Niūrus mokinys

Iliustracija: Bryan Minear / Unsplash

Mokytojas turėjo mokinį, kuris niekada nesišypsojo, buvo visad niūrus ir prislėgtas, tad nusprendė jam padėti:
– Atlikime eksperimentą, – pasiūlė mokytojas – tau reikia rasti ir įsiminti visus rudos spalvos daiktus, esančius šiame kambaryje.

Mokinys apsidairė. Kambaryje nemažai buvo tokių daiktų. Baldai, langų rėmai, lazda užuolaidoms kabinti ir daug kas kita.
O dabar užsimerk.

Mokinys nusiteikęs pagyrimui, nes viską gerai įsiminė, užmerkė akis.
Išvardink man prašau, visus žydros spalvos daiktus.

Kaip žydros?! Jūs gi prašėte įsiminti visus rudos spalvos dalykus!.. O ir apskritai, nemačiau kambaryje nieko kas būtų žydra.
Atmerk akis ir tu įsitikinsi, kiek daug čia žydros spalvos daiktų.
Tai neįmanoma! Kaip čia taip! – bet nuostaba gan greitai peraugo į pyktį. – Tai jūsų kaltė! – sušuko mokinys. – Tai jūs paprašėt įsiminti rudą spalvą!

Mokytojas tik nusišypsojo.
Eksperimentas pavyko. Būtent į tai aš ir norėjau atkreipti tavo dėmesį. Jeigu gyvenime žmogus daugiausia savo dėmesio skiria tam, kas blogai, jis tiesiog nebegali matyti, kiek daug gero aplink.

Bet man visad atrodė, kad jei tikimės blogiausio, tai padeda apsisaugoti nuo pavojų ir nusivylimo, o visi džiaugsmai tiesiog malonus siurprizas.

Ne, tu klysti! atsakė mokytojas, – jei tikiesi iš gyvenimo tik bloga, sutelki dėmesį tik į blogą, tai ir gauni tai, kas bloga. Kitas požiūris, begale kartų pranašesnis. Jei žmogus ieško gyvenime to, kas gera, jo gyvenimas prisipildo daugeliu gerų dalykų.

Net iškilus problemoms, žmogus pastebės ir teigiamų pusių. Ženk drąsiai per gyvenimą ir stenkis pastebėti kuo daugiau gerų dalykų, o niūrumas ir liūdesys tave paliks! – apibendrino mokytojas.

 

3 Responses

  1. Grazvyda parašė:

    Aukso žodžiai ir tai tiesa

  2. Dar parašė:

    Gerai prasiplovus smegenis arba (sąmoningai ar nesąmoningai) leidus juos kažkam praplauti – gali \”žiūrėti\” ir \”matyti\” tik tą ką \”reikia\”. Bet šiaip, dar yra ir matymas to, kas yra realu, kas yra iš tikrųjų. Ir jei \”š\” spalvos yra daugiau, tai tai ir reikia matyti. Nes kitaip pamatysi tą patį \”š\” rožinį ar žydra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *