Emocijos – tai žmogaus santykio su vidinio ar išorinio pasaulio objektais išgyvenimas; psichinė reakcija, dažniausiai, apibendrinant, turinti malonu-nemalonu atspalvį.
Jos susiklostė per evoliuciją kaip priemonė, padedanti nustatyti aplinkos poveikių biologinį reikšmingumą organizmui. Ta pati emocija gali reikštis įvairiuose jausmuose. Jausmai reiškiasi per emocijas ir gali būti apibūdinti kaip stabili emocinė nuostata, kažkieno atžvilgiu.

Išties emocinių atspalvių yra labai labai daug, kaip ir įvairiausių bandymų vienaip ar kitaip jas sistematizuoti. Viena iš paprastesnių ir populiaresnių yra R. Plutchik emocijų klasifikacija, kur toli gražu nėra įvardijamos visos emocijos, o tiesiog pateikiama galima jų klasifikacijos schema, kaip pavyzdys. Čia emocijos skirstomos į pirmines (bazines) ir mišrias (išvestines).

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė
DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!