fbpx

Savimeilė
0 (0)

Kuo stipresnė jūsų savimeilė, tuo daugiau teks kentėti.

Pavyzdžiui, savimeilė verčia jus prisirišti prie savo grožio. Kuo daugiau jūs prisirišate prie savojo grožio, tuo didesnė žaizda atsiveria jūsų širdyje.

Įsivaizduokite, kad kas nors ateina ir pasako: „Na, ne tokia tu ir graži.“ Tas žmogus neteigia, kad jūs bjauri arba baisi. Jis tiesiog sako: „Ne tokia tu ir graži“. Šiaip ar taip, savimeilė iš karto susikremta.

O kai savimeilė, tarkim, teigia vyrui, kad jis narsus, drąsus, ir vyras prisiriša prie šios idėjos, tai pakanka tik kam nors jį pavadinti bailiu jis tuoj įsižeidęs. Jis turi nematomą prisirišimo prie savo drąsos idėjos žaizdą. Tą nematomą žaizdą padarė savimeilė.

Tyrinėdami šį klausimą, jūs suprasite, kad savimeiliškas protas sukuria jūsų širdyje nematomą žaizdą ir kai žmonės savo žodžiais ar veiksmais prisiliečia prie tos žaizdos, jumyse kyla liguistas jausmas ir tai gali baigtis depresija.

Žiūrėdami į aplinkinius žmones jūs lengvai galite tarp jų atpažinti tuos, kurių savimeilė stipresnė. Tokie žmonės negali būti natūralūs, jie pernelyg pozuoja, viską daro per daug dirbtinai. Eina užvertę galvas, niekad nežiūrėdami sau po kojomis, žvilgsnis nukreiptas kažkur į viršų. Taip pasireiškia savimeilė.

Štai pavyzdys apie dvi moteris. Viena iš jų turi didelę savimeilę. Kita išsiugdžiusi didelį rūpinimąsi kitais. Abi moterys yra pakviestos į vakarėlį.

Kaip ruošiasi vakarėliui pirmoji moteris? Labai egoistiškai. Jos motyvacija savimeiliška, ji tegalvoja apie savo „aš“: „Šiandien eisiu į vakarėlį; ten turiu būti pati gražiausia, visi turi skirti man daugiau dėmesio nei kitoms. Todėl turiu pasidažyti. Reikia gražiai apsirengti, kad atrodyčiau patraukli, kad į mane žmonės žiūrėtų“.

Gatvėje ji praeina pro būrį vaikinų kurie, kažką aptarinėja ir juokiasi. Ir akimirksniu jai kyla klaidinga mintis: Tikriausia jie juokiasi iš manęs. Gal juokiasi iš mano apdaro ir kažką blogai šneka apie mane.“ Žinoma viską suprato klaidingai ir susivaidijo su tais vaikinais.

Atėjusi į vakarėlį, tarp svečių ji pamato savo draugę, kuri patrauklesnė už ją. Draugės drabužiai gražesni, ji dėvi daugiau papuošalų ir į ją žiūri daugiau žmonių. Kyla spontaniška reakcija, pavydas „Kodėl ji šiandien gražesnė už mane?“

Kaip ruošiasi vakarėliui antroji moteris? Gavusi kvietimą ji pagalvojo: „Šiandien mano draugams šventė, ir jeigu aš neateisiu, jie nusimins, todėl man reikia ten nueiti, kad juos pradžiuginčiau. Bus daug žmonių, jei visai nepasidažysiu, būtų nepagarbu. Kad pagerbčiau tuos žmones privalau šiek tiek pasipuošti.“

Kai dažotės rūpindamosi kitais, pasidažote tik šiek tiek. Dažydamosi iš savimeilės, naudojate daug kosmetikos.

Moteris eina pro būrį tų pačių vaikinų, jie juokiasi kažką aptarinėdami. Pirmoji mintis, kuri jai ateina į galvą: „Jie juokiasi, vadinasi jiems gera.“ Ji pamoja jiems ranka: „Sveiki vaikinai.“ Ir jokio vaido.

Vakarėlyje tarp svečių ji pamato draugę, kuri gražesnė už ją, labiau pasipuošusi ir daugiau žmonių kreipia į ją dėmesį. Moteris pagalvoja: „O! Kaip puiku! Paskutiniu metu jos gyvenimas buvo išties sunkus, o šiandien ji tokia laiminga! Tegu ji visad būna tokia laiminga.“

Kai jūsų nedžiugina arba liūdina kitų žmonių laimė, tai yra liguisto proto požymis, tai savimeilės pasekmė.

Savimeilė yra visų neigiamų emocijų šaltinis, o kitais besirūpinantis protas – visų teigiamų emocijų šaltinis.
Jei pajusite tai visa savo esybe, vien jau tai bus labai reikšmingas jūsų pasiekimas. Jūs labai pasikeisite.

Parengta pagal:
Gešė Džampa Tinlėjus. Lodžongas. Vilnius: Metodika. 2012, 125-144p.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]
Dalintis:

You may also like...

5 Responses

 1. Sandra parašė:

  Antroji moteris labiau panaši į Motiną Teresę:))))) Tiesos daug, pažįstu tokių žmonių kaip pirmoji

 2. Anonymous parašė:

  Tiesa kažkur per vidurį. Gal arčiau antro varianto…

 3. parašė:

  Kaip atsikratyti savimeilės? Jeigu kažkas juokiasi, visada galvoju, kad iš manęs, jeigu einu, man atrodo, kad mane stebi. Nors ir stengiuosi atkreipti dėmesį į save, kartais tai būna ne malonu.

 1. 2015-06-03

  Practical Transfusion Medicine for the Small Animal Practitioner (Made Easy Series)

  ReviewIf you do not perform transfusions often, is it because there is no need? Or is it because you are not as confident or skilled as you would like to

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.