Klūnio efektas
0 (0)

Pažinčių tarnybos „Match.com” specialistai jau šešti metai stebi ir analizuoja vienišų žmonių poreikius ir pageidavimus. Pastaraisiais metais jie užfiksavo reikalavimų potencialiems gyvenimo partneriams pokyčius. Pasak tyrėjų, ypač netikėta tapo tai, kad vyrų nebeglumina partnerystė su už juos labiau išsilavinusiomis ir protingesnėmis moterimis. Antropologė Helena Fišer (Helen Fisher), tyrimo vadovė, šią tendenciją pavadino „Džordžo Klūnio efektu”.

11 Jan 2015, Beverly Hills, California, USA --- (L-R) George Clooney, Amal Alamuddin at the 72nd Golden Globe Awards at The Beverly Hilton Hotel. --- Image by © Douglas Miller/Corbis

Foto: © Douglas Miller/Corbis

Holivudo aktorius, užkietėjęs viengungis ir geidžiamiausias jaunikis 52 metų Džordžas Klūnis (George Clooney) pernai vedė 36 metų libanietę juristę, baigusią Oksfordo bei Niujorko universitetus, Amal Alamudin (Amal Alamuddin). Kiek ji protingesnė ir labiau išsilavinusi už sutuoktinį, sunku tiksliai pasakyti, tačiau antropologė atkreipia dėmesį, jog žvaigždė susisaistė santuokos įžadais su ypač sėkmingai dirbančia advokate ir aukščiausios kategorijos žmogaus teisių gynėja, o ne su tiesiog jauna, gražia, liekna ir seksualia mergina.

Anot H. Fišer, ši nauja vyrų pasirinkimo tendencija atspindi pastarųjų dešimtmečių pokyčius tarp moterų. Dailiosios lyties atstovės jau seniai nebepasitenkina motinos ir šeimos židinio kurstytojos vaidmeniu. Jos nori įgyti gerą išsilavinimą, sėkmingai dirbti ir nebijo likti neištekėjusios net iki 30-40 metų. Į šiuos moterų interesų pokyčius pagaliau sureagavo ir vyrai. Beje, gana pozityviai. 87 proc. jų (dalyvavusių tyrime) pareiškė, kad jie neturi nieko prieš santykius su nepriklausoma moterimi, kuri labiau už juos išsilavinusi, pasižymi aukštesniu intelektu ir daugiau uždirba.

Deja, šioje vietoje vyrus teks nuvilti, mat 86 proc. moterų šalia nori matyti savęs vertą vyrą, pasižymintį aukštu intelektu. 61 proc. tyrimo dalyvių pareiškė, kad situacija, kai jos jaučiasi protingesnės už partnerį, nepriimtina. 55 proc. moterų nepageidauja savo gyvenimo palydovo remti finansiškai.

Tyrėjai atkreipia dėmesį, jog visi paminėti dalykai nėra laimingos dviejų žmonių sąjungos garantas, tačiau jie rodo, kad į tokią sąjungą žiūrima kaip į lygiateisę partnerystę.

Dr. Helena Fišer (Helen Fisher) – antropologė, Rutgerio universiteto filosofijos mokslų daktarė, viena garsiausių pasaulyje meilės biologijos tyrinėtojų. Mokslininkė yra parašiusi penkias knygas, lietuvių kalba išleista „Kodėl jis? Kodėl ji?”

Parengė Ve.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.