Noriu patarimų kaip ją pamiršti
0 (0)

trauka

Klausimas: Noriu patarimo, kuris man galėtų padėti su šią problema. Man 19 metų. Prieš puse metų išsiskyriau su savo mergina, skyrybų priežastis buvo šiek tiek neaiški man, ji teigė, jog suprato, kad aš nesu jai skirtas, nors mūsų draugystė prieš tai buvo gana ilga, graži, daug įsimintinų akimirkų. Draugavome apie 3 metus, per tą laiką, labai įsimylėjau, prisirišau prie žmogaus, atrodė, kad negalėčiau be jos. Atsitiko taip, kad ji mane paliko, žinoma nekartą bandžiau vėl susitaikyti, buvo atvejų kai pradėjo vėl sektis, bet su laiku pajutau, kad yra viskas ne taip kaip anksčiau, ji pradėjo mane skaudinti, kartais net žemino, aš tam kartui supykdavau, po kiek laiko pyktis atslūgdavo ir vėl pradėdavau su ja bendrauti, bet žinoma taip nieko ir nesigavo, likau tik labai įskaudintas, dėl jos pasakytų žodžių, kad ji manęs negali pamilti, nesu jai skirtas vaikinas. Bėda tame, kad jos niekaip negaliu pamiršti, aš stengiausi labai, bet kažkodėl apie ją nuolat galvoju, yra baimės jausmas, kad ateis laikas kai ji susiras kitą, o aš sužinojęs dar labiau viskuo nusivilsiu. Bandžiau susirasti kitą merginą, jų atsirado gan daug, bet nepajutau joms simpatijos, nes nuolat mintys būdavo apie buvusią, dažnai jaudina jausmai, kad jos nebeturiu. Noriu patarimų kaip ją pamiršti ir kaip su tuo susitaikyti, kad ji manęs negali pamilti.
Tomas (vardas pakeistas).

Atsakymas: Labas, Tomai,

Suprantu, kad gali būti labai sunku išgyventi praradus mylimą žmogų. Po išsiskyrimo mes išgyvenam panašius jausmus, kaip ir žmogui mirus. Iš pradžių būna labai sunku, paskui (galiausiai) palengvėja. Su to žmogaus praradimu griūna ne tik santykiai, bet ir ateities planai, svajonės, nes jis buvo planų dalis. Kaip minėjau, po išsiskyrimo žmogų užvaldo panašūs jausmai, kaip ir po jo mirties.

 • Iš pradžių atsiranda neigimas. Dėl neigimo gali būti sunku priimti faktą, kad jūs jau nebe kartu, neaišku, kodėl taip nutiko.
 • Kitas etapas – pyktis. Gali pradėti kaltinti kitą žmogų, kad jis skaudina, kaip matau, tu irgi išgyvenai pykčio stadiją.
 • Trečia stadija – derybų, per ją norisi susitaikyti, tačiau, net ir susitaikius, pasitenkinimas, kad pavyko, būna sumišęs su pykčiu. Panašu, kad taip nutiko ir tau. Gal nuvilsiu tave, bet retai kada santykiai po išsiskyrimų būna geri, jeigu ir draugautumėte, gali bijoti, kad ji vėl norės skirtis ir tai trukdys jūsų abiejų gerovei.
 • Ketvirta stadija – liūdesys, kada būna labai skaudu ir liūdna.
 • Ir paskutinė stadija – susitaikymas, kada viskas pamažu pradeda eiti geryn, ryškėja spalvos.

Aišku šios stadijos gali keisti viena kitą, pyktis gali būti sumišęs su liūdesiu ir pan. Manau tau kolkas nepavyko užsimiršti, nes dar nebuvai praėjęs visų išgyvenimo stadijų, nuolat mintys būdavo apie buvusią merginą. Nereikia neigti liūdesio ar pykčio, viską išjausti ir susitaikymo stadija tikrai ateis. Aišku nereikia per daug apsileisti ir pulti į depresiją, bet, patikėk, kad ir kaip banaliai skambėtų, laikas gydo žaizdas.

Sėkmės,
Psichologė Aistė Jankauskaitė
Tel. nr: +37062767285
el.paštas: jankauskaiteaiste@gmail.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

4 Responses

 1. Simona parašė:

  Patarimas tai kaip cia pasakius – nulinis.

 2. Miglė parašė:

  Jei po pusmečio išsiskyrimo dar vis galvoji apie buvusią merginą, vadinasi turi per daug laisvo laiko.. Rašei, kad tau – 19metų, vadinasi tu arba studentas, arba abiturientas, todėl siūlau mintis nukreipti į mokslą ir mokymąsi (kad pasiekimai būtų kuo geresni). Žodžiu, mano patarimas susirasti daug veiklos (gali mokytis kokią užsienio kalbą, pradėt domėtis tuo, kam anksčiau nebuvo laiko ir t.t.) Dar siūlau nesilankyti renginiuose ir vietose, kuriuose/kuriose didelė tikimybė, kad dauguma žmonių bus „su antrosiom pusėm” (tas ‘poriškumas’ tau „badys akis” ir tuomet nugrimsi į „kas būtų buvę, jei nebūtų buvę” pelkę..) Džiaukis, kad gali investuoti į save (t.y. siekti išsilavinimo, išprusimo, dvasinio tobulėjimo ar pan.)Nepasiduok liūdesiui! Žmogus nėra daiktas ar nuosavybė, todėl reikia išmokti jį paleisti..

 3. JONAS parašė:

  0 patarimas . Man praejo metai kaip mes issiskyrem su drauge . Buvo sunku gyvenom uk paliko ji mane susirado kita. Bandziau keisti viska meciau ir isvykau i Svedija naujas darbas nauji isukei . Taciau net dirbant 6 dienas i savaite ir isnaudojant visa savo laisva laika megemais pomegeis nieks nepadejo taip praleidau 8 menesius . Ir kiekviena diena dirbant vis tiesiog pradedavau apie ja galvoti .Daresi vis blogiau . gryzdavau daznai i Lietuva kur daug laiko leidau su brangeis zmonemis . Atsirado ir kita mergina taciau net guledamas su ja lovoje vis galvojau apie savo buvuse. Priejau tokia riba kur gyvenimas tapo tuscias ir pilkas . Nieks neteikia dziaugsmo . Stengiuosi nepasiduoti tam suvokiu juk zmogu reik paleisti . Nebandziau susisiekti su ja daviau jai ramybe po jos pasirinkimo . Bet kiekviena diena galvoju kaip vel noreciau kartu su ja prabusti klausyti vynil ploksteliu vakarais ir gerti kartu vyna balkone po zvaigzdetu dangum . Tokiu minciu prislektas meciau viska ir isvykau studijuoti i Australija. Studijos nauji zmones darbas . Taciau galiu pasakyt jog siuo metu pasakiau toki taska jog dar taip blogai nera buve . Skausmas apeme visa sirdi nes niekada nebebusim kartu ……..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.