Dukra labai priešinas mano ir draugo santykiams
0 (0)

mother-103311_640

Klausimas: Esu išsiskyrusi mama (skyrybos buvo prieš 4 metus), auginanti 9 metų dukrą. Prieš pusę metų išvykau gyventi į užsienį, dukra tuo metu laikinai liko pas senelius. Čia atvykusi sutikau žmogų, kurį pamilau ir nusprendėme gyventi kartu.

Prieš mėnesį atsivežiau dukrytę, apsigyvenome mano draugo namuose. Mano draugas su ja elgiasi labai gražiai, skiria daug dėmesio, bet kuo toliau, tuo situacija darosi blogesnė. Ji kategoriškai priešinasi mūsų santykiams, neleidžia net sėdėti vienam šalia kito. Nepalieka manęs vienos net trumpam, didžiausios problemos kyla vakarais, kai reikia eiti miegoti. Ji nori, kad visada eičiau gulti kartu su ja, sako, kad bijo viena, neužmigs. Bandau su ja kalbėtis, aiškintis kodėl taip yra. Ji sako, kad jai mano draugas labai patinka, bet mes niekada negalėsim būti kartu, kad aš turiu būti tik su ja, mano gyvenime negali būti nieko kito. Aš manau, kad tai yra tarsi baimė mane prarasti ir aš jai sakau, kad mes visada būsim kartu, kad galim būti laimingi visi kartu. Bet ji sako, kad nebus niekada laiminga, jei aš su kažkuo būsiu ir padarys viską, kad mane su juo išskirtų.

Aš jau nebežinau kaip elgtis, bijau, kad ir draugui nusibos nuolatiniai verkimai ir isterijos, bijau pakenkti dukrytei… Todėl labai tikiuosi sulaukti patarimų, ką daryti ir kaip kalbėti su ja. Labai ją myliu, bet negi dėl to, kad ji apsiramintų turiu atsisakyti savo asmeninio gyvenimo?

Ačiū. Simona (vardas pakeistas)

Atsakymas: Laba diena, Simona, Ačiū už laišką! Kadangi daugybė porų skiriasi, kuria naujas šeimas, panašios problemos aktualios daugeliui.

Kaip suprantu, Jūsų dukra priešinasi ne dėl to, kad jai nepatinka Jūsų draugas, tačiau ji iš principo nori išlaikyti senus įpročius. Pastaruosius 4 metus ji priprato, jog esate visada šalia jos, pirmenybė skiriama dažniausiai dukrai. Dabar, negana to, kad namuose atsirado naujas žmogus, su juo dar reikia dalintis mamos dėmesiu. Ir mama jau sprendžia atsižvelgdama ne tik į save ir dukrą, bet ir į naująjį vyriškį. Natūralu, kad mergaitė priešinasi. Pokyčiai visiems nėra lengvas reikalas.

Tačiau, svarbiausia, ne kaip elgiasi mergaitė, bet kaip reaguojate Jūs. Su naujuoju vyru dukra neišskirs, jei tik Jūs pati to neleisite.

Dėl vaiko aukotis kenksminga ne tik Jums, bet ir pačiam vaikui. Moteriai reikalingas santykis su vyru (ir atvirkščiai, vyrui – su moterimi); vaikai užauga ir išeina kurti savo gyvenimo, o partneris lieka. Vaikui svarbu ir sveika matyti gerai sutariančią, stipraus ryšio suaugusiųjų porą (net jei tai ir ne biologiniai tėvai). Tokiu atveju vaikas auga meilės aplinkoje.

Pataikavimas vaiko norams ir pasipriešinimams trukdytų užmegzti gerus poros santykius ir vystyti artimą ryšį. Dukra pasijustų visagalė, o tai kenktų jos psichologinei brandai. Be to, kur jai geriau išmokti bendravimo su vyrais, jei ne iš gero mamos pavyzdžio?

Dukrytei reiktų švelniai, bet užtikrintai paaiškinti, jog gyvenimas pasikeitė, kitaip jau ir nebebus. Kad Jūs ją mylite, tačiau suaugusiam žmogui vienam būti negerai, kiekvienam reikalinga pora. Parodyti, kad buvimas vienai – tai tik laikina būsena. Ir jei ne šis vyras, tai tada šalia Jūsų atsiras kitas, bet būtinai kažkas bus.

Laikui bėgant mergaitė pripras, priims naują gyvenimą. O iki to laiko linkiu Jums stiprybės, kantrybės, švelnaus atkaklumo ir supratingumo.
Sėkmės!

Asta Petrauskienė
Psichologė
Asta.budvytiene@yahoo.com
www.psichologijoscentras.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. justad parašė:

    Man tas pats yra podukra neleidzia buti kartu su mylima motirim visaip zyzia dejuoja aimanuoja. Bet gerai yra tai, kad si moteris tai pastebejo. O as jau kaip pusia metu taip kankinuosi ir mano mylimas zmogus tai net nepastebi, nieko nedaro ir dar toliau ja lepina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.