Šiuo metu didžiausia mano problema – sesuo
0 (0)

3 Responses

 1. Anonime parašė:

  Turiu tokią pačią problema. Na iš tiesų tai tikiuosi turėjau. Siaubingai pykdavau, bardavausi, nervinausi ir niekas nesikeitė. Sesė dažniausiai tiesiog užsidarydavo ir nė nesileisdavo į kalbas. Išsiaiškinau, kad ji taip elgėsi, nes aš savo pyktį išreikšdavau pernelyg agresyviai.
  Pradėjau rašyti emocijų dienoraštį, panašų į psichologės rekomenduotą. Savo dienoraštyje pirmiausia fiksuoju įvykį (kas mane privedė prie tokios emocijos), tuomet kokios mintys arba vaizdiniai iškyla (\’ji visuomet taip elgiasi\’, \’jai niekas nerūpi\’, ji ir vėl grąžins daiktą sugadintą\’). Tuomet įvardinu emociją (pyktis, neviltis) ir kur ją jaučiu fiziškai, koks tai jausmas (spaudimas pilve, gumulas krūtinėje). Galiausiai mėginu išsiaiškinti kokias mąstymo klaidas darau. Tarkim sakydama \’ji visuomet taip elgiasia\’ naudoju žodį \’visuomet\’. Niekas nedaro kažko \’visada\’ arba \’niekada\’, tai gan bendri, neapibrėžti žodžiai. Sakydama,kad jai niekas nerūpi aš skaitau jos mintis. Juk iš tiesų aš nežinau kas/ ar jai rūpi. Daugiau apie mčstymo klaidas ir jų tipus galima rasti čia http://www.thehappinessinstitute.com/freeproducts/docs/Examples%20Of%20Unhelpful%20Thinking.pdf ir čia: http://psichika.eu/blog/10-mastymo-klaidu/

  Galiausiai įvardinusi viską vėl grįžtu prie minčių ir emocijų ir paklausiu savęs ar emocija yra vis dar tokio pat stiprumo (dažniausiai ji būna susilpnėjusi) ir ar vis dar tikiu pirmomis atejusiomis mintimis (kad jai niekas nerūpi).
  Kartais trumpas miegas padeda dar sušvelninti emociją.
  Galiausiai su sese šnekuosi, tačiau vietoj to, kad pasakyčiau jai kokia jinai kiaulė, kad sugadino mano daiktą ir kokia nesupratinga, jeigu jai visai nerūpi kaip aš jaučiuosi, aš naudoju neagresyvaus bendravimo techniką,kai vietoj kaltinimo kitam susikoncentruoju į tai, ką jaučiu aš. Tarkim tavo atveju tai skambėtų maždaug taip \’ man labai skaudu, kad aš taip sunkiai dirbusi, kad nusipirkčiau šitą suknelę, radau ją sugadinta. Tai mane verčia jaustis menka, neverta dėmesio ir pagarbos.\’ Galbūt jei sesuo supras kaip ji priverčia tave jaustis vietoj to, kad girdėtų vien kaltinimus, ji pradės elgtis kitaip. Apie neagresyvų bendravimo būdą mokiausi iš šio vyruko įrašų https://www.youtube.com/watch?v=loABGdbOXU0.

  Dar esu pareikalavusi (ne piktai), kad atpirktų sugadintą daiktą. Ji ta padarė iš savo kišenės ir po to pastebėjau skirtumą į tai, kaip ji elgiasi su mano daiktais.

  Žinau, kad atrodo neteisinga, jog tu turi tam skirti laiko ir energijos, kai kalta yra sesuo. Aš taip jaučiausi. Vis dėl to šiandien tikrai džiaugiuosi rezultatais. Su sese bendraujam daug lengviau, sutariam geriau, o aš jaučiu, kad pagaliau kontroliuoju situaciją.

  Sėkmės ir tikiuosi santykiai su sese pasitaisys.

 2. vdas parašė:

  Lengviausia viską nuleisti juokais, tada ir problemų sumažės. Tačiau kaip nuleisti juokais tokią širdžiai brangią suknelę? Galima viduje tiesiog pasidžiaugti, kad gerai, kad nepradegino su cigarete, ta sesė. Galima ir pasipuokuoti, kad tu buvai pirmoji, kuri tą suknelę užsivilko, o jai teko tik jau padėvėta, panešiota „second-hand”, vinted, taip sakant. Tad kam nervintis dėl tavo jau panaudotų daiktų? Kam skaityti jau perskaitytą laikraštį? Čia verta pagalvoti, ar sesė pakankamai dažnai gali pasidžiaugti naujais jai pirktais daiktais.. O gal jie tieiog jai atitenka be jokių pastangų, o tau viską reikia užsidirbti?

  Nors čia ne patarimas, tik idėja pagal psichologės pasiūlymą kas sesei būtų naudinga. Įsigyk patogų nešiotis bloknotą su tušinuku. Kiekviename puslapyje padalink į 3 stulpelius – Data, Daiktas, Kaina. Informuok, kad nuo šiol registruosi visus daiktų „dingimus” su daikto kainomis. Ir tai perduosi nepriklausomiems teisėjams (tėvams, jei reikės – jos draugams).. Bet kartu pasiūlyk, kad visus savo daiktus nuo šiol tu jai tiesiog išnuomoji už protingą kainą arba kokią nors paslaugą. Tarkim, balinė suknelė – dienos metu 10 litų, vakaro – 50litų. Įplyšimas – 30% vertės. Pradėginimas – 50%. Ir panašiai. Telefonas – dienai 5 litai. Kas mėnesį suskaičiuok kiek susidarė skolos ir paklausk ar ji su tuo sutinka, geriausia su parašu, kad neužginčytų. Kiekvieną kartą, kai darys feisus tvarkyti namus, parodyk kad išbrauksi kurią nors skolą. Ar tai žaidimas? Kol tik tarp jūsų, bet tikrai gana greitai skola pasieks nemažas aukštumas… O užregistruotos menkos niekšybės tikrai bus įdomu sužinoti tėvams jei to prireiks sprendžiant kokį nors svarbų finansinė klausimą, tarkim dėl naujo kompiuterio ar batelių, ar ekskursijos. Ir jei skola pakankamai didelė, naujieji bateliai už skolas priklausys tau :)

 3. Priese parašė:

  As turiu 12 metu vyresne sese. Tikriausiai savaime suprantama, kad ir neturime mes puikiai sutarti nes yra didelis amziaus skirtumas. As turiu problema nes ji amzinai mane vadina taip kaip man nepatinka, ji savaidgali grizta ir per visadiena mes pasokm tik 3 frazes- Labas. -I sveikata (kai ciaudi) – ir labanaktis. Gal zinote buda kaip ja sudominti, savo mintimis? Kaip as susibendrauti su ja, kad ji sakytu man savo nutikimus, jai zinote kaskoki susitaikimo metoda, prasau padekite. Aciu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.