fbpx

Eksperimentas. Kaip įtikinti žmogų daryti tai, ko reikia?
0 (0)


21 Nov 2013, New York City, New York State, USA --- Director Tim Piper, and his wife, Actress Sally Gifford, 35, at the Ogilvy building, in New York, NY, Nov. 21, 2013. Mr. Piper made a video called "Body Evolution" showing the type of work done to models on commercial and editorial shoots using his wife as the example. After it was put online, the video went viral, and received over 10,000,000 hits. --- Image by © Ashley Gilbertson/Corbis

© Ashley Gilbertson/Corbis

Įtikinti žmogų pakeisti savo įpročius tikrai nėra paprastas dalykas. Tačiau, kaip parodė tyrimas, yra mažiausiai vienas, paprastas ir efektyvus būdas tą padaryti, praneša portalas bakadesuyo.com.

Vieno psichologinio eksperimento eigoje studentai iškabindavo ant durų rankenų pakabukus su užrašais, kviečiančiais išjungti kondicionierius, kai jie tampa nebereikalingi. Tam buvo naudojama trijų rūšių argumentacija:

etikete_01

1. Taupykite pinigus
2. Saugokite gamtą
3. Būkite geru piliečiu

Kaip manote, kuris argumentas pasirodė įtikinamiausias?

Teisingai – nė vienas.

Niekas neatkreipė jokio dėmesio į šiuos kreipimusis. Niekas nepradėjo dažniau išjunginėti kondicionierių.

Ir tada atsirado dar vienas kreipimasis, kuris pasirodė stebėtinai veiksmingas:

etikete_02

4. Jūsų kaimynai tą daro geriau už jus

„Apklausa parodė, kad 77 procentai jūsų kaimynų išjungia kondicionierius. Prašome pasekti jų pavyzdžiu.“

Efektas viršijo visus lūkesčius – žmonės iš tiesų pradėjo išjunginėti kondicionierius.

Šis eksperimentas gali būti, kaip papildomas patvirtinimas fenomeno, vadinamo „socialiniu įrodymu“. Knygos, skirtos tirti poveikį žmonėms autorius – Robertas Čaldini paaiškino tokį reiškinį sekančiai:

„Gerokai didesnė tikimybė, kad žmonės atsakys į jūsų prašymą sutikimu, jei sugebėsite juos įtikinti, kad tokie patys žmonės, kaip jie patys, taip pat davė savo sutikimą tuo klausimu. Ir pats lengviausias būdas įtikinti žmogų pakeisti savo elgesį ar mąstymą – pasinaudoti šia jo silpnybe.“

To taip pat siekiama pateikiant visokių neva „apklausų“ duomenis MIP, formuojant visuomenės nuomonę svarbiais jai klausimais. Pvz.: kalbant apie politikų ar partijų reitingus. Kai siekiant didesnio tam tikrų politikų ar partijų populiarumo rinkimuose, teigiama, jog tą politiką ar partiją, apklausos duomenimis, palaiko daugiau žmonių, nei visas kitas partijas ar kitus politikus.

Šaltinis: infa.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.