fbpx

Vaikinas pakėlė prieš mane ranką. Ar verta tęsti santykius?
0 (0)

Su draugu kartu gyvename 4 mėnesius, pažįstami jau 6 mėn. Jis jaunesnis už mane 14 metų. Jam 28-eri. Prieš kelis mėnesius jis prieš mane pakėlė ranką, buvo išgėręs. Po to ilgai atsiprašinėjo, sakė, kad daugiau tikrai tai nepasikartos, kad suprato savo poelgį. Taigi, aš jam atleidau.

Nors jis ir kaltino mane dėl to, kas įvyko… Jis yra labai pavydus, turbūt kiekvienam vyrui pavydi manęs. Labai kerštingas – jei su juo blogai pasielgsi, jis atsilygins dvigubai. Žinoma, tokie charakterio bruožai manęs tikrai nežavi. Nesijaučiu gerai, vis prisimenu tas akimirkas, kai jis prieš mane smurtavo ir nemanau, kad kada nors tai pamiršiu, bet išsiskirti su juo irgi nesinori. Atrodo, žmogus neblogas, visas dienas leidžiam kartu, su draugais negastroliuoja…

Aš esu labai prieraiši, todėl man ir sunku žengti tokį žingsnį. Ir vis savęs klausiu: ką aš jam jaučiu, – ar meilę, ar šiaip šiltus jausmus. Nerandu atsakymo, nesuprantu savo jausmų… Jis man prisiekinėja, kad beprotiškai myli, kad taip dar nieko nemylėjo, sako, kad nori su manimi šeimos, bet sužinojau, kad tuos pačius žodžius anksčiau jis buvo skyręs ir kitai moteriai… Ir tikrai ne vienai. Jis pats sakė, kad daug kam yra melavęs apie jausmus, tik man nemeluoja.

Nežinau ar galima juo tikėti, širdyje vis abejonių kyla… Nesinorėtų leisti savo laiko su žmogumi, kuris apgaudinėja, tikrai neapsisprendžiu, kaip elgtis. Gal kažką patarsite… Ačiū. Daina.

Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė

Perskaičius jūsų laišką, akivaizdu, kad šiuose santykiuose jaučiatės nesaugiai, neramiai ir nepasitikite savo draugu. Manau, jums svarbu rimtai reaguoti į savo kūno siunčiamus ženklus, kylančius netikrumo jausmus ir širdies abejones. Jos greičiausiai nėra nepagrįstos, atsitiktinės.

Tai, jog draugas pakėlė prieš jus ranką, yra rimtas pavojaus ženklas. Yra tikrai didelė tikimybė, jog vaikinas apimtas įsiūčio, pakels prieš jus ranką ir dar kartą. Beje, yra nemažai kitų ženklų, rodančių, kad draugas gali smurtauti ir ateityje: tai perdėtas jo pavydas, jūsų kontroliavimas, pykčio protrūkiai, kerštingumas, atsakomybės neprisiėmimas.

Draugystės pradžioje pavydas ir kontrolė gali atrodyti kaip vyriškio didelės meilės išraiška ir rūpestis: pavyduliauja, nori viską apie tave žinoti, kur esi ir ką veiki, nes myli, nes, matyt, tu labai jam rūpi. Visgi toks elgesys nėra meilė, o ilgainiui jis gali peraugti į visišką kontrolę, šantažą ir grasinimus.

Savo laiške rašote, kad draugas labai atsiprašinėjo dėl savo smurtavimo, tačiau vis tiek kaltino jus už tai, kas įvyko… Taigi, atrodytų, vaikinas atsiprašė daugiau formaliai: jis nelinkęs prisiimti atsakomybės už savo agresiją. Šiuo atveju turėtų įsijungti ryškiai raudona pavojaus lemputė, nes toks vaikino požiūris signalizuoja, jog reikia būti itin atsargiai. Jis nesijaučia neteisus!

Atminkite, kad toks, koks vaikinas yra dabar, greičiausiai jis bus ir ateityje. Nesitikėkite, kad jis kažkaip kardinaliai pasikeis, kad jūs esate kažkuo išskirtinė. Žinoma, jei vyras suvoktų ir pripažintų savo problemas bei norėtų jas spręsti ir dirbti su savimi, tuomet tikrai galimi tam tikri pokyčiai. Jei žmogus sąmoningas ir deda pastangas, daug kas yra įmanoma. Kiek jūs tikite, Daina, to žmogaus noru keistis, įsisąmoninti savo bėdas?

Jūsų santykiai trunka tik pusę metų, o jau patyrėte smurtą. Rašote, jog esate labai prisirišanti, sunkiai išgyvenate išsiskyrimus, tačiau vėliau gali būti dar sunkiau nutraukti santykius. Taigi pasverkite, Daina, savo galimybes, jėgas. Jums labai svarbu girdėti save, kad nesijaučiate gerai. Sėkmės jums priimant sprendimus.

Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė / 15min.lt
psichoterapeutas.com | porosterapija.lt
Iliustracija: Foundry / Pixabay

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

4 Responses

 1. Anonimas parašė:

  jokiu būdu negalima atleisti – vyras niekada negali kelti rankos ir paskui kaltinti Jūsų. MYLĖKITE SAVE, miela Daina.

 2. Seneka parašė:

  Meilė nebūna išreikšta kumščiais ir smurtu, blaivus ar neblaivus, jokio skirtumo. Gerbiamoji, kiekviena esame verta meilės, bet tikra meilė ateina su pagarba ir nuoširdumu vienas kitam, nežeidžiant ir nesisavinant kito žmogaus, tai ne meilė,palaukite kol jis pradės jus dusinti savo pavydu ir galų gale nebegalėsite įkvėpti oro nuo jo smūgių. Tokio gyvenimo norite ? Tokios ,,meilės”,jei taip galima tai pavadinti… ? Nejaugi manote ,kad nesate verta geresnio gyvenimo ? Geresnių santykių? Neverskite to savo prieraišumui, pasitikėkite savimi ir kurkite savo pilnavertišką gyvenimą, jums nereikia kito žmogaus, kad parodytų kad este verta geriausio, tik pati galite tai sau suteikti, todėl velniop tą pašlemėką, jis žaloja jus fiziškai ir psichologiškai, metas atverti jam plačiai duris, be jokių dvejonių ir klausimų…

 3. vaida parašė:

  „Kenteti yra daug lengviau, nei keistis. Tam, kad taptumeme laimingais – reikia drasos.”

 4. L parašė:

  gal moteris pati savim labai nepasitiki, kad dar klausia patarimo tokioj akivaizdžioj situacijoj? Juk aišku, kad vaikinas smurtaus dar ne kartą, o moteris tik bando rasti pateisinimų kodėl su juo pasilikti, nes išsiskirti su tokiu irgi bus sudėtinga: jis atgailaus, maldaus , o jei tai nepadės – grasins. Perdėtas gerumas maišysis su agresija, kol moteriškė emociškai išvargus nuspręs geriau pasilikti ir tikėtis, kad smurtas nebasikartos, nei kentėti tokį košmarą. kaži ar moteris turi stiprių, ją palaikančių artimųjų ir draugų, nes vienai ištrūkti iš šio draugo spąstų bus oi kaip nelengva. tiesa, gyventi irgi ne pyragai. juolab kad tokie santykiai gali baigtis ir kriminalinių įvykių suvestinėje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.