Smegenų mankšta – pagalba dirbančiam ir besimokančiam
0 (0)

smegenu-manksta

Jei dirbate protinį, o ne fizinį darbą, mokotės, studijuojate – jūsų smegenys yra svarbiausias jūsų įrankis. Deja, jis kartais apvilia: nesantarvė namuose, rūpesčiai ir įvairios emocijos, poilsio trūkumas, prasta mityba, mažas fizinis aktyvumas gali tapti tikrais nedraugais mūsų smegenų aktyvumui. Tad keli lemtingi pokyčiai ir kasdieninės rutinos permainos gali labai pasitarnauti. Kokios jos?

Kokybiškas miegas. Kokybiškas miegas ir poilsis nenuginčijamai svarbūs smegenų našumui. Nors miego, atminties, mokymosi tarpusavio santykis nėra moksliškai iki galo ištyrinėtas, mokslininkai sutaria, kad kokybiškas ir pakankamai trunkantis nakties miegas yra vienas iš svarbiausių dalykų, galintis palaikyti smegenų „formą“.

Kai turime ką nors įsiminti ir išmokti, mūsų smegenyse vyksta daugybė procesų, daugybė nervinių signalų yra perdavinėjami centrinėje nervų sistemoje. Pasirodo, miego metu mūsų smegenys formuoja jungtis, būtinas atminčiai ir informacijos perkėlimui į ilgalaikę atmintį. Iš to ir kilo idėja, kad mokytis prieš miegą yra gana efektyvu, nes mums miegant bus apdorojama, susisteminama ir įsimenama informacija. Ir priešingai, miego stoka, prasta kokybė atneša ne tik slogią nuotaiką, nedarbingumą, nervingumą, nerimą, net depresija, bet ir trukdo mums geriau išmokti, įsiminti ir pažaboti smegenis optimaliam darbui.

O jei nepavyko šią naktį išmiegoti sklandžiai, be jokios sąžinės graužaties numikite pokaičio miego dienos metu. Kad darbingumas padidėtų, o vakare norėtųsi miego vėl, geriausia pogulio trukmė – apie vieną valandą per dieną.

Knyga, žurnalas, skaitymas ir rašymas – puikūs desertai mūsų smegenims. Ar esate kada per kelias valandas surijęs knygą? Ar pagalvojote po to, kad nieko aplink nematėte, negirdėjote, o tiesiog visas panirote į kūrinį? Tokie momentai ne tik lavina mūsų koncentraciją, proto aštrumą, bet ir padeda atsipalaiduoti, pailsėti nuo kasdieninių darbų. Tad knyga, žurnalas ar laiško rašymas leis jums atsipūsti nuo įtempto galvojimo, o kartu ir lavins tam tikrus smegenų pajėgumus.

Vanduo – gyvybės eliksyras. Ir ne tik gyvybės, bet ir mūsų smegenų. Organizmo aprūpinimas vandeniu didina tiek fizinį, tiek protinį darbingumą, gerina nuotaiką ir energiją. Natūralios vaisių ir daržovių sultys netgi padeda išvengti Alzheimerio ligos.

Mėgstamos muzikos klausymasis, o dar geriau – grojimas pasirinktu muzikos instrumentu, – vienas geriausių smegenų treniruoklių, lavinantis atmintį, dėmesį, koordinacinius sugebėjimus ir aktyvinantis ne tik smegenų regionus, atsakingus už intensyvią veiklą ar informacijos apdorojimą, bet ir malonumo centrus.

Pagal: medicaldaily.com
Šaltinis: vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.