bendravimas.“

„Grupės kultūra yra viena galingiausių jėgų planetoje. Mes jaučiame, kad ji veikia tiek sėkmingą verslą, tiek laiminčias komandas, tiek klestinčias šeimas. Jaučiame ir kada tos kultūros nėra arba kada ji yra toksiška.“

„Žodžiai yra triukšmas. Grupės veiklos kokybė priklauso nuo elgesio, kuris perteikia vieną galingą visą apimančią idėją: Mes esame saugūs ir susiję, turime ryšį.“

„A. Pentlando studijos rodo, kad grupės veiklą skatina penki pamatuojami veiksniai:

1. Kiekvienas grupės žmogus kalbasi ir klausosi apytiksliai vienodą laiką, taigi jų indėlis būna trumpas;
2. Nariai dažnai palaiko akių kontaktą, jų pasišnekėjimai ir gestikuliacija energingi;
3. Jie bendrauja tiesiogiai vienas su kitu, o ne tik su grupės lyderiu;
4. Jie turi grįžtamąjį ryšį ar pasikalba tarpusavyje;
5. Jie periodiškai išeina tyrinėti už komandos ribų ir parneša informacijos, kuria dalijasi su kitais.“

„Pastaruosius ketverius metus lankiau ir tyriau aštuonias sėkmingiausias pasaulyje grupes, tarp jų ir specialiųjų operacijų karinį dalinį, miesto centro mokyklą, profesionalią krepšinio komandą, kino studiją, komedijinę trupę, brangenybių vagių gaują ir kitas. Aptikau, kad jų kultūros sukurtos specifinio gebėjimų ir įgūdžių rinkinio <…> Pirmasis gebėjimas ir įgūdis – sukurti saugumą <…> Antrasis gebėjimas ir įgūdis – pasidalyti pažeidžiamumu <…> Trečiasis gebėjimas ir įgūdis – įtvirtinti tikslą <…> Šie trys gebėjimai ir įgūdžiai <…> sukuria grupės tarpusavio ryšį, o paskui nukreipia ją veikti.“

Susiję tekstai: Grupės darbas: geri ir blogi obuoliai

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.