Šeimos gydytojo vaidmuo: kuo jis svarbus?
3 (4)

Susidūrus su įvairiais sveikatos sutrikimais, pavyzdžiui, pajutus gripo simptomus, nugaros skausmą ar netikėtai išbėrus, dažniausiai pirma kreipiamasi į šeimos gydytoją. Įvertinęs paciento būklę jis gali suteikti reikalingą pagalbą ir, esant poreikiui, nukreipti pas kitus specialistus. Tačiau šeimos gydytojas svarbus ir dėl daugybės kitų aspektų.

1. Kuria ilgalaikius ryšius su pacientu

Šeimos gydytojai gydo įvairaus amžiaus žmones nuo tik gimusių mažųjų iki senjorų. Dažniausiai su tais pačiais pacientais jie užmezga ilgalaikius santykius, nes juos pažįsta ir su jais dirba daug metų ar net dešimtmečių. Šeimos gydytojai rūpinasi savo pacientais ir jų šemos nariais per svarbius jiems gyvenimo įvykius, padeda spręsti įvairius, su jų sveikata susijusius, klausimus. Šeimos gydytojai — tai gydytojai, kurie išmano platų spektrą įvairių ligų ir gali padėti bet kuriuo gyvenimo momentu.

2. Žino asmeninę ir šeimos ligų istoriją

Daug metų tą patį asmenį prižiūrintis gydytojas gerai žino tiek paties paciento, tiek jo šeimos narių sveikatos problemas. Tai padeda gydytojui lengviau nustatyti diagnozę, stebėti sveikatos būklę ir jos pokyčius laikui bėgant. Darbas su keliomis tos pačios šeimos kartomis leidžia anksčiau pamatyti pacientui gresiančią riziką ir imtis prevencijos priemonių.

Pavyzdžiui, žinodamas apie paciento artimųjų vėžines ligas, šeimos gydytojas gali patarti apie tam tikrų rizikos faktorių mažinimo būdus, reikalingus tyrimus priešvėžinėms būklėms nustatyti, ar parekomenduoti genetiko konsultaciją ir pasiūlyti tyrimų programą ne tik prižiūrimam asmeniui, bet ir kitiems rizikos grupėje esantiems jo artimiesiems.

3. Gydo daugiau nei jūs manote

Kasmetės sveikatos patikros tikrai nėra vienintelė šeimos gydytojo atsakomybė. Šie specialistai gali padėti suvaldyti lėtines ligas, pavyzdžiui, cukrinį diabetą, artritą, koreguoti širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos veiksnius, taip pat suteikti pagalbą įtariant sinusų infekcijas ar traumas. Šeimos gydytojai gali padėti ir nėštumo metu. Be to, šeimos gydytojo kabinete jums gali būti atlikta ir dalis reikalingų gydomųjų procedūrų.

4. Padeda rasti tinkamą specialistą

Susidūrus su tam tikromis sveikatos problemomis reikia specifinės pagalbos: kardiologo, neurologo, endokrinologo, urologo ar kitų. Tokiu atveju šeimos gydytojo vaidmuo taip pat labai svarbus – būtent jis pacientui gali padėti surasti specialistą, kurio pagalba jam reikalinga labiausiai. Pavyzdžiui, atsiradus dusuliui, šeimos gydytojas gali suplanuoti reikalingus tyrimus ir paskirti kardiologo, pulmonologo ar kito reikalingo gydytojo specialisto konsultaciją.

Šeimos gydytojo vaidmuo yra labai svarbus visą žmogaus gyvenimą. Šios srities gydytojai pažįsta pacientą kartais ir nuo pat jo gimimo, todėl anksčiausiai pastebi rizikos veiksnius, esant poreikiui, gali paskirti reikalingus tyrimus ar koreguoti vartojamus vaistus. Taip suteikiama individualią sveikatos būklę geriausiai atitinkanti pagalba.

Suraskite šeimos gydytoją, kuriuo labiausiai pasitikite, jis supranta jūsų bėdas, taip būsite tikri, kad esate patikimose rankose ir visuomet sulauksite profesionalios pagalbos.

Įvertinkite!
[Balsavo: 4 Vidurkis: 3]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.