fbpx

Lietuvoje lankysis įžymi psichologė, išradusi terminą „karnizmas“
0 (0)

melanie

Tušti narvai kviečia į pripažintos psichologės ir knygų autorės Melanie Joy paskaitą „Mitybos psichologija“, pagal jos daugybę apdovanojimų pelniusią knygą „Kodėl mes mylime šunis, valgome kiaules ir avime karves: įvadas į karnizmą“. Paskaita vyks spalio 8 d. Vilniuje, Vaidilos teatre (Jakšto g. 9), pradžia 18:00.

Dr. Joy papasakos apie karnizmą – giliai visuomenėje įsišaknijusį įsitikinimą, formuojantį mūsų požiūrį į gyvūnus. Bus bandoma atsakyti į klausimą, kodėl vienus renkamės auginti maistui, o kitus laikyti kaip augintinius ir mylėti, apie tai nesusimąstydami ir gerai nežinodami to priežasčių. Šia tema pranešimo autorė apsigynė daktaro disertaciją; vėliau jos pagrindu išleista knyga nepaprastai išpopuliarėjo daugelyje Vakarų šalių.

Melanie yra viena ryškiausių šių dienų socialinių judėjimų aktyvistė, aktyviai dirbanti ties įvairiomis problemomis, šiuo metu daugiausiai dėmesio sulaukianti dėl darbo gyvūnų apsaugos srityje. Ilgą laiką dėstė Masačiuceso Universitete Bostone, kuriame nagrinėjo socialinio pokyčio bei priespaudos temas, tokias kaip rasizmas, seksizmas, smurtas artimoje aplinkoje.

Melanie paskaitas apie karnizmą jau skaitė 5 žemynuose, šia tema yra davusi daugybę interviu, tarp jų ir tokiems žiniasklaidos milžinams kaip BBC, ABC Australia, NPR ir laikraščiui New York Times. Daktarė teigia, jog „suprasdami, kas yra karnizmas, galėsime tarsi iš šalies pažvelgti į visuomenę, kuriai patys priklausome, tapti sąmoningesni ir priimti sąmoningesnius sprendimus, nepriklausomai nuo mūsų mitybos įpročių ir pasirinkimo“.

Bilieto kaina 3 eurai, su studento arba moksleivio pažymėjimu įėjimas į paskaitą – nemokamas.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.