Trys didžiausi trūkumai
5 (1)

Garsus kinų išminčius Ching Ši grįžęs iš pasivaikščiojimo aptiko savo mokinius karštai diskutuojant. Priėjęs prie jų jis pasidomėjo:

– Dėl ko ginčijatės?

Mokiniai atsakė:
– Mokytojau, mes mėginome išsiaiškinti kokie trys trūkumai žmoguje baisiausi.
– Ir kokia išvada?
– Mes nusprendėm, kad baisiausia yra būti aklu, kurčiu ir nebyliu, – atsakė mokiniai.
– Jūs pasakėte tik pusę to ką derėtų, – atsakė Ching Ši.
– Pusę? – nusistebėjo mokiniai. – Bet juk mes išvardinom visas tris ydas.
– Taip, bet jūs pamiršot paminėti dar apie tai, kad nėra baisesnių ydų kaip aklumas svetimo nelaimei, kurtumas pagalbos prašymui ir nebylus abejingumas su tuo susitaikius.

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

6 Responses

 1. Grazvyda parašė:

  aukso žodžiai

 2. ona parašė:

  Mane labai jaudina,kai zmones kito nelaimei,isgyvenimams,ar skausmui yra abejingi ir nesupratingi,o kartais net nenori isklausyti,gal yra zmogui sunku,blogai jauciasi,ir reikalingas psihologinis palaikymas,reikia ismokti visu pirma isklausyti kita,pamatyti ir isgirsti,tai tikru tikriausi aukso zodziai sioje temoje.Pagarbiai.

 3. Tomas parašė:

  Tikra tiesa. Deja, ar „aklumas svetimo nelaimei, kurtumas pagalbos prašymui” tai ne tipiškas šiandienos bruožas? KODĖL? Juk kinų išminčiaus Ching Ši žodžius puikiai žino ir daugelis tų, kurių širdyse bujoja tik baisus savanaudiškumas.Kodėl žinoti ką reiktų daryti norint neprarasti žmogiškumo ir taip gyventi yra du tarpusavyje nepanašūs dalykai? Dažniausia, deja.

 4. Idiotas parašė:

  Baisiausia siu dienu yda yra savanaudiskumas. Del jo zmones pykstasi, kisa kitiems koja, meluoja. Del to paties ego ir karai prasideda. Ego naikina viska kas grazu.

 5. parašė:

  Nenaikina nieko tas ego, durnumas naikina :) Ir ko jus piktinates tokia dabartim? Gi iš niekur niekas neatsiranda :) Gal sakau reiktų patiems veikti, o ne tik piktintis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.