Taupymo psichologija
0 (0)

taupymas

Neiti į parduotuvę nuobodžiaujant ir nepavargti apsipirkinėjant – tai keletas patarimų, kurie padės sutaupyti. Tiesa ta, kad didžioji dalis mūsų sprendimų įsigyti produktą, ar susilaikyti, nemaža dalimi priklauso ir nuo mūsų emocinės būsenos. 

Neskubėkite

Apsipirkinėdami duokite sau pakankamai laiko pagalvoti, apsvarstyti savo pasirinkimus. Skubėdami priešingai – būsite kur kas labiau išsiblaškę, negalėsite ramiai apžiūrėti specialių pasiūlymų ir akcijų, leidžiančių sutaupyti. Sakoma, kad geriausia į parduotuvę eiti vienam – taip lengviau susikaupti, nepamiršti nusipirkti to, ką planavote ir įvertinti savo pasirinkimus. Tiesa, dažniausiai maisto parduotuvėje galima sutikti moteris, besirūpinančias būsimos šeimos vakarienės ingredientų įsigijimu. Tai patvirtino, ir prekybos tinklo „IKI“ vidinis tyrimas atskleidęs, kad moterys šio tinklo parduotuvėse sudaro apie 70 proc. pirkėjų.
Kitas svarbus akcentas – nepervarkite vien apsipirkinėdami. Juk ėjimas apsipirkti – ne sportas, kuriame vertinamas greitis ir grakštus laviravimas tarp parduotuvių lentynų. Tikra tiesa, kad apsipirkimas gali nuvarginti. Todėl prekybos tinklas „IKI“ turi platų mažesnių parduotuvių tinklą, kuriuose galima greitai apsipirkti kasdieniams reikmėms nesugaištant per daug laiko.

Ką daryti, kai dėl pirkinio abejojate?

Daugelis mūsų kartais susiduriame su dilema – pirkti ar nepirkti. Dažnai šis klausimas atsiranda tuomet, kai mūsų akis užkliūna už brangiau kainuojančių prekių. Vis tik, pirmiausia patariama apsvarstyti, ar pirkinio tikrai reikia, kur galėsite jį panaudoti ir ar šio pirkinio jums reikia būtent dabar. Jei tai vis dar nepadeda apsispręsti, šiandieną pirkinio neįsigykite, o jei rytoj jo vis dar norėsite – tiesiog imkite ir nusipirkite. Vadinasi – buvo tikrai verta. „Apsispręsti kartais padeda atidesnė lentynų apžiūra. Jei norite save palepinti brangesniu delikatesu, tačiau jo kaina jums atrodo per didelė, apsvarstykite kitas alternatyvas. Pavyzdžiui, yra produktų linijos skirtos norintiems išleisti mažiau, tačiau kokybe nenusileidžia analogiškiems gaminiams“, – kalba prekybos tinklo „IKI“ Viešųjų ryšių departamento vadovas A. Petraitis.

Kodėl nepatariama eiti į parduotuvę nuobodžiaujant?

Nuobodžiaudami, lėtai sklęsdami pro parduotuvių lentynas imame nejučia apžiūrinėti nematytas prekes ir svarstyti apie galimus pirkinius, nors nė nenumanome, ko iš tikrųjų norėtume. Pažįstama situacija? Nustatyta, kad patys keisčiausi (tačiau kartu ir – nepagrįsčiausi) pirkiniai įsigyjami būtent tuo metu, kai apsipirkinėjame nuobodžiaudami. Tuomet sulėtėja mūsų judėjimo tempas, ieškome, kuo save nustebinti parduotuvių lentynose. Todėl kai nuobodžiaujate ir neturite tikslaus plano, ką jums reikėtų įsigyti, kelionę į parduotuvę patariama atidėti.

Šaltinis: ekonomika.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.