fbpx

Kai paauglys nenori nieko: patarimai tėvams
0 (0)

Iliustracija: pixabay.com

Dažna situacija, kad paauglys nežino ko nori. O paskui sako, kad nori nieko. Kaip reaguoti, ką sakyti ir kaip elgtis:

  1. LAUKIAME, kurį laiką leisti nieko nenorėti ir galima pastebėti ramiai kiek tai laiko tęsiasi. Jei tai tęsiasi daugiau nei mėnesį žiūrėti kitus punktus. Valanda ar kelias dienas ignoruojam ar ramiu tonu primenam bendrus šeimos susitarimus ir pareigas.
  2. KALBAMĖS. Bandom surasti laiką, kada paauglys/ė labiau linkęs atvirauti. Ar tai būtų rytais prie pusryčių, ar vakarais prieš miegą, ar kai visa šeima užsiimame mėgstama veikla (pvz.: dviračiai, kelionės).
  3. Leidžiam RINKTIS remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais. Kokio gyvenimo sau nori ar kaip dėdės ,,JONO“, kuris niekur nedirba ir geria, kad jaustųsi laimingas, ar kaip teta Onutė, kuri aktyviai gyvena ir keliauja po visą pasaulį. Geriau, kad konkretūs žmonės būtų iš jūsų.
  4. ŽIŪRIME filmus kartu apie nevykėlių ir sėkmingų žmonių gyvenimą. („Palaukit mūsų!“ / Nicht Ohne Uns , . „Nuostabi dabartis“ / The Spectacular Now, ,,Džuno“/,,Juno“, „Vidurinė mokykla“ / High School
  5. PATIKRINAME ar paauglys nevartoja psichoaktyvių medžiagų. Vaistinėse yra pirkti testų, kartais užtenka paskatinti vaiką prisipažinti ir nereikia testų.
  6. ĮVERTINAME gal iki šiol viską duodavome vaikui ir nieko neprašydavome. O gal davėte visišką laisvę ir išsigandote, kad visai paauglys nebeklauso jūsų. Tad bandome nustatyti naujas ribas taisykles kartu su paaugliu.
  7. Jei iš paauglio atėmėte VISKĄ (telefoną, dienpinigius, rūbų naujų neperkate ir t.t.), kalbatės ir tariatės iš naujo. Jei reikia gražinate tam tikras privilegijas už tam tikrų pareigų vykdymą.

Kartais, kai paaugliai nenori nieko, tai reiškia, kad jiems reikia pabūti vieniems ir jie nori pagalvoti. Jūsų vaikas auga ir jam reikia erdvės. Hormonai daro savo įtaką vaiko nenuspėjamam elgesiui ir kraštutinėms emocijoms. Kai didžioji audra praeina, ramus pokalbis, gali įnešti daug aiškumų. Svarbiausia yra kalbėtis atradus tam tikrą momentą.

Vitalija Mikutaitienė | psichologijoscentras.lt
psichologė-psichoterapeutė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.