fbpx

Keturių metų berniukas pradėjo save vadinti šuniuku
0 (0)

vaikaiKlausimas:

Laba diena, turiu tokia problemėlę su savo 4 metų berniuku, jis nuo kokiu 2 metų pradėjo save vadinti šuniuku, namuose vaikšto keturiomis, loja, vaidina, kad šlapinasi pakėlęs koją, jis visada yra tame vaidmenyje, jei pasakai, kad jis yra berniukas, tai labai supyksta ir vis tiek save vadina šuniuku. Klausėm ar jis nori turėti gyvą šuniuką, jo atsakymas yra, kad jis yra šuniukas. Dar jis prašosi, kad būtų vedžiojamas namuose parištas chalato diržu arba, kad būtų pririštas prie „būdos” (šiuo atveju po valgomojo stalu). Esu labai sunerimusi, kad gal būt čia atsispindi kokios nors gilesnės problemos. Labai prašau duoti kokį patarimą kaip elgtis šiuo atveju ar pritarti jam, kad jis yra šuniukas ar visiškai uždrausti tokias kalbas?
Pagarbiai,
Asta

Atsakymas:

Miela Asta,
Ačiū už nuoširdų pasidalijimą savo rūpesčiu dėl sūnelio. Problemėlė išties savotiška – vaikas susitapatina su gyvunėliu. Labai gaila, kad nepaminėjote, kokie sūnaus santykiai su bendraamžiais? Ar “šuniuko” rolėje jis būna nuolat ar tik retkarčiais, namuose. Paprastai įvairūs personažai vaiko gyvenime atsiranda trečiaisiais gyvenimo metais. Tuo amžiaus tarpsniu vaikų fantazija itin laki. Jie tiki tiek fėjų, tiek Kalėdų senelio egzistavimu, gali kalbėtis su žaislais, įsivaizduoti esantys bet kur bet kuo. Paprastai šis periodas baigiasi šeštais septintais gyvenimo metais.

Ko gero nėra vienos priežasties, kodėl jūsų sūnus pasirinko būti šuniuku. Tikėtina viena – kuo labiau jūs akcentuosite šitą “žaidimą” – tuo labiau jis į jį įsitrauks. Juk labiausiai masina draudžiami dalykai. Galima bandyti tai tiesiog ignoruoti, skatinanti buvimą tiesiog berniuku. Kartais savo susikurtame fantazijų pasaulėlyje vaikai gauna būtent tai, ko jiems norisi. Juk šuniukui nereikia gražiai elgtis prie stalo, klausyti suaugusiųjų arba tvarkytis žaisliukų. Pabandykite paįvairinti vaiko dienotvarkę, sugalvojant jam naujų užsiėmimų ar veiklos.
Linkiu Jums kantrybės auginant mažąjį stebuklą.

Kristina Grigalavičienė,
psichologė, Londonas

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

6 Responses

 1. Greta parašė:

  aš nusiraminčiau po tokių protingų psichologės žodžių.

 2. Tadas parašė:

  Turbut vaikas buvo padarytas suniuko pozoje :)

 3. As parašė:

  Dar manau galite pabandyti vaiką papirkinėti, gal ir nėra gerai tai, bet gal padėtų. Tarkim kai jis pradeda vaidinti šiuniuką galite pasiūlyti jam eiti pvz į parduotuvę sakydama, kad tik berniukai ten gali eiti, nes šuniukų neįleidžia:)Vaikai visada nori į parduotuvę.

 4. Regė parašė:

  Paprasčiausias būdas manau būtų siūlyti jam dalykus, kurių šuniukas negalėtų daryti, o tik berniukas – kažką pažaisti, suvalgyti kažką saldaus ar eiti pramogauti. :) Nepasakyčiau, kad psichologės labai išsamus atsakymas.

 5. ramune parašė:

  nieko cia tokio,manau…. galbut jis gauna daugiau demesio, kai sitam vaidmeny? jei mergaite butu feja ar princese, tai turbut neatrodytu, kad reikia susirupinti…jei priimsit tai kaip naturalu elgesi, gal jam nusibos…

 6. jurate parašė:

  mano sesers sunus lygiai taip pat elgesi budamas mazdaug 4 metu, tikliai neprisimenu metu, nes tai buvo labai senai. Dabar jam 19m. yra labai protingas, savimi pasitikintis vaikinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.