Sprendimų džiunglėse
0 (0)

Iliustracija: Daniel Jensen / Unsplash

Kiekvieną dieną mes priimame sprendimus. Sprendžiame, ką valgyti, ką rengtis, kur eiti, ką pirkti, su kuo bendrauti, ką veikti laisvalaikiu ir panašiai. Galima sakyti, mūsų kiekvieną žingsnį lydi sprendimai. Priimdami sprendimus mes nuolat renkamės tarp galimybių. Kai kuriuos sprendimus priimame greitai ir daug nesusimąstydami, kai kuriuos svarstome ilgiau.

Kai pasirinkimai nėra pernelyg svarbūs ar keliantys abejonių, mes žengiame per gyvenimą ramiai ir pasitikėdami savimi. Tačiau pasirinkimų būna nelabai lengvų, kurie kelia nerimą, kai sprendžiame svarbius savo gyvenimo dalykus. Ar keisti darbą? Ar skirtis? Ar turėti vaiką? Ar mesti mokslus? Ir daugybė kitokių, kurie gali atnešti sumaišties, nes sunku pasirinkti. Tuomet užstringame. Mėtomės tarp galimybių. Bijome pasekmių.

Norint priimti sau palankesnį sprendimą geriausia, kad širdis ir protas eitų kartu, todėl sąmoningumas apie save ir sprendimo galimybes, manau, labai reikalingas. Svarbu apsvarstyti, ko noriu ir ko bijau bei kokie racionalūs argumentai ties kiekviena galimybe. Blogiausia, kad prieš pasirinkdami niekada tiksliai nežinosime, ar konkretaus pasirinkimo pasekmės bus geresnės nei nepasirinktos galimybės. Tačiau nurimti gali padėti tai, kad kiekviena patirtis yra gera patirtis ir kad nemalonios pasekmės nėra galutinis pasirinkimo taškas. Kartais nemalonūs dalykai ar situacijos gali vesti prie puikių pokyčių ar atsitiktinumų.

Esu tikra, kad visi atsakymai, kurių kada nors ieškome, yra mumyse. Mums tik reikia gerai įsiklausyti į save ir pasitikėti savimi. Ką galiu paklausti savęs prieš darydama spendimą? Labiau noriu ar bijau? Jei nebijočiau, ką rinkčiausi? Ar nesigailėsiu, jei nebūsiu pabandęs A ar B pasirinkimo? Ką darysiu, jei didžiausia baimė išsipildys pasirinkus A ar B galimybę?

Dar vienas svarbus aspektas apie sprendimus, manau, įsipareigojimas sekti pasirinkimu. Negrįžti prie abejonių, naujų svarstymų, o visą energiją panaudoti tam, kad pasirinkta galimybė susiklostytų kuo geresniu būdu.

„Kol žmogus neįsipareigoja, visuomet išlieka abejonė, galimybė atsitraukti ir efektyvumo trūkumas. Kalbant apie visus dalykus, susijusius su iniciatyva ir kūryba, egzistuoja viena elementari tiesa, kurios ignoravimas pražudo begales idėjų ir planų: tą akimirką, kai iš tiesų įsipareigojame, visas pasaulis sukrunta. Pradeda vykti įvairiausi dalykai, kurie mums padeda, ir kurie kitu atveju niekada nebūtų įvykę. Šis sprendimas sukelia visą virtinę įvykių, siunčia mums į pagalbą įvairius atsitiktinumus ir žmones, ir net materialią pagalbą, apie kurią nė nesvajojome. Kad ir ką galite padaryti, ar manote galintys, pradėkite. Drąsoje slypi genialumas, jėga ir stebuklai.“ J.W. von Goethe

Indrė Vaidelienė | pauze.lt
Psichologė-psichoterapeutė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.