Pasirinkimas

pasirinkimasNoriu pasidalinti savo mintimis apie pasirinkimo reikšmę mūsų gyvenimo kokybei. Ne apie esminių pasirinkimų, tokių kaip veiklos sritis, sutuoktinis, svarbūs pirkiniai ar pan., bet apie mūsų reakcijos pasirinkimo į viską, kas kasdien vyksta aplinkui, įtaką tolimesniems mūsų bei aplinkinių veiksmams, nuotaikoms ir vidiniam pasitenkinimui.

Pasirinkimo laisvė prasideda kartu su kiekviena nauja diena: ar sunkiai atsikėlęs prisiversi nusišypsoti ir pajusti būsimos kavos aromatą, ar suirzęs ieškosi priežaščių ir būdų kaip savo irzlumą išlieti ant šalia esančių?

Nuo šio paprasto kasdienio pasirinkimo priklauso tolimesnė dienos eiga: ar kartu su tavim atsikėlęs artimas žmogus  padarys tau kavos puodelį, ar pajutęs tavo irzlumą tavęs šalinsis arba dar blogiau – atsakys tau tuo pačiu irzlumu… Ir taip be galo… Namai, kelionė į darbą, darbas, parduotuvė – kiekviena vieta, kur sutinkame kitą žmogų.

Mūsų reakcija į kiekvieną situaciją yra kaip impulsas gerų arba blogų emocijų bangai, kuri ritasi nuo žmogaus prie žmogaus, tolyn ir tolyn. Jeigu būtų daugiau gerų tokių impulsų, turėtume žydrą, ramią jūrą, kurioje visiems gera plaukioti ir gėrėtis bei mėgautis, o ne šiurkštų audringą vandenyną, kur kiekvienas žingsnis yra kova…

Suprantu, kad neįmanoma, jog jūra visad būtų rami, bet visada apie save galima susikurti oazę, kurioje mums ir mūsų artimiems gera būti ir be galo norisi sugrįžti… Man pasisekė, nes aš dažniau gaunu gerąjį impulsą ir stengiuosi siųsti jį toliau. Nors, tiesą sakant, stengiuosi siųsti toliau gerąjį, netgi jeigu gaunu blogąjį… Toks mano pasirinkimas.

 

Pasitikėjimo savimi stiprinimo programos II dalyvė

Edita Kazlauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *