Areštinės ragavęs seimo narys: „Žmonės padės tau atsitiesti, jei tik norėsi“
0 (0)

Naglis Puteikis (54 m.), daugeliui pažįstamas seimo narys, po 24 metų rūkymo sugebėjo mesti šį įprotį. Prieš 7-erius atsisakė alkoholio ir, gerokai sumažinęs mėsos vartojimą, sakosi įgavęs nepaprastos jaunatviškos ištvermės, energijos, kuri padidina jo darbingumą dvigubai.

Mesti rūkyti nebuvo lengva

Pradėjęs rūkyti sovietinėje kariuomenėje seimo narys keturis kartus bandė atsikratyti priklausomybės nuo tabako. Trys pirmi kartai truko po vienerius metus. Bet klasikinė situacija: alkoholis-stresas-alkoholis-cigaretė visada sugrąžindavo atgal. Net ir po metų pertraukos surūkius vieną cigaretę vėl pradėdavo rūkyti.

„2007 m. mano partijos kolegė Dalia Žukienė nusprendė padėti man mesti rūkyti ir pradėjo visur klijuoti lipdukus su užrašais: „Nerūkyk“, „Ar tau ne gėda?“, „Koks tu skyriaus pirmininkas?“ ir pan. Lipdukai buvo visur, kur nukrypdavo mano žvilgsnis. Bet kai tualete atsirado: „PASISTENK…. nerūkyti“, supratau, kad reikia mesti“, – šypsosi vyras.

Tuomet nusipirkęs kramtomos gumos su nikotinu, ištobulino metodiką: visur ėmė vaikščioti pėsti. Namai, darbas, partinė būstinė buvo apie 2 km vieni nuo kitų. Visose trijose vietose buvo padėta kramtomos gumos. Mėnesį politiko gyvenimas sukosi aplink tuos tris taškus, nenutoldavo nuo jų daugiau kaip 10 min. kelio. „Kai imdavo „laužyti“, eidavau į artimiausią tašką. O kai negalėdavau ištverti, tai bėgdavau. Atbėgdavau sušilęs ir tris gumas iš karto kramtydavau. Iš pradžių gerai „užveždavo“: atsisėsdavau, priguldavau iš malonumo. Vėliau malonumas ėmė mažėti, gumų kiekį ėmiau mažinti, didinau atstumą tarp įprastų vietų. Už mėnesio baigėsi lakstymas. Naktimis dar kankindavo košmarai, bet per metus baigėsi ir jie. Ir štai, jau 11 metų neberūkau. Manau, kad jau „nebenusirausiu“, – juokiasi pašnekovas.

Alkoholio atsakyti padėjo areštinė

„Su partine karjera, laimėtais rinkimais į savivaldybės tarybą atsirado galios pojūtis. Nuo mano parašo priklausydavo, kiek pastato aukštų bus senamiestyje. Valdžia ėmė svaiginti ir tada pradėjo didėti alkoholio kiekiai. Kol pasiekiau 6 alaus bokalus kas antrą vakarą“, – senus laikus prisimena dviejų vaikų tėvas. Priduria, kad į darbą eidavo beveik visada pagiringas. Turėjo atskirą kabinetą, buvo viršininkas, niekas jo nekontroliavo. O pagiringu niekas nedraudžia būti darbe, tai nėra įstatymo pažeidimas. Apie pietus atsigaudavo ir prasidėdavo darbas, kuris baigdavosi vėlai. Vakare vėl baras.

„Nuo tokio gyvenimo būdo pakilo kraujospūdis. Šeimos gydytoja išrašė vaistų ir perspėjo, kad jų vartojimas kartu su alkoholio gresia sąmonės netekimu. Išgėriau tabletę ir užmiršau. Vakare tradiciškai buvo alus. Kolegos sakė, kad išgėriau 2 bokalus, o atsibudau areštinėje. Nespėjęs susivokti buvau stebimas visų Lietuvoje veikiančių televizijų kamerų. Areštinė tapo TV studija: visi korespondentai rūke, dūmuose skendėjo kameros, plieskė lempos, o aš už grotų. Kas po to gali nemesti gerti?“, – ironijos gaidelė pasigirsta N. Puteikio balse.

Šioje situacijoje politikui pagelbėjo žmona, patarusi atsiprašyti visų žmonių dėl tokio elgesio. Vietiniuose laikraščiuose buvo paskelbti atsiprašymai, partijos paprašyta patraukti iš pirmų vietų rinkiminiame sąraše į paskutinę, asmeniškai atsiprašyta susitikimuose. „Žmonės išgirdo mano atsiprašymą išreitinguodami į antrą vietą sąraše. Supratau, kad jei paslysti, o žmogus gali paslysti, žmonės tau padės atsikelti, jei tik norėsi keltis“, – įsitikinęs seimo narys.

Alkoholis yra Lietuvos tragedija

„Po visų įvykių Klaipėdos kavinėje barmenas neprašytas atnešė man stikliuką su dengtine. Galvojau, kad tyčiojasi. Klausiu kas tai? O jis rodo į vyrų kompaniją, kuri rankomis siunčia man palaikomuosius ženklus, neva laikykis, vyre, visiems taip nutinka. Mes tave remiam, palaikom, tu papuolei į nelaimę. Bet išgerk ir viskas bus gerai“, – N. Puteikis tada sako supratęs, kad alkoholis Lietuvoje yra didelė tragedija. Papuolus į nelaimę žmogui siūloma išgerti, taip atsigauti, nesijausti blogai.

Padidėjo ištvermė ir energija

Paklaustas apie pokyčius atsisakius žalingų įpročių klaipėdietis tvirtina, kad metus rūkyti padvigubėjo fizinė ištvermė, darbingumas ir energija. O atsisakęs alkoholio, iš vis neįtikėtina, gali dirbti dvi paras be sustojimo ir be miego: „Neatsimenu jaunystėj tokio laiko. Suretinau mėsos valgymą iki vieno karto per savaitę, bet prieš tai tris mėnesius visai jos nevalgiau. Nepasakomas jausmas. Nesergu visiškai jau ketvirti metai. Net peršalimo ligomis nesusergu. Sunku patikėti, bet aš galiu tai paliudyti.“

Politikui įspūdį padarė ir į seimą išrinkti sveikuoliai Dainius Kepenis ir Algimantas Kirkutis: „Nemažai seimūnų žiūrėjo į juos kaip į bepročius pradžioje. Darbas seime labai intensyvus, 90 proc. Seimo narių darbo pabaigoje atrodo lyg išvirti kalmarai, o Kepenis su Kirkučiu sėdi žvalūs. Man patinka jų bruožai. Dabar suprantu, iš kur jie gauna energijos.“

Sigita Kriaučiūnienė | sveikuoliai.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.