fbpx

Nesate patenkinti savo gyvenimu? 10 žingsnių permainų link
0 (0)

Jaučiatės nusivylę savo gyvenimo situacija? Per daug jėgų išeikvojate ir per mažai džiaugsmo patiriate? Gana dejuoti ir gailėtis savęs. Ryžkitės permainoms!

Šie dešimt žingsnių, kuriuos siūlo portalas Psychologies.ru, padės jums pakeisti nemalonią padėtį.

1. Suformuluokite troškimus

Kad galėtumėte ką nors pakeisti gyvenime, reikia pirmiausia suvokti savo tikruosius troškimus, nustatyti, kas tikrai jums svarbu, ką darote su malonumu, o ką aplinkybių verčiami. Troškimų suvokimas padės suformuluoti būsimų permainų tikslus.

2 .Supraskite, kas jus baugina

Neretai išsijudinti iš nemalonios padėties mums trukdo įvairios baimės. Dažnai reikia stengtis surasti tarp jų pusiausvyrą. Pavyzdžiui, tarp baimės prarasti nemėgstamą, bet gerai apmokamą darbą (socialinį statusą, galimybę daryti karjerą) ir baimės praleisti kažką laibai svarbaus gyvenime. Suvokę tas baimes, sužinosite, kur galima surasti kompromisų.

3. Ieškokite savo atsakymų

Tik mes patys galime suvokti ir suformuluoti tai, ką norime pakeisti. Pasisemkite kantrybės, nes ieškodami naujovių, mes visada jaudinamės, pajuntame slystantį pagrindą po kojomis, apima nerimas ir noras verčiau palikti viską , kaip buvo. Kantrus vidinis darbas padės jums ištrūkti iš įprasto minčių rato ir pastebėti naujas galimybes.

4. Pastatykite save į pirmąją vietą

Sugebėjimas būti savimi pasireiškia pasitikėjimu, nepriklausomybe, sugebėjimu išsakyti savo nuomonę. Ar vertinate šias savybes taip pat, kaip sugebėjimą kvalifikuotai atlikti savo darbą? Vietoj to, kad prisitaikytumėte prie aplinkybių ir sutiktumėte su viskuo, kas jums liepiama, susikurkite savo asmeninę erdvę ir saugokite jos ribas.

Išsiaiškinkite, ką jūs tikrai norite daryti, o ką darote tik todėl, kad nenorite ginčytis su kitais ir konfliktuoti arba todėl kad siekiate patikti ir įsiteikti kitiems. Stebėkite kitus ir tyrinėkite būdus, kurie padeda jiems ginti savo interesus, racionaliai paskirstyti savo laiką.

5. Išsiaiškinkite savo sugebėjimus

Mes neretai galvojame apie save kaip apie trūkumų ir silpnybių rinkinį ir pamirštame savo potencialą. Tikslių duomenų pomėgis, sugebėjimas palaikyti kitų emocinę būseną, jautrumas kito būklei? Išsiaiškinkite savo stipriąsias savybes, kurios padeda pasiekti laimėjimų, ir dažniau remkitės jomis.

6. Žvelkite į ateitį

Jau nustatėte, kuo norėtumėte užsiimti ateityje, ką pakeisti? Nubraižykite šios ateities modelį. Nebijokite planuoti perspektyvų. Kuo norėtumėte užsiimto po dvejų metų, po penkerių, po septynerių? Leiskite sau rimtai pažvelgti net į nerealias svajones.

7. Siekite tikslų etapais

Jeigu nustatėte judėjimo į priekį strategiją, reikia sudaryti planą. Bet kokios permainos bus įmanomos, jeigu vykdysite jas pamažu, nuosekliai ir tikslingai, užfiksuodami kiekvieną įveiktą etapą. Suskirstykite planą į kelis etapus, taip bus lengviau jį įgyvendinti.

8. Mokykitės žvelgti į situaciją iš šalies

Jau suvokėte, kuria kryptimi ketinate judėti, išsiaiškinote kliūtis, kurios trukdė jums gyventi, ir sudarėte ateities planus? Dabar bus naudinga pažvelgti į situaciją iš šalies. Sugebėjimas pažvelgti stebėtojo akimis padeda pamatyti tai, ką praleidome sudarydami ateities planus. Tai gali būti artimųjų poreikiai ar jūsų pačių interesai kitose srityse, taip pat alternatyvūs judėjimo į tikslą keliai, kurių anksčiau nepastebėjome.

9. Nebijokite išsiskirti

Kiekvieną kartą, žengdami žingsnį į priekį, mes atsiduriame kryžkelėje: reikia pasirinkti vieną variantą ir atmesti likusius. Svarbu įsivaizduoti realizuoto plano pasekmes. Kaip jos pakeis jūsų gyvenimo būdą, santykius su žmonėmis? Galbūt teks visai pakeisti gyvenimo būdą ar išsiskirti su kai kuriais žmonėmis, kurie nepritars jūsų veiksmams. Jeigu iš anksto numatysite savo veiksmų pasekmes, jūsų pasirinkimas nebus toks skausmingas.

10 . Paverskite artimuosius sąjungininkais

Kas galėtų padėti jums, kad sėkmingai įveiktumėte permainas? Artimos aplinkos (šeimos narių, draugų) palaikymas gali tapti vienu svarbiausių resursų. Nebijokite aptarinėti su jais savo planų ir su jais susijusios rizikos. Tai padės išvengti jų neigiamos reakcijos į jūsų veiksmus. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip artimieji reaguoja į jūsų žodžius ir poelgius. Taip galite sužinoti vertingos informacijos, kuri padės jums išvengti klaidų. Kartu su bendraminčiais lengviau siekti tikslų.

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt
Iliustracija: Bryan Minear / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.