fbpx

Turiu gražias drauges, tarp jų jaučiuosi tokia nevykelė
0 (0)

Sveiki, rašau jums norėdama gauti patarimą. Nenoriu sakyti tao savo draugams, šeimai, nes man atrodo, kad jiems tai nerūpi. Dažnai bijau kalbėti apie save, nes jaučiu, kad kitiems neįdomu, jie nuobodžiauja. Man atrodo, kad kiti laiko mane kvaila, nors žinau, tokia nesu. Bent tol, kol esu viena.
Turiu gražias drauges, tarp jų jaučiuosi tokia bjauri, atstumianti. Man visada atrodo, kad esu šalia tik tada, kai iš manęs kažko reikia. Paduoti, atnešti, palaikyti.
Visos gauna daug dėmesio iš vaikinų, su jomis nori draugauti kiti mokiniai, o aš visada lieku šone. Kad ir kaip garsiai stengčiausi kalbėti – lieku neišgirsta… Tėvai dažnai pykstasi. Užmiegu kartu su jų barniais, o nuo jų pabundu. Seneliai taip pat ne dovana – pastoviai priekaištauja, gero žodžio nesulauksi. Kartais atrodo, kad esu iš nevykėlių šeimos. Kad pati esu nevykus.
Visada labai mėgau piešti ir man tai puikiai sekasi. Lankau dailės mokyklą. Taip pat groju pianinu. Užsiimdama mėgstama veikla stengiuosi nuteikti save, kad viskas nėra jau taip blogai, turiu ką pavalgyti ir apsirengti, bet tuomet išgirstu tėvų barnius, ar įžeidimą mokykloje ir vėl viskas iš naujo. Vėl verkiu, vėluoju į pamokas, nes gėda ateiti paraudusiai. Nenoriu keltis, nes žinau, kad turėsiu iškęsti dar vieną bjaurią dieną.
Atsiprašau už nerišlų tekstą, nemoku parašyti taip, kaip norėčiau. Spėju, kad gaunate daug panašių laiškų, tačiau vis tiek tikiuosi jūsų patarimo.
Saulė (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė Ugnė Kabelkaitė

Labas, Saule,

Skaitydama Tavo laišką pagalvojau, kad tikriausiai šiuo metu esi nusivylusi ir nusiminusi neturėdama to, ką norėtum turėti – draugystę, pagarbą ir pripažinimą, kad esi vertinga. Matai ir pripažįsti savos stipriąsias puses, tačiau, kaip pati rašai, tik tada, kai būni viena, kai nereikia bendrauti ar kai nereikia susidurti ir su ta realybe, kuri Tave skaudina – tėvų barniais, senelių priekaištas, bendraamžių įžeidimais.

Tikiu, kad vienatvė ir palaikymo trūkumas slegia, o tos dar vienos bjaurios dienos nesinori. Iš patirties žinau, kad kartais žmonėms, kuriems nesinori rytais keltis, nesinori ir kitų dalykų, ir jie pagalvoja apie savižudybę. Nesu tikra, ar Tau tokių minčių kyla, tačiau iš Tavo prašymo suprantu, kad šiuo metu esi nusiteikusi bent jau pabandyti kažką pakeisti ir gyventi kitaip.

Laiške aprašai, iš kurių žmonių sužinojai neigiamus savo bruožus: kiti nuobodžiauja Tau kalbant ir laiko Tave kvaila, draugėms tik kažko reikia iš Tavęs, šeima parodo, kokia nevykėlė esi. Man norisi Tavęs paklausti, iš kur sužinojai, kad nesi kvaila, kad puikiai pieši? Tikriausiai šituos ir dar bent porą gerų dalykų Tau irgi kažkas pasakė ar savo elgesiu parodė. Galbūt tie žmonės nėra Tau tokie svarbūs ar tokie artimi, ar gal ne taip dažnai buvai giriama, tačiau tą būtina atsiminti. Nes gyvenimas nebūna vienpusiškas, tik kartais mes visi linkstame labiau matyti kažkurią vieną pusę. O atgavę pusiausvyrą galime jaustis tvirčiau ir lengviau priimti mums reikalingus sprendimus.

Kad būtų lengviau pajausti visokį gyvenimą, pabandyk rašyti jausmų dienoraštį. Užrašyk jame Tau per dieną kilusius visus kilusius jausmus ir juos sukėlusias situacijas. Rašyk viską – ir tai, kas pataisė ar sugadino visą dieną, ir tai, kas atrodo tik smulkmena, ką užrašyti lengva ir ką galbūt norėtųsi nuslėpti ar nutylėti ir nuo savęs pačios. Ilgainiui pamatysi, kad ir jausmai, ir situacijos keičiasi, kad tikriausiai nebūna vien blogų ar vien gerų dienų. Tikėtina, kad po kurio laiko išmoksi atpažinti, kokios situacijos Tau sukelia malonius, o kokios – nemalonius jausmus, kiek įtakos tų situacijų atsiradimui Tu turi pati, ką gali padaryti, kad norimos patirtys kartotųsi, o nenorimos taptų retesnėmis ar mažiau skaudinančiomis. Ir tada bjaurių dienų bus mažiau.

Psichologė Ugnė Kabelkaitė
Iliustracija: AdinaVoicu / pixabay.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

5 Responses

 1. xc parašė:

  iš aplinkos pastebėjau, kad gražūs žmonės dažniausiai nėra laimingi :)

 2. As parašė:

  Negražūs dar nelaimingesni ;)

 3. nesvarbu parašė:

  Sveika Saule. Skaitydama tavo laiską jaučiausi tarsi skaityčiau apie save. Ir žinai Saule noriu tau duoti patarima iš savo patirties,viskas yra įveikiama ir kuo sunkesnį kelia tau tenka eiti išpradžių tuo tau bus lengviau eiti juo toliau ir kad viena diena viskas pasibaigia ir išaušta nuostabus rytas kai gali ištarti Dieve ačiū už viską ką davei ir gerą ir blogą. Žinok tu dabar esi tokioje aplinkoje kurioje taves nevertina, bet patikėk išauš ta diena kai tavo srkiaudėjai pamatys kokį jie deimantą turėjo šalia saves ir žinok atsiras tikrai žmogus, žmonės kurie tave įvertins. Ir neliek nei vienos ašaros nei dėl vieno žmogaus kuris tave skaudina, jie verks nes gyvenimas jiems atlygins už viską, toks jau gyvenimas. Siek savo tikslų, tikėk šviesiu rytojumi ir jis būtinai ateis. Pamilk save, viskas tavo rankose. Ir nenusimink kad į tave vaikinai nežiūri jie tiesiog dar nežino kas yra ištiesų gera moteris. Tu sutiksi patį geriausia vaikina viena dieną kai to mažiausia tikiesės. Tu žinok, esi toks deimantas tik dar nenušlifuotas, kurio trokšta kiekvienas vyras. Pamatysi, viskas bus gerai sakau tik tikėk kad bus gerai. Jei norėsi pabendrauti parasyk man į el. paštą visikainesvarbu123@gmail.com Parašyk tikrai duosiu tau gerų patarimų ;-)lauksiu

 4. Rima parašė:

  Paauglystėje buvau tokioje pat situacijoje, buvau atstumtoji, mane vaikai erzino, turėjau gražių draugių prieš kurias nublankdavau, iš nevilties net susidėjau su geriančias draugais, kad tik tų draugų būtų. Tik su amžiumi ir patirtimi supratau jog neverta dėl to sielotis, mane išgelbėjo knygos, jos pakeitė mano mastymą ir požiūrį į pasaulį, pasikeitus mastymui atsirado ir draugų, tiesa ne daug, vos keletas, bet tikrų ir ilgaamžių, pakeitus požiūrį esu labai laiminga, svarbu nesėdėti namuose, eik į žmones, lankykis parodose, nusipirk šunį bus smagiau, plėsk akiratį, išbandyk naujus dalykus, pamatysi kaip gyvenimas nušvis kitomis spalvomis, sutiksi įdomių žmonių, kurie galbūt taps tikrais draugais. Sakau iš patirties pati visa tai praėjau daug ašarų pralieta, bet dabar galiu pasakyti esu laiminga.

  p.s. Suprantu kaip kiekviena jauna mergina nori jaustis graži, ir kaip tai svarbu pasitikėjimui, pasikeisk šukuoseną, vos vos vos matomas makiažas (tik su tuo nepersistenk), išsipešiok antakius, nusilakuok nagus, pavartyk mados žurnalus ten galima atrasti visai šaunių idėjų kaip stilingai suderinti net ir jau ir turimus rūbelius, ištiesink laikyseną, daugiau šypsenos, ir neleisk niekam tavęs stumdyti, ar žeminti, esi unikali, graži, nuoširdi mergina, ir bendrauk tik su tai kurie bendraus nuoširdžiai, o tuos kurie bendrauja dėl naudos, siųsk toli toli. Sėkmės tau, Saule ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.