Ar populiarioji psichologija serga puikybe?
0 (0)

7 Responses

 1. Anonimas parašė:

  „Psichologistes” straipsnis.

 2. as parašė:

  toks ispudis kad straipsnis parasytas perskaicius tik viena populiariosios psichologijos knyga.

 3. Nilo parašė:

  Ačiū, kad pasidalinote savo požiūriu į pasaulį. Jeigu toks Jus tenkina, esu tikras, kad atsiras ir kitų, kurie tam pritars ^_^

 4. Jurga parašė:

  Toki gera straipsni seniai beskaiciau. Labai patiko!

 5. Vladas parašė:

  apie optimizmą ir pesimizmą:
  „Bendruoju atveju valingą veiklą inicijuoja nesitenkinimas esama padėtimi. (netgi pats žmogaus gyvenimas paprastai prasideda nepasitenkinimo išreiškimu garsiai rėkiant).
  Kitas žingsnis – tai jėgų, bei galimybių pakeisti netenkinančią padėtį įvertinimas (įskaitant realistišką vertinimą ar turimus resursus verta aukoti būtent tos problemos sprendimui).
  Toliau seka strategijos rengimas ir sėkmingas (arba ne) jos įgyvendinimas.
  (Tai ką prarandame ir gauname patyrę nesėkmę – tema verta atskiro teksto, todėl čia nesiplėsiu).
  Sėkmės atveju, labai svarbus sekantis momentas: ar žmogus sugeba pasidžiaugti tuo kas pasiekta, įsiminti ir inkaruoti tą būseną?
  Pasidžiaugus sėkme (kai mūsų savimonė naują būtį jau adaptuoja ir priima kaip savaime suprantamą), prasideda kitas nepasitenkinimo, strategijos kūrimo ir jos įgyvendinimo ciklas.

  Šioje schemoje yra vietos ir nepasitenkinimui, ir džiaugsmui, ir pesimizmui ir optimizmui. Manau visi šie jausmai sveikam žmogui būdingi ir reikalingi. Jų negalima priešpastatyti vienas kitam, kaip negalime kelti klausimo kas svarbiau žmogui – atkaklus darbas ar miegas? Gyvenime reikia visko. Tačiau atrodo kartais kažko yra aiškiai per daug arba žmonės savo nepasitenkinimą nukreipia į dalykus kurių pakeisti visiškai neturi galimybių (arba jos nykstamai mažos). Na, galime be galo piktintis ir sielvartauti, kad lietuviškos žiemos daug šaltesnės ir ilgesnės nei ispaniškos ir mums brangiai kainuoja būsto šildymas, šilti rūbai, batai ir t.t. Arba, kad Lietuvoje algos mažesnės nei Airijoje, arba kad mūsų valdininkai ir politikai labiau savanaudžiai nei vokiečių ir t.t.

  Kartais turime atvejį kai į bendrą krūvą suplakami nuo mūsų priklausantys bei nepriklausantys dalykai ir gyvenimo moto tampa šūkis „viskas blogai, o toliau bus dar blogiau ir nieko čia nepakeisi“ (išmoktas bejėgiškumas)
  Abiem aukščiau paminėtais atvejais turime neproduktyvų, gyvenimą nuodijantį pesimizmą, kurio teigiamų pusių nesugebu įžiūrėti.

  Konstruktyvus nepasitenkinimas tuo kaip yra dabar, gimdo idėjas kaip norėtume kad būtų, neleidžia „užmigti ant laurų“. Tai jis mobilizuoja mūsų jėgas tam, kad ryžtumės valingai ir tikslingai keisti save ir pasaulį.”

 6. psichologijos studentė parašė:

  Kartais labai erzina pažįstami žmonės, kurie teigia kitiems „oi, žinok, koks aš geras psichologas”. kai pabandai išsiaiškinti, kodėl žmogus taip sako, pasirodo, kad jis daug skaito psichologinių knygų iš knygynų. Kol kad knygynuose ne iš populiariosios psichologijos knygų teko matyti gal dvi ar tris bet ir tos tik bendram išsilavinimui… o mes, psichologijos bakalaurą studijuojantys, sakom kitaip „oi, ne, mes dar ne psichologai, dar nieko nežinom, nieko nemokam, gal po magistro jau kažkiek kažką galėsim pagelbėt”… tai va, o didieji prisiskaitę gerieji „psichologai” dalina savo patarimus į kairę ir į dešinę, iš kurių dauguma tik žaloja žmogų :(

 7. sigita parašė:

  Ačiū už puikų straipsnį – paprastai ir be mistikos, teigiamai bet su sveika kritika – šiandien sunku rasti tokį blaivų požiūrį į visuotiną susidomėjimą psichologija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.