Skaitytojas Saulius: Kodėl bijome išsakyti jausmus
5 (1)

Kodėl mes taip bijome išsakyti savo jausmus? Dažniausiai mes manome, kad būsime įskaudinti, nes kita pusė mums neatsakys tuo pačiu, bet na ir kas, neatsakys tai neatsakys manau blogiau nebus negu tada kai visą savo laiką galvosit, o kaip būtų viskas pasikeitę ištarus tuos kelis žodžius.

Gulėjau viena vakarą lovoje ir mąsčiau kaip jausmų neišsakymas blogina žmonių gyvenimą. Kodėl mes taip bijome išsakyti savo jausmus? Dažniausiai mes manome, kad būsime įskaudinti nes kita pusė mums neatsakys tuo pačiu, bet na ir kas, neatsakys tai neatsakys manau blogiau nebus negu tada kai visą savo laiką galvosit, o kaip būtų viskas pasikeitę ištarus tuos kelis žodžius.

Pvz. vyksta konfliktai tarp tėvų ir vaikų dėl smulkmenų kai tereiktų atsisėsti pasikalbėti ką jaučia vienas kitam, ko nori vienas iš kito. Juk kartais jums atrodo, kad jūs mylite savo vaikus, tėvus ir pykstate, kad jie to nesupranta, o gal tiesiog jums reikia atsisėsti ir išsiaiškinti kaip tą meilę vienas kitam parodyti, kad abu jaustumėtės šeimoje kaip tvirtovėje kurioje esate saugūs ir mylimi.

Tokia pati situacija su simpatijomis, meilėmis daugelis laukia tos stebuklingos akimirkos kai jų išsvajotas žmogus žengs pirmąjį žingsnį. Jūs nesusimastote, kad tokios pačios mintys gali būti ir jūsų svajonių žmogaus galvoje? Ir kas tada? Ogi nieko tiesiog atsiras kitas drąsesnis, ryžtingesnis žmogus kuris pasakys tą ko jūs nedrįsote ir jūs liksite nežinomybėje kas galėjo būti jei…

Jausmus išsakyti vyrams visada buvo sunkus dalykas juk vyrai auklėjami būti stipriais kariais kurie turės ginti savo šeimą ir ją išmaitinti. Nesąmonė! Dabar yra XXI amžius, turint omenyje dabartinį moterų savarankiškumą ir galimybę rinktis vyrus, savo jausmų neparodymas gali lemti tai, kad tos šeimos kurią reikia ginti ir maitinti tiesiog nebus, o jei ir bus tai gali būti, kad tai ne pats geriausias šeimos modelis kurio jūs norėjote.

Tai visgi pamąstome ar geriau perlipti per save ir išlieti tai kas yra tavo širdyje ir blogiausiu atveju nusivilti ar tylėti ir būti nusivylusiu visą gyvenimą, kad nepasakei to ko norėjai.

Moterys visados buvo geriau pasiruošusios išsakyti savo jausmus nes pagal visas tradicijas joms tai galima, netgi privaloma, jos taip pripratę prie šių stereotipų, kad kartais pamiršta, kad jausmų išsakymas vyrui yra naujas ir sunkiai prigyjantis dalykas tai mielos moterys jeigu jūs norite pradėti skųstis savo draugėmis koks jūsų vyras bejausmis, kaip jis su jumis nesidalina savo problemomis ir neišsako savo jausmų pirmiausiai pabandykite pasikalbėti apie tai su juo. Paaiškinkite, kad tai yra jums svarbu ir kad jis gali kalbėtis su jumis tokiomis temomis ir jis nebus dėlto silpnesnis ar blogesnis, o atvirkščiai tai sustiprins jūsų santykius ir padės pažinti vienas kitą.

Saulius Šukys

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

3 Responses

  1. Anonimas parašė:

    Toks tylėjimas ir sugriovė mano santykius. Bet tai buvo jo pasirinkimas tylėti, susprogti ir susprogdinti viską.
    Be to, tie kuie ir moka išsakyti jausmus, norus, turėtų mokytis ir KAIP tai išsakyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.