fbpx

Tėvo vaidmuo vaiko auklėjime
4 (2)

3 Responses

 1. Menkavertiskumas parašė:

  Kartais menkavertiškumas pasireiškia kitomis formomis ir dimensijomis

 2. Tėtis parašė:

  O ką daryt, jei žmona, kuriai vyras neatitinka jos pilnų lūkesčių, pastoviai žemina vyrą vaikų akivaizdoje? Kuri reikalauja ir materialinės gerovės, bet tuo pačiu ir idealumo bendravime su vaikais?

  • vdas parašė:

   Geras klausimas. Kiek tenka pastebėti tokią logikos klaidą, būk tai vyras uždirbs gausiai pinigų – moteris (žmona) ims gerbti. Tas netiesa. Tai pataikavimas ir parsidavėliškumas kuris laimės neatneša nė vienai pusei – vyrui, kadangi supranta kad tai tik spektaklis, moteriai – kadangi apsimetinėti nuolat gresia psichologinėm problemom. Anksčiau ar vėliau. Galima tik nukėlinėti datą, tačiau iš esmės tarpusavio santykių problema lieka neišspręsta. Tad ką daryti?
   Santykiai – menas. O menas yra 90 procentų darbo ir 10 procentų talento. Pradžiai būtų ne pro šalį pasikalbėti apie tai, kaip kiekvienas įsivaizduoja vaikų auklėjimą. Paprastai reta moteris turi tikslą kuo vaikai bus užaugę. Ne profesine prasme, o kaip asmenybės – laimingi, džiaugsmingi,kas jiems sukels liūdesį ir kokias turės vidines vertybes gyvenime. Šiose abstrakčiose sąlygose vyrai turi pranašumą, kadangi vyras gali turėti Viziją, kuri siekia 10-15 metų į ateitį. Tuo tarpu buitimi besirūpinantis protas operuoja einamaisiais klausimais. Jūs, „Tėti” tą jau nujaučiate, kadangi suprantate tėvo rolę ir kaip tai atsilieps paauglystėje. Bet būkite ramūs – visi pažeminimai paauglystėje atsisuks atgal nepaklusnumu, atsikalbinėjimu ir panašiai.
   Taigi, kas daryti? 3 žingsniai.

   Rytiniais pokalbiais po truputį imkite spręsti, kas kelia jūsų moteriai nepasitenkinimą – na, pinigai, na, seni batai.. Kas dar? Kas dar? Kas dar? Išklausinėkite iki panagių. Net nebūtina emocinei kalbai pritarti – bet dėmesingai išklausyti ir palaikyti pokalbį – privaloma.

   Dalinkitės savo Vizija, kokius turite tikslus, planus, kaip įsivaizduojate kaip atrodys šeima po 5-10 metų. Vyras, turintis tikslą, tam tikrą planą, visada atrodo rimčiau, solidžiau – pažiūrėkite ilgametės firmos direktorių – jis žino kur jo firma ir pavaldiniai bus po penkmečio! Planai, aplinka gali keistis, bet vizija ir tikslai savo esme nesikeičia. O žmona labai padeda užsibrėžtiems tikslams tapti materialiais. Nors greičiausiai, kad domitės psichologija (antraip čia nerašytumėte), gilinkite žinias, supratimą, taip vadinamąjį dvasinį intelektą (tai ne IQ) – dvasinių vertybių prisilaikantis žmogus visada pasąmoningai yra labiau gerbiamas aplinkinių. O jei turėsite Lyderį (ekonomistą, psichologą, įžymų, verslininką, išradėją, filosofą ir panašiai), kurio išmintimi vadovausitės, tas pridės jūsų tikslams rimto svorio. Jūsų tikslus žmona gali „sudirbti” 3 žodžiais :D O jei sakysite, kad jums vyriškumo, veiklumo idealas – Donaldas Trampas, Ričardas Bransonas ar Rodžeris Džeimsas Hamiltonas, ar krikščionis vienuolis, ar Dalai Lama, ar Mahatma Gandis, ar Radhanatha Swamis, ar Vaidas Arvasevičius – jūsų žodžiai turės kiek kitokį skonį :) Paalvokite apie tai… Tikras lyderis ugdo kitus lyderius (Mahatma Gandžio žodžiai)… Jug siekiate, kad suaugę vaikai būtų gerbiami visuomenėje, kaip lyderiai.

   O trečia. Vizijos tikslai, be abejo yra nuostabu, bet tai nenuramina materialių proto lūkesčių kažką turėti, kažkuo tenkintis. O.Torsunovas tarkime, sako, kad vyrui pakanka apskritai vandens, duonos kriauklės ir kilimėlio – toks paprastas yra vyras savo dvasinėse askezėse. Pasiūlykite tai žmonai šiame etape :D Taigi, materialumas visviena lieka opia problema. Gal netgi ne materialumas, kiek jūsų dėmesys žmonai. Jau minėjau „išklausymą”. Bet irgi labai svarbu – dovanokite be progos jai dovanas, papuošalus, gėles(!) – taip, tai sunku perlipti per savąjį įžeidumą, bet jei patinka, vertinkite tai kaip piniginę investiciją, kurią galite (slaptai!) registruoti Excelio žurnale :D Dar pasikartosiu: išklausyti savo moters nerimavimus, dovanoti papuošalus, kosmetiką, gėles, saldumynus ar skanėstus – jug moteriai, kuri apskritą laikrodį praleidžia buityje su vaikų problemomis tarp keturių sienų taip pat reikia dėmesingumo, supratingumo, užuojautos, svarbu pajausti kad yra graži, patraukli savo vyrui, kad gali išeiti į gatvę puošdamasi vyro dovanotais papuošalais ar kvepėdama puikiausiais kvepalais.

   Aišku, santykių problema kaip šulinys, kad ir kaip giliai semsi, jis vis prisipildo. Raginčiau paklausyti Vaido Arvasevičiaus paskaitų įrašų apie vaikų auklėjimą, apie vyro ir moters santykius. Galima pridurti Darių Ražauską, Anantarą pr. – jie gausiai ir noriai dalinasi šeimos santykių įžvalgomis.
   Linkiu jums laimės! :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.