Nesiseka santykiai su vyrais poroje

meile-namai

Klausimas: Labai prašau pagalbos, esu 30-ies metų. Gyvenu užsienyje, susipažinau su lietuviu draugu ir persikrausčiau pas jį gyventi į kitą miestą. Kartu gyvename metus laiko. Dažnai pykstamės ir dėl visko lieku aš kalta. Problema ta. kad jį labai myliu ir norėčiau pragyventi su juo daug daug metų… Tačiau kartais jo elgesys ir nepagarba mane labai skaudina. Namus tvarkau aš viena, valgyt darau aš viena, dirbam abudu, jis gali grįžti iš darbo ir iškart išvažiuoti kažkur manęs nė neperspėjęs.. Aš vieną kartą taip padariau, tai nesišnekam jau trečia diena, aš stengiuosi šnekėti, klausti kas yra? Jo atsakymai trumpi ir tik kaltinimai man… Jaučiu, kad sergu depresija, nebevalgau nieko, mintys sukasi, kad nebenoriu gyventi nes nematau gyvenimo prasmės. O mano problema ta, kad man niekada nesisekė užmegsti gerų santykiu, vis kažkas būdavo su jais ne taip… Nžn gal problema manyje… Su šituo vaikinu labai pasikeičiau, pasidariau gera, mečiau rūkyti, esu mylinti ir atsidavusi jam šimtu procentu, stengiuosi viską daryti, kad tik jam patiktų… Nebeturiu savo gyvenimo, neturiu čia draugų, bijau, kad vieną gražią dieną sau ko bloga nepasidaryčiau… Mąstau, gal išsikraustyti ir pradėti gyvenimą vienai, bet ar čia išeitis, kai myli žmogų? Manau reikia spręsti problemas, o ne nuo jų bėgti, nežinau, patarkit man ka nors.

Ačiū,
Loreta (vardas pakeistas)

Atsakymas: Gerbiama Loreta! Sveiki santykiai pagrįsti partneryste, kuriuose vyksta adekvatūs materialiniai, intelektualiniai, emociniai mainai. Jūsų atveju, dėja, santykiai pagrįsti ne partneryste, o vienpuse priklausomybe, kur jūs siekiate kuo daugiau duoti ir su viskuo taikytis. Panašu, kad jūsų draugas santykiuose jaučiasi laisvas ir taiko sau patogų principą „aš elgiuosiu kaip noriu, o tu elgiesi kaip noriu aš“.

Loreta, iš tikrųjų problema yra ir jumyse, nes visai tikėtina, kad su kita moterimi, net minčių jam nekils taip pasielgti. Kodėl ginčiuose kalta visuomet liekate Jūs? Tai juk Jūsų pozicija!

Būtina mažinti psichologinę priklausomybę ir pradėti formuoti santykius, pagrįstus partneryste, nes jeigu ir toliau bandysite taikytis ir apeliuoti į partnerio sąžinę, problemų tik daugės.

Keletas patarimų, padėsiančių atsisakyti psichologinės priklausomybės santykiuose:

  • Nebijokite prarasti partnerio! Kadangi bijote prarasti, Jūs bandote taikytis ir kokybiškų santykių nebeturite, jūs jau juos praradote! Jeigu nebijosite prarasti partnerio, tikėtina, kad ir neprarasite, nes partnerins, jeigu jūs jam kažką reiškiate, irgi pradės atsižvelgti į jūsų interesus.
  • Mylėkite ir gerbkite visų pirma save! Partneriui dažniausiai neįdomus žmogus, kuris gyvena vien tik dėl jo, o ne dėl savęs. Gerbkite save ir jus gerbs! Gyvenkite dėl savęs ir dėl kitų, o ne vien dėl to vienintelio kito!
  • Išsakykite ir deklaruokite savo norus ir lūkesčius dėl bendro gyvenimo. Darykite tai be kaltinimų, pykčio, reikalavimų, naudodama konstrukcijas „aš norėčiau, man būtų malonu…“, o ne „tu turi, tau reikia…“
  • Kurkite savo gyvenimą! Turėkite įdomų nuosavą gyvenimą, užsiimkite savo veikla, Jūs ir partneriui būsite įdomi ir patraukli.

Jūsų atveju geriausia būtų kreiptis į kokį konkretų psichologą ir bandyti rasti gilumines savo elgesio ir santykių priežastis. Jums galima duoti patarimų, bet svarbiausia būtų nuosekliai keisti savo elgesio modelį, kuris sukurtų ir norimus santykius.

Psichologas Juris Belte
Tel.: 869836364
El. P. juris@mba-baltic.com
Tinklapis: mba-baltic.com

1 Response

  1. Elena parašė:

    Jei autorei įdomu, papildžiau psichologo atsakymą savo nuomone čia manotikrasgyvenimas . wordpress . com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *