Tu tiesiog jam nepatinki ir nereikia čia kurti jokių pateisinimų
0 (0)

penelope

Kadras iš filmo „Penelope” (2006)

– Nesuprantu, kodėl jis slepia mane nuo savo tėvų? – Nežinau, kas jam? Toks užsiėmęs tapo… – Kodėl jis nepaskambina? – Kodėl? Kodėl…

Nemažai daliai moterų ir merginų tinkamos poros paieškos nėra lengvas užsiėmimas. Sulig didėjančia nesėkminga patirtimi gilėja nusivylimas savimi, menksta savivertė, pamažu dingsta savigarba ir orumas. O kuo ilgiau šis procesas trunka, tuo labiau sveiką nuovoką ima temdyti įvairiausios baimės. Vienišumo jausmas ir ryškėjantis menkavertiškumas verčia sutikti su bet kokiu ,,variantu“, nors ir akivaizdžiai netinkamu. Užsisuka uždaras ratas – bet koks ,,variantas“ ir vėl reiškia nelaimingą pabaigą, o nelaiminga pabaiga, reiškia vis mažėjančius reikalavimus naujam sutiktajam. Įsitikinimas, kad ,,geriau jau toks, nei jokio“, visiškai neperspektyvią pažintį paverčia labai reikšminga ir vienintele. O bet kuris dėmesį parodęs vyras tampa labai svarbiu, net jei jo elgesys kelia nemalonius jausmus ar abejones.

Besistengdamos turėti nors kokį vyrą šalia savęs, moterys imasi saviapgaulės. Jos tampa aklos ir kurčios arba ima kurti įvairiausius pateisinimus, paaiškinimus, kontrargumentus, kad tik beviltiškas santykis neatrodytų tokiu beviltišku. Kuria taip atkakliai, kad net pačios tuo patiki. O juk užtektų išdrįsti pažiūrėti tiesai į akis ir išlaisvinti savo laiką ir energiją kažkam, labiau perspektyviam. Bet ne! Moterys atkakliai, kiek tik leidžia jėgos, bando truks-pliš išlaikyti savivertę įrodinėdamos: ,,Iš tiesų tai aš jam patinku, tik jis…“- ir čia prasideda neribotos fantazijos, retai kada turinčios ką nors realaus. Moterys sugeba sau pačiai (ir savo abejojančioms draugėms) paaiškinti, kodėl jis vis pamiršta paskambinti, kodėl slepia ją nuo savo draugų, kodėl neveda, netgi kodėl žemina, kad tik nereikėtų pripažinti akivaizdžios tiesos – aš jam tiesiog nepatinku!

Jautrios, nepasitikinčios savimi, trokštančios būti geidžiamos ir mylimos, savo antros pusės ieškančios moterys ir merginos mieliau renkasi gyventi iliuzijose, kad tik nereikėtų pažvelgti tiesai į akis. O tiesa žiauri: jis dingo, nes tu jam neberūpi; jis savaitgalius leidžia atskirai, nes savaitgaliai skirti žmonai; jis nesiūlo tau tuoktis, nes tikisi susirasti geresnę…

Apie tai ir apie kitas nemalonias tiesas rašo serialo „Seksas ir miestas“ bendraautoriai Gregas Behrendtas ir Liza Tuccillo savo knygoje ,,Ne taip jau jam ir patinki“ (,,He’s Just Not That Into You”), kurios laisvo vertimo fragmentus pateikiu žemiau…

Ne itin gilus, bet gyvenimiškas, tiesmukas ir labai veiksmingai išblaivinantis tekstas. Savo praktikoje tenka išgirsti bemaž visus šioje knygoje išvardintus pateisinimus netikusiems kandidatams į rimtus santykius. Deja, tenka matyti ir prie ko tokia stručio strategija priveda.

Naudingo skaitymo!

Kuo mažiau iliuzijų, tuo mažiau nusivylimo ir tuo daugiau tiesos; kuo daugiau tiesos, tuo daugiau laisvės rinktis!

Tolesnis tekstas parengtas pagal Greg Behrendt ir Liz Tuccillo knygą ,,Ne taip jau jam ir patinki“.

Vyras gali sakyti: ,,Esu užsivertęs darbais; neseniai išsiskyriau ir man tai buvo skaudus smūgis; tėvų skyrybos mane labai paveikė; dabar visą dėmesį turiu skirti savo karjerai“. Mums lengviau iššokti per langą, nei pasakyti: ,,Tu man netinki“. Baikite kurti mums pateisinimus, mūsų poelgiai kalba patys už save: jūs tiesiog mums nepatinkate, – rašo Gregas Berengtas ir Liza Tučillo. Jie sudarė sąrašą, ko reikia vengti kiekvienai moteriai, kuri tikisi laimingų santykių.

1. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis nekviečia tavęs į pasimatymą.

Todėl, kad jei tu jam patinki, jis būtinai kvies tave susitikti.

1. Pateisinimas: ,,Galbūt jis nenori prarasti mūsų draugystės“. Žiauriai nesinori jums apie tai sakyti, bet šis pateisinimas neatlaiko jokios kritikos. Ir prašau, nesakykite man, kad jis tiesiog ,,bijo“. Vienintelis dalykas, kurio jis bijo, tai prisipažinti, kad jūs jo visai netraukiate.

2. Pateisinimas: ,,Tikriausiai, jis nesiryžta žengti pirmo žingsnio“. Jūs galite užsiminti, kad jaučiate jam simpatiją, bet nereikia jam padėti pakviesti jus į pasimatymą. To, kad jūs šypsotės ir žaismingai jam pamerkiate, bus pakankama.

3. Pateisinimas: ,,Gal jis nenori skubinti įvykių“. Jei jūs iš tiesų patinkate vyrui, bet visgi egzistuoja giliai asmeninės priežastys, kodėl jis nenori skubinti įvykių, jis jums nedelsdamas apie tai pasakys. Jis nepaliks jūsų nežinioje, nes jam būtinai reikės užsitikrinti, kad jūs juo nenusivilsite ir nedingsite iš jo gyvenimo.

4. Pateisinimas: ,,Bet jis gi davė man savo telefono numerį“. Neleiskite jam tokiais pigiais triukais priversti jus pačią kviesti jį į pasimatymą. Jei jūs vyrą dominate, visus rūpesčius dėl kito susitikimo jis prisiims sau.

5. Pateisinimas: ,,Galbūt jis mane pamiršo“. Būkite tikra, jūs palikote jam įspūdį. O dabar palikite viską, kaip yra. Jei jūs jam patinkate, jis prisimins jus net po cunamio, potvynio ar lemiamų futbolo rungtynių.

Atminkite:
• Jei jau reikia kurti pateisinimus, tai reiškia, kad jūs gan menkai jį dominate. Vyrai nebijo ,,prarasti draugystę“.
• Nepasiduokite manipuliacijoms ir nekvieskite jo į pasimatymą pati. Jei jūs jam patinkate, jis pats jus pakvies.
• Jei jūs galite jį rasti, tai ir jis galės rasti jus. Jei jis norės jus rasti, tai taip ir padarys.
• ,,Ei, klausyk, susitinkam vakarėlyje/ bare/ pas draugus“ – nėra kvietimas į pasimatymą.
• Jūs pakankamai puiki, kad būtumėte pakviesta į pasimatymą.

2. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis tau neskambina

Vyrai moka naudotis telefonu.

1. Pateisinimas: ,,Bet jis gi taip dažnai būna išvykęs“. Įsidėmėkite: vyras, kuris jumis domisi, nori leisti laiką kartu su jumis.

2. Pateisinimas: ,,Bet gi jo galva užimta visai kitais dalykais“. Pats svarbiausias klausimas šiuo atveju turėtų būti toks: ,,Ar tai normalu, kad vyras pamiršo man paskambinti?“. Aš atsakau: ,,Ne“. Jis neturi nepamiršti, kad žadėjo jums paskambinti. Argi jūs netrokštate tokio vaikino, kuris gali pamiršti viską pasaulyje, tik ne jus?

3. Pateisinimas: ,,Jis sako ne tai, ką iš tiesų galvoja“. Štai kur visa problema: pasimatymo pabaigoje ar baigiant pokalbį telefonu dauguma vyrų moterims sako tai, ką jos nori girdėti. Jie mano, kad tai geriau, nei nieko. Todėl, jei vaikinas, su kuriuo jūs susitikinėjat, jums neskambina, nepaisant visų pažadų, tai ar verta į jį kabintis? Juk jums reikalingas vyras, kuris bent jau laikosi duoto žodžio.

4. Pateisinimas: ,,Bet jis gi labai užsiėmęs“. Žodis ,,užsiėmęs“ – tai nesąmonė, jį naudoja visiški asilai. Žodis ,,užsiėmęs“ vienu smūgiu galiu sugriauti bet kuriuos santykius. Ypatingas ,,užimtumas“ gali skambėti kaip įtikinantis pasiteisinimas, bet iš tiesų po šia sąvoka visada slepiasi vyras, kuris nebuvo suinteresuotas jums paskambinti.

Atminkite:
• Jei jis jums neskambina, reiškia jis apie jus negalvoja.
• Jei jis kažką pažada, o paskui paveda net ir smulkmenose, būkite tikros: bus lygiai tas pats ir rimtesnėse situacijose.
• Neverta kurti santykių su tuo, kuris negali laikytis duoto žodžio.
• Jei jis nenori įdėti nė menkiausių pastangų, kad jus nuramintų ir užglaistytų bekylančius konfliktus jūsų santykiuose, tai jis tiesiog negerbia jūsų jausmų ir poreikių.
• Jūs nusipelnote to, kad jums, po paraliais, paskambintų.

3. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis nepripažįsta fakto, kad jūs pora.

Leisti laiką kartu – nereiškia būti pora.

1. Pateisinimas: ,,Jis ką tik išgyveno skausmingą išsiskyrimą“. Todėl jus pristato tik kaip savo bendradarbę (bičiulę, draugą)? Saugokitės žodžio ,,draugas“. Jį dažnai naudoja vyrai, kurie nori pateisinti patį kiauliškiausią savo elgesį.

2. Pateisinimas: ,,Bet mes gi iš tiesų susitikinėjam”. Vyrai, kaip ir moterys, visuomet stengiasi apsidrausti, jei jaučia, kad santykiai tampa rimti. Vienas iš labiausiai paplitusių būdų – pareikšti savo teises į mylimą žmogų. Vyras, kuris rimtai jumis domisi, tikrai norės, kad jūs priklausytumėte tik jam. Ir kad visi apie tai sužinotų. O kas tame blogo?

3. Pateisinimas: ,,Taip geriau, negu nieko”. Leiskite priminti: jums reikalingas vyras, kuris jūsų nori, reguliariai jums skambina ir verčia jus jaustis pačia seksualiausia ir geidžiamiausia moterimi pasaulyje. Santykiai, kai jūs susitinkate su vyru kartą per dvi savaites, ar kartą per mėnesį ir nejaučiate iš jo pusės jokios meilės, nei simpatijos, gali tęstis dieną, savaitę, mėnesį. Bet ar jie gali tęstis visą gyvenimą?

Atminkite:
• Vyrai kalba apie savo jausmus, net jei jūs atsisakote girdėti ar netikite jo prisipažinimais. ,,Aš nepasirengęs rimtiems santykiams“ reiškia ,,Aš nepasirengęs rimtiems santykiams su tavimi“.
• ,,Geriau negu nieko“ jūsų neturėtų tenkinti.
• Jei jūs nesuprantate, kas vyksta jūsų santykiuose, tai nėra nieko baisaus tame, kad stabtelėsite ir užduosite jam porą klausimų.
• Yra pasaulyje vienas vaikinas, kuris norės pranešti visiems ir visam pasauliui, kad jis jūsų vaikinas. Užteks volioti durnių, eikite ir susiraskite jį.

4. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis nenori sekso su tavimi.

Jei vyrui patinka moteris, jis visuomet norės ją paliesti. Mielos damos, jums teko sutikti ar dar teks sutikti daugybę vyrų. Man labai nemalonu jums tai sakyti, bet kai kurie iš jų tiesiog nuspręs, kad jūs ne jų skonio. Bet tiesa, kad ir žiauri, aiški kaip diena: kaip moteris jūs jo netraukiate, o jis nenori jūsų skaudinti ir to jums nesako.

1. Pateisinimas: ,,Jis bijo vėl likti įskaudintas“. Argi jis bijo? Taip, jis bijo įskaudinti jus. Štai kodėl jis niekaip neišsiaiškina savo santykio su jumis. Jis myli jus kaip draugą. Jei jis mylėtų jus kaip moterį, jis neįstengtų nuolat savęs kontroliuoti ir užmegztų su jumis audringą romaną.

2. Pateisinimas: ,,Aš taip vedu jį iš proto, kad jis specialiai laikosi atstumo“. Žinoma, daugelis žmonių gali turėti skaudžia santykių patirtį praeityje ir dabar bijo intymių santykių. Bet žinote ką? Jei jūs tikrai patinkate vyrui, niekas nesutrukdys jam jūsų siekti, netgi artimų santykių baimė. Jei jis iš tiesų turi rimtų problemų, jis gali pradėti gydytis, bet niekada nepaliks jūsų nežinioje.

3. Pateisinimas: ,,Betgi tai taip nuostabu“. Anksčiau buvo teigiama, kad moteris atsisako sekso, kai nori valdyti vyrą. Panašu, kad vyriškoji visuomenės pusė taip pat išmoko tuo naudotis. Galbūt ir nuostabu, kuomet jūs vyrui ne vien sekso objektas, bet visgi tiesa čia viena, jei vaikinas guli šalia jūsų ant sofos ir kemša sausainius žiūrėdamas filmą po filmo, tai jūs tiesiog jo netraukiate.

4. Pateisinimas: ,,Jis viskam randa krūvą paaiškinimų“. Jūs galite tikėti jo atsikalbinėjimais, jeigu norite, bet prieš tai užduokite sau porą klausimų. Ar jus tenkina tokie santykiai? Svarbiausia čia – ar jūs norite būtent taip jaustis visą likusį gyvenimą? Seksas taip pat svarbus porą jungiantis malonumas.

Atminkite:
• Žmonės pastoviai kalba apie tai, kokie jie yra iš tikrųjų. Jei vyras jums sako, kad monogamija ne jam, tai nėra priežasties juo netikėti.
• Bendravimas – tai nuostabu. Bet jei bendravimas derinamas su seksu – tai dar nuostabiau. Vadinkite daiktus savais vardais, o tiksliau, draugą ir vadinkite tik draugu. Ir susiraskite sau tokį draugą, kuris nesusilaikys jūsų nepalietęs.
• Jei jūsų menka savivertė, tai daugiau laiko sugaišite ją keldama, nei pasiieškodama naujo vaikino.

5. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis miega su kita moterimi.

Neegzistuoja nė vieno įtikinamo pateisinimo neištikimybei.

1. Pateisinimas: ,,Betgi aš sustorėjau“. Aš visiškai įsitikinęs, kad jums reikia atsikratyti 90 kg, jūsų netikusio vaikino pavidale. Ir tikrai ne tais 20 kg, apie kuriuos kalba jis. Nedelsiant atsikratykite tuo nevykėliu, arba aš pats ateisiu pas jus į namus ir išmesiu jį už durų.

2. Pateisinimas: ,,Jam reikia daugiau sekso, nei man“. Nėra jokio pateisinimo jo neištikimybėms. Taškas. Yra daugybė būdų spręsti šią gerokai paplitusią problemą, kuri kyla dėl skirtingų seksualinių apetitų.

3. Pateisinimas: ,,Betgi jie anksčiau draugavo“. Išversiu: nesvarbu myli jis jus ar ne. Jis aiškiai leido suprasti, koks jo požiūris į romaną su jumis. Jis nepajėgus atsispirti savo jausmams ir netyčia gavosi taip, kad liko vienumoje su kita moterimi, pabučiavo ją, nurengė ir padarė visą kitą, ką daro du suaugę žmonės kai užsiima seksu.

Atminkite:
• Neištikimybei nėra pateisinimo. Leiskite pakartoti: neištikimybei nėra pateisinimo. Dabar pasakykite pati sau: neištikimybei nėra pateisinimo.
• Vienintelis dalykas, už ką atsakinga jūs pati kito žmogaus moralinio nuopolio atveju, – tai jūsų pačios jausmai.
• Neištikimybė yra neištikimybė. Todėl nėra jokio skirtumo su kuo jis jums buvo neištikimas ir kiek kartų tai įvyko.
• Apgavikai niekada nebūna laimingi (todėl, kad jie visi niekšai).
• Neištikimas vyras pirmiausia yra neištikimas pats sau, jei jis nesugeba sukurti normalių santykių su jumis.

6. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis nori tave matyti tik tada, kai yra girtas.

Jeigu jūs jam patinkate, jis stengsis pasimatyti su jumis tuomet, kai jo sąmonė neaptemus nuo alkoholio.

1. Pateisinimas: ,,Bet man patinka, kai jis šiek tiek įkaušęs”. Jei girtas, sėdėdamas bare, jis pasako jums kažką panašaus į ,,Mažule, tu tokia graži!“ ir tuo pat metu apsikabina jus gal kiek tvirčiau nei priklausytų, tai seniai jau laikas kai ką sužinoti: nereikia tikėti viskuo, ką sako girtas vyras. Nejaugi jums reikia būtent girto?

2. Pateisinimas: ,,Galų gale juk jis geria tik nestiprius gėrimus“. Neleiskite savęs kvailinti. Vaikinui, kuris dar laikosi ant kojų ir nuo girtumo dar nemyža į kelnes, nereikėtų atleisti to, kad jis kiek lėčiau, bet vis tiek nusitašo gerdamas kad ir lengvesnius gėrimus. Kiekvieną kartą kai jūs susitinkate.

Atminkite:
• Jo žodžiai nieko verti, jei buvo pasakyti apsvaigus nuo alkoholio (narkotikų). ,,Aš myliu tave“ ar panašūs teiginiai, pasakyti mažai sąmoningoje būsenoje, neturi jokios vertės nei teisme, nei realiame gyvenime.
• Narkotikų ir alkoholio vartojimas – nėra kelias į širdingus ir gilius žmogaus jausmus.
• Jūs nusipelnote tokio vyro, kuriam nereikia nieko vartoti, kad norėtų būti su jumis.

7. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis nenori tavęs vesti.

Kiekvienas iš jūsų buvusių boyfriendų, kuris sakė, kad vedybos ne jam, ar kad jis netiki santuoka, ar kad jis abejoja dėl santuokos prasmės, kada nors būtinai susisies santuokos saitais. Tik ne su jumis.

Atminkite:
• ,,Nenori vesti“ ir ,,nenori manęs vesti“ – tai du skirtingi dalykai. Įsitikinkite, kad jūs teisingai supratote, kuriai tiesai priklauso jūsų išrinktojo pareiškimas.
• Jei jūs turite priešingus požiūrius į santuoką, tai tikrai bus ir kitų klausimų, ties kuriais jūsų nuomonės išsiskirs.
• Jei jūsų santykiuose niekas nesikeičia, tai ko jūs laukiate? Kažkur žeme vaikšto žmogus, kuris nori jus vesti.

8. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis tave paliko.

Vyras, kuris jus metė vieną kartą, padarys tai ir kitą kartą, kai tik pasitaikys proga. Neieškokite pateisinimų, kodėl reikėtų jį vėl priimti.

1. Pateisinimas: ,,Vis tiek aš jam reikalinga“. Nesitenkinkite tuo, kad jis grįžo atgal, nes jam be jūsų nuobodu. Jis ir turiu nuobodžiauti. Juk jūs tokia nepakartojama. Vis gi jis kaip buvo, taip ir liko žmogumi, kuris jus paliko.

2. Pateisinimas: ,,Bet visi gi taip daro“. O taip, seksas po išsiskyrimo – visai neblogai, todėl kad gali ir toliau miegoti su žmogumi, kurį jau neblogai pažįsti. Bet dar puikiau miegoti su žmogumi, kuriam jauti stiprius jausmus.

3. Pateisinimas: ,,Bet po to jis norės grįžti pas mane”. Gaila, bet po to, kai jūs išsiskiriate, jūsų vyrukas pradeda ieškoti ko nors geresnio. O kai jam tas nepavyksta, jį apima vienatvė ir jis grįžta ,,namo”. Panašu, kad jūs nelabai stipriai jam patinkate. Tiesiog jam labai nepatinka būti vienam.

5. Pateisinimas: ,,Aš atsisakau susitaikyti su tuo faktu, kad jis mane metė“. Man gaila, kad jis jus metė. Bandydama vėl ir vėl jį susigrąžinti, jūs tik paskatinate savo buvusį boyfriendągalvoti: ,,Ir ką aš šitoje vištoje radau?“. Damos, atsiminkite vieną paprastą patarimą: visuomet likite aukštumoje. Niekada nepameskite sveiko proto.

Atminkite:
• Jums nepavyks išvengti išsiskyrimo dėl to, kad apie tai pasikalbėsite. Diskusijos čia nepadės. Santykių pabaiga – tai sprendimas galutinis ir neapskundžiamas.
• Seksas po išsiskyrimo nereiškia, kad jūs vėl kartu.
• Nereikia jam priminti, kokia jūs nuostabi.
• Jis ir pats gali pasirūpinti savo katinu.
• Kažkur jūsų laukia vyras, kuris bus tiesiog laimingas, kad jūs pagaliau nebesusidėjote su savo baisiai bjauriu buvusiu vaikinu.

9. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis paprasčiausiai ėmė ir dingo.

Ką gi, čia viskas gan aišku. Jis leido jums suprasti, kad jūs tikrai ne jo skonio, tas taip aišku, kad jis net nepasivargino palikti jokios žinutės.

1. Pateisinimas: ,,Gali būti, kad jis numirė“. Nėra nieko blogiau nei negauti jokios žinutės iš dingusio mylimojo. Vienintelė priežastis, kodėl jums gali reikėti parašyt pačiai, – tai noras gauti aiškų atsisakymą bendrauti, dabar jau žodine forma. Nebent jūs jį jau pamiršote? Ir taip gali būti, nes jūs gi pernelyg užsiėmusi savo gerbėjais ir neturite laiko tokiems niekams.

2. Pateisinimas: ,,Tai ką, gaunasi, kad aš nebegaliu jo bent aprėkti paskutinį kartą?“. Pradžioje, galėtų atrodyti, jei jam paskambinsite ir aprėksite, tai palengvės. Jums gali atrodyti, kad kitaip jis išsisuks nenubaustas. Bet patikėkite, niekas, iš to, ką jūs norite jam pasakyti, nebus jam netikėta. O jūs ir taip turite ką veikti.

3. Pateisinimas: ,,Bet aš tiesiog noriu gauti atsakymą“. Jūs nusipelnote sužinoti, kas gi iš tiesų atsitiko? Be abejonės. Aš galiu papasakoti, kas atsitiko: jūs susitikinėjote su siaubingu žmogumi.

Atminkite:
• Galbūt jis tikrai guli ligoninėje nugrimzdęs į amneziją, bet labiau tikėtina, kad jūs jam ne taip labai ir patinkat.
• Atsakymo nebuvimas ir yra jo atsakymas jums.
• Nesuteikite jam galimybės dar kartą jus atstumti.
• Tegu jo mama jį auklėja ir ant jo rėkia. O jūs pernelyg užimta, kad tą darytumėte.
• Čia nėra jokios mįslės: jis tiesiog išėjo iš jūsų gyvenimo, ir jis buvo jūsų nevertas.

10. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis vedęs (į šią kategoriją gali būti įtraukiami visi kiti, patys netikėčiausi faktai).

Jei jūs negalite mylėti vienas kito laisvai ir atvirai, tai tokia meilė netikra.

Atminkite:
• Jis vedęs.
• Jei jis nepriklauso jums visiškai ir pilnai, reiškia jis priklauso jai.
• Pasaulyje labai daug patrauklių ir švelnių vienišų vyrų. Pabandykite susitikinėti su jais.
• Jus ne taip jau ir lengva pamiršti. Tegul jis pats jus susiranda, kai jau bus pasiruošęs naujiems santykiams.

11. Ne taip labai tu jam ir patinki, jei jis elgiasi kaip save įsimylėjęs egoistas, pagyrūnas ar tiesiog kaip kvailys.

Jei jis iš tiesų jus myli, tai įdės pastangų, kad būtumėte laiminga.

1. Pateisinimas: ,,Bet jis gi žada pasikeisti.‘‘ Mylintys žmonės stengiasi vienas su kitu gerai elgtis ir netgi jaučiasi laimingi galėdami būti vienas kitam švelnūs ir rūpestingi. Jei jūsų partneriui tas sunkiai gaunasi, tai jūs mintate vaisiais, kuriuos sunokina ta pati situacija pavadinimu ,,ne taip labai tu jam ir patinki“.

2. Pateisinimas: ,,Bet jis gi tiesiog taip išauklėtas“. Visiškai nebūtina, kad jis kraustytųsi iš proto dėl jūsų kompaktinių diskų kolekcijos. Visiškai nebūtina, kad jam patiktų visi jūsų bateliai. Tačiau bet kuris pilnavertis ir sveikos nuovokos vyras tiesiog privalo pasistengti mylėti jūsų draugus ir artimuosius.

3. Pateisinimas: ,,Jis pasikeis“. Psichologinio smurto proveržiai – tai ne laikina problema. Žmonės, kurie išsikrauna ant kitų, tiesiog nesugeba savęs kontroliuoti ir jiems būtina psichologinė (psichiatrinė) pagalba. Žmonės, kurie šaukia ant kitų, tiesiog mano, kad jie turi tokią teisę.

4. Pateisinimas: ,,Juk svarbu tik tai, kas vyksta tarp mūsų kai mes liekame dviese.“ Kam būti su žmogumi, kuriam reikia jus žeminti, kad pajustų savo pranašumą? Ypač prieš draugus! Ir kodėl jums turi būti svarbu, kad su jumis jis elgiasi geriau tik kai liekate dviese?

5. Pateisinimas: ,,Bet jis gi tik bando padėti“. Labai sunku patikėti, kad jūs verta meilės, kai kažkas jus nuolat kritikuoja ir iš visų jėgų stengiasi įtikinti, kad jūs niekam tikusi. Bet, kaip aš matau, visi įtikinėjimai su juo atsisveikinti jūsų neveikia. Todėl, pradžiai, bent jau suvokite, kad jūs pernelyg gera tokiems santykiams.

Atminkite:
• Neverta apsunkinti ir taip jau nelengvą savo gyvenimą santykiais su žmogumi, kuris vargina (tyčiojasi, slegia, žemina, smurtauja).
• Jūs verta tokio vyro, kuris bet kurioje situacijoje elgsis su jumis kaip pridera (nepamirškite, kad ir jūs turite elgtis taip pat).
• Nutraukusios beverčius santykius, jūs turėsite daug laisvo laiko, kurį galėsite leisti tam, kas jums teikia džiaugsmo.

12. Tai ką gi jums daryti?

JŪSŲ NAUJI REIKALAVIMAI:
• Aš nesusitikinėsiu su žmogumi, kuris pats nekviečia manęs į pasimatymą.
• Aš nesusitikinėsiu su žmogumi, privertusiu mane valandų valandas laukti jo skambučio.
• Aš nesusitikinėsiu su žmogumi, neįsitikinusiu, kad ji nori su manimi susitikinėti.
• Aš nesusitikinėsiu su žmogumi, kuris verčia mane jaustis nepatrauklia moterimi.
• Aš nesusitikinėsiu su žmogumi, piktnaudžiaujančiu alkoholiu ar narkotikais, nes man tai kelia diskomforto jausmą.
• Aš nesusitikinėsiu su žmogumi, kuris bijo kurti mūsų bendros ateities planus.
• Aš jokių aplinkybių verčiama negaišiu laiko su žmogumi, kuris vieną kartą mane jau atstūmė.
• Aš nesusitikinėsiu su vedusiu vyru.
• Aš nesusitikinėsiu su vyru, kuris nėra geras, nuoširdus ir švelnus.

Antrinis teksto šaltinis rusų k.: http://bigpicture.ru/?p=535506

Psichologė Lina Vėželienė | gyvojipsichologija.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

  1. Ieva parašė:

    Puikus staipsnis! Man patinka šio straipsnio autorės požiūris!

  2. xxx parašė:

    Puikus straipsnis vienišumui pateisinti. Gal geriau pakalbėkim apie tai, kad antros pusės paieškos ne patys svarbiausi gyvenime, ne gyvūnų pasaulyje gyvenam. Nemyli, neįdomu, vadinasi galima skirti laiko kiniečių kalbai, spagečiams ar naujo dviračio išradimui. ŽMOGUS GIMSTA IR MIRŠTA VIENAS.

  3. Dalia parašė:

    Super straipsnis! Skaudi tiesa… Bet geriau tiesa, nei grazus melas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.