Esu užsidaręs nuo pasaulio, bet trokštu merginos
0 (0)

mountain-298999_640

Aatlas / Pixabay

Klausimas: Esu nedrąsus, nemėgstu būti tarp žmonių, tuomet jaučiu psichologinį nuovargį, geriausiai jaučiuosi namuose. Vaikystėje buvau auginamas „šiltnamio salygomis“ ir dabar beveik su niekuo nebendrauju, neturiu gerų draugų, o daugiausiai bendrauju su mama. Seniau bandžiau lankytis pas psichologą, bet nepavyko bendrauti su kažkuo svetimu. Dabar labai noriu susipažinti su mergina, kad patirčiau, ką reiškia draugauti, mylėtis. Kasdien apie tai galvoju, tai niekaip neišeina iš galvos. Vis dažniau mąstau apie savižudybę. Internete radau merginą, kuri norėtų pamėginti su manimi susipažinti. Iš vienos pusės noriu užmegzti pažintį, pradėti rimtai draugauti, nors ji tam ir neatrodo tinkama. Kita vertus, noriu draugauti tik iki tol, kol jis sutiks pasimylėti, bet bijau, kad tam tektų paaukoti daug pastangų ir laiko. Visa tai būtų be reikalo, nes vėliau vargu ar likčiau su ja draugauti. Dėl dvejonių nesiryžtu susipažinti ir jaučiuosi nelaimingas. Rimantas

Atsakymas: Mielas Rimantai, veikiausiai dabar skaitai šias eilutes ir širsti, kad, priešingai tavo prašymui, į tavo laišką atsakau viešai. Atsiprašau, bet taip elgiuosi turėdama labai svarių priežasčių. Juk visų pirma tu parašei man laišką, vadinasi, skaitei ankstesnius straipsnelius, „gavai“ kažką iš kitų žmonių klausimų ir mano atsakymų, o pats nenori „duoti“ net tiek mažai – pasidalinti savo gyvenimo problemomis. Atsiriboji nuo žmonių, bandai išvengti bent kiek asmeniškesnio bendravimo, saugiai tūnai savo slėptuvėje, bet tavo laiškas šaukte šaukia noru bendrauti, pralaužti savo kruopščiai pasistatytas užtvaras ir įtvirtinimus. Gali pykti, bet negali nesutikti, kad abu dalykai kartu neįmanomi: turi arba likti savo saugiame pogrindyje, arba išlįsti į dienos šviesą ir pradėti bendrauti su kitais. Pyktis, beje, ne visada yra vien neigiama emocija, kartais jis gali padėti atsiverti, priversti pralaužti savo vienatvės ir uždarumo kiautą. Pagaliau, gal verta pyktelėti ant savęs: už tai, kad tūnai pasislėpęs nuo gyvenimo, kad svajoji mylėtis su mergina, bet nenori įdėti pastangų pažinti kitą žmogų.

Padaryk gera kitam

Tikrai tikiu, kad kyla mintys apie savižudybę, kai galvoji vien apie save ir susitelki tik į savo bėdas. Vis dėlto gyvenimą reikia gyventi – kasdien keltis, spręsti kokias nors iškilusias kliūtis, bendrauti, susidurti su kitais žmonėmis, su įvairiomis situacijomis, priimti kitus žmones su jų džiaugsmais ir rūpesčiais. Gal tuomet tau neatrodys, kad tik tave užgriuvo neišsprendžiamos problemos? Suprantu, kad tikrai baisoka atsiskirti nuo mamos ir išeiti iš „šiltnamio“, bet tik įėjęs į tą savo baimę, nuo jos gali išsivaduoti. Ar turi pakankamai drąsos, ryžto ir pykčio daryti tai, ko labiausiai bijai ir vengi – eiti į išorę ir nusišypsoti tau patikusioms merginoms. Užtenka tūnoti savo kiaute, graužtis ir galvoti apie savižudybę. Pirmyn, „drąsiau, drambly“, kaip sakė vienas herojus iš animacinio filmuko. Padaryk ką nors dėl tau patikusios, o geriausiai, dėl nepatikusios merginos: pasakyk jai ką nors gražaus, rask, kas joje yra gero, padėk jai ką nors padaryti, kas jai pačiai yra sunku. Tuomet tikrai nebejausi, kad gyvenimas eina pro šalį, o tu, izoliuotas, tik stebintis jį iš šalies – tiesiog darysi kažką dėl kito, ir atsiras tas reikalingumo, dalyvavimo, džiaugsmo, prasmės jausmas.

Jei vis dėlto keistis ir bendrauti vienam tau pernelyg baisu ir sunku, pabandyk dar kartą kreiptis į psichologą, ne visada iš pirmo karto pavyksta, tam reikia subręsti, o ir psichologo asmenybė labai svarbi. Gal tau pasiseks ir ateisi pas tokį, kuris sugebės tave prakalbinti, atverti, su kuriuo pasijusi saugiau ir galėsi atsipalaiduoti. Beje, kartais tam prireikia ir kelių, o kartais keliolika susitikimų, turėk kantrybės. Sėkmės!
[psichika.eu]
Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė / 15min.lt
psichoterapeutas.com | porosterapija.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

5 Responses

 1. Mergina parašė:

  „šiltnamio sąlygomis” jūs pats jau atsakėt į savo problemą. Jūs pripratot nebendrauti su žmonėmis, jūsų mama paauglystėj manau irgi nevertė to daryti. Išeikite iš komforto būsenos, nebijokite gyventi, na ir kas jei su ta mergina nebūsi, na ir kas jei pasimylėsit ir nutrūks santykiai, bet tau tai būs patirtis, nuo kažko gi reikia pradėti :) žmogui gyvenime būtina išmušti pagrinda sau iš po kojų ir leisti inercijai tave nunešti nežinomu keliu. Bet labai įdomu darosi kur tave nuneš ir ką naujo patirsi :) Bendraukite bendraukite eikite į barą viena pabūkite tarp žmonių, o gal ir kokia panelė pati parodys iniciatyva :) Šiltnamyje auga pomidorai, bet ne žmogus.

 2. Petras parašė:

  Siūlau pradėti nuo: alfavyras.lt

 3. Urte parašė:

  Del bendravimo matyti, kad esi intravertas, nieko keisto, jeigu bendravimas tave isvargina, norisi pabuti ar tiesiog esi iprates buti vienas. Tai naturalu, taciau taip juk nesukursi jokiu tarpasmeniniu santykiu, kuriu dabar troksti. Taciau siulau labai pagalvoti apie savo elgesi. Jei kazkokia mergina nori pasinaudoti tik tam, kad pasinyleti, gali ja iskaudinti, pasirodyti atgrasus ir savanaudis, juk ji galbut tikisi ilgalaikes draugystes. Ar tu pasiekes si tiksla busi laimingesnis? Jei sieki tik vienkartinio malonumo, savo problemos neispresi. Verciau pradek nuo saviugdos, kazkur dalyvauk, savanoriauk, uzsirasyk i kokius nors kursus. Ten sutiksi nauju zmoniu, igysi patirties, bendravimo igudziu, tada galbut i santykius ir gyvenima pazvelgsi kitu kampu, dings bendravimo baime, igysi pasitikejimo savimi, i tave galbut kitaip zvelgs kiti, bus lengviau uzmegzti pazintis.

 4. gb parašė:

  egoistas sis zmogus

 5. Intravertas ... parašė:

  Rimantai svarbu surizikuoti ir pajudeti pagalvok ka tu prarasi ogi nieko tiesiog kam zudytis nepabandzius. Ir ka raso sios merginos net nekreipk demesio cia raso tos iki 18 max tai dar vis galvoje riteriai ant balto zirgo o beto merginos nuo vyru neka skiriasi :D Ir Petro patarimas neblogas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.