fbpx

Tyrimas: kiek kartų per savaitę mylisi laimingos poros?
0 (0)

seksas

Kiuikson / 123RF Stock Photo

Ar tikrai kuo daugiau sekso, tuo geriau? Savaime suprantama, kad blaškantis tarp darbo, šeimos, namų ir santykių, tokiam maloniam atsipalaidavimui kartais nelieka nei laiko, nei jėgų. O gal tai – noras įtikti, būti karšta/-tu, nesveikas persistengimas ir dar filmų įtaka, kai seksas sureikšminamas iki begalybės? Juk daugiau visi kalba apie seksą, o ne apie meilę. Toronto universiteto mokslininkai savo apklausoje atskleidžia, jog laimingiausios poros seksu užsiima ne taip jau dažnai – kartą per savaitę (tyrime buvo analizuojami 28 tūkst. žmonių duomenys), praneša Daily Mail.

„Vidutiniškai kartą ar daugiau per savaitę besimylintys žmonės skelbėsi besijaučiantys geriausiai“, – tikina tyrimo autorė Amy Muise. Tiesa, ji pastebi, kad dažniau nei kartą besimylinčios poros nekėlė asociacijų, jog yra laimingesnės ar ne tokios laimingos nei tos, kurios mylisi kartą per savaitę.

Society for Personality and Social Psychology žurnale rašoma, kad tyrime buvo išanalizuoti 25 tūkst. amerikiečių sekso įpročiai – jie turėjo atsakyti į klausimą, kaip dažnai mylisi ir kaip vertina savo savijautą, t. y. kiek jaučiasi laimingi (išvada – dauguma jų minėjo, kad seksu užsiima kartą per savaitę).

Vėliau kitoje apklausoje buvo apklausti 335 žmonės, puoselėjantys santykius. Paaiškėjo, kad laimingesni jautėsi tie, kurie mylėjosi kartą per savaitę.

Galiausiai tyrėjai pasitelkė į pagalbą ir daugiau kaip 14 metų susituokusias poras (jų iš viso buvo 2400), kurios taip pat patikino, kad vieno karto per savaitę gana jaustis laimingoms.

Taigi, kodėl mylėjimasis vos vieną kartą per savaitę siejamas su tiek daug laimingų porų? A. Muise tikina, kad tyrėjai vis dar ieško atsakymo, tačiau mokslininkė spėja, kad tai gali būti susiję su tuo, kad žmonės mano atradę ar pasiekę savo sekso ritmą bei dažnumą, ir tai turi prasmės. Gali būti, kad poros tiesiog jaučia, jog tiek sekso per savaitę joms visiškai gana, kad susilietų ir išlaikytų intymumą su savo partneriu.

Mokslininkė tikina, kad žmonės tiesiog atsipalaiduoja, kai pagaliau atranda tam tikrą intymaus gyvenimo ritmą: „Yra labai svarbu išlaikyti romantišką seksualinį ryšį su savo partneriu, tačiau visiškai normalu ir žinoti vienas kito seksualinius lūkesčius“.

Trumpai tariant, nereikia žiūrėti į kitų pavyzdžius, o atrasti tai, kas labiausiai priimtina jums.

Parengė Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]
Dalintis:

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.