fbpx

Manyje yra daug skirtingų asmenybių
0 (0)

asmenybe

Klausimas: 2007 metais man sutriko asmenybė, ėmiau įsivaizduoti, kad manyje yra daug skirtingų asmenybių, bet jos žino apie viena apie kitos egzistavimą. Aš galiu bet kokiu momentu persijungti į kitą asmenybę ir veikti jau turint kitokius charakterio bruožus. Aš apie šį sutrikimą niekam nesu prasitarusi, bandau su juo susigyventi, tačiau jis man kliudo, nes pagyvenus vienoj asmenybėj, aš po kiek laiko persigalvoju ir tampu kita, tuo pačiu nutraukiu visus artimus ryšius, kuriuos buvau užmezgus, taip man sunku tampa sukurt šeimą. Ką man patartumėt daryt? Gyventi taip toliau ar krieptis pagalbos ir bandyti panaikintį šį sutrikimą? Tiesa, mane kankina suvokimas, kad nebebūsiu ta sveika, vientisa asmenybė kokia buvau iki 2007 metų.

Audronė (vardas pakeistas)

Atsakymas: Iš Jūsų laiško suprantu, kad jau aštuonerius metus gyvenate ganėtinai nepastovų ir emociškai sunkų gyvenimą. Rašote, kad Jumyse yra daug skirtingų asmenybių su vis kitokiais charakterio bruožais ir kad jos keičiasi tuo pat metu pakeisdamos ir Jūsų gyvenimą, ir artimus bei svarbius žmones jame. Panašu, kad tai Jus iš tiesų vargina – norėtumėte sukurti šeimą, tačiau Jūsų pačios patirtis rodo, kad atsiradus tokiai galimybei viską staiga gali pakeisti atsiradusi nauja asmenybė, tad natūraliai darosi neramu, ar išvis kada pavyks gyventi norimą gyvenimą. Tokia Jūsų savijauta yra raktas atsakymui, ar gyventi taip ir toliau, ar kreiptis pagalbos – panašu, kad norėtumėte, jog dabartinė situacija pasikeistų.

Tai, ką Jūs išgyvenate, panašu į disociacinį asmenybės sutrikimą. Kaip ir visiems psichikos sutrikimams, taip ir šiam yra taikomas gydymas, kuris padeda atsistatyti ir sugrįžti į gyvenimą, kuriame galėtumėte kurti santykius, juos išlaikyti, jaustis tvirčiau ir vientisiau. Visgi, vien iš laiško negalima nustatyti diagnozės – reikalinga konsultacija su gydytoju psichiatru ir išsamus psichologinis tyrimas. Tam Jums tereikėtų kreiptis į savo poliklinikos psichiatrą ar savo miesto psichikos sveikatos centrą.

Verta žinoti, jog šį ir panašius asmenybės sutrikimus rekomenduojama gydyti derinant medikamentus ir ilgalaikę psichoterapiją. Kokie tie medikamentai ir koks jų poveikis geriausia išaiškins šios srities specialistas – psichiatras. Tuo tarpu šalia reikėtų ir psichoterapeuto, kuris išsamiau išsiaiškinęs Jūsų situaciją galėtų plačiau papasakoti apie terapinius tikslus ir galimą jos trukmę. Gaudama tinkamą ilgalaikį gydymą, pamažu tapsite vientisa asmenybe su įvairiais charakterio bruožais ir įvairiais patyrimais, taps lengviau išlaikyti santykius.

Suprantu, kad Jums kyla dvejonių, ar iš tiesų galima šią būseną pakeisti, kankina baimė, kad niekada nebūsite tokia, kaip anksčiau. Taip pat, suprantu, kad šie išgyvenimai kainuoja Jums daug rūpesčių ir įvairių jausmų, tačiau baiminatės su kuo nors apie tai kalbėti. Tokia tyla, atrodo, turėtų tik didinti jaučiamą vienatvę ir nerimą, kad Jūsų savijauta negali pagerėti. Tačiau norėčiau pabrėžti, jog nors tai ir nėra lengvai ir greitai pakeičiama būsena, tai nėra ir Jūsų nuosprendis, tad neprivalote su savo sunkumais likti viena.

Sėkmės,
Psichologė Evelina Adakauskienė | Psichologijos namai
el.p.: adakauskiene.e@gmail.com, tel.: +37066262656

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.