Toksiški uošviai
0 (0)

Dr. Susan Forward, Donna Frazier „Toksiški uošviai” (2017)
Išleido: Vaga
Vertė: Marija Bogušytė
Puslapių: 272

Kokių tik nebūna toksiškų uošvių. Štai – Kritikas, kuriam visada knieti pakomentuoti, ką darote ne taip, Valdingasis, bandantis reguliuoti jūsų gyvenimą, Įkyruolis, nuolat reikalaujantis jūsų laiko ir Chaoso Meistras, kurio nesibaigiančios problemos gula ant jūsų pečių. Jei kenčiate nuo panašaus ar kiek kitokio tipo uošvių elgesio, neigiamos emocijos galiausiai ima veikti ir jūsų santuoką.

Supratinga ir patarimų negailinti Susan Forward knyga „Toksiški uošviai“ padeda keliauti klastingais santykių su uošviais keliais. Autorė aiškina sudėtingus šeima tapusių žmonių santykių niuansus, parodo, kaip uošviai manipuliuoja savo vaikais, kad pasiektų ko nori, padeda įsivaizduoti savotišką trikampį, kuriame visi kovoja, norėdami užsitikrinti vieni kitų lojalumą ir paramą. Knygoje atpasakotos tikros gyvenimo situacijos iliustruoja autorės siūlomas efektyvias elgesio strategijas, kurios gal ir nepavers toksiškų uošvių svajonių uošviais, tačau padės nubrėžti ribas, išlaikyti savigarbą, jausti sutuoktinio palaikymą ir, svarbiausia, apsaugoti jūsų santuoką.

Susan Forward – visame pasaulyje garsi psichologė, dėstytoja, grupinių terapinių užsiėmimų vadovė ne viename Pietų Kalifornijos medicinos ir psichiatrijos centre. Lietuvių kalba yra išleista ir kita pasaulinės šlovės sulaukusi jos knyga „Toksiški tėvai“ (2014, „Vaga“).

Ar Jūsų uošviai toksiški?

Norint atpažinti toksiškus uošvius, reikėtų atkreipti dėmesį į dvi sritis: 1)uošvių gyvenimo sąlygas, kurios paskatintų juos kištis į jūsų santuoką; 2) faktinius žalingo kišimosi požymius. Šis sąršas padės jums identifikuoti problemines vietas:

Ar jūsų uošviai

 1. Tarpusavyje bendrauja šaltai/piktai?
 2. Dažnai pykstasi?
 3. Be saiko vartoja alkoholį/ narkotikus?
 4. Yra našlys(-ė), išsiskyręs (-usi), bet nesikuria naujo gyvenimo ir tikisi, kad jų vaikas, t.y. jūsų sutuoktinis, užpildys jų gyvenime atsiradusią tuštumą?
 5. Nuolat šaukiasi jūsų partnerio, kad šis patenkintų jų reikmes?
 6. Nuolat sukuria tokias situacijas, kad jūsų partneris turėtų rinktis tarp jūsų ir jų poreikių?
 7. Nuolat kritikuoja vieną iš judviejų arba abu?
 8. Užgauliai komentuoja jūsų išvaizdą, darbą, politinius ir religinius įsitikinimus, jums svarbius dalykus ar žmones?
 9. Siekdami savo tikslų papirkinėja jus ir jūsų partnerį?
 10. Nuolat verčia jus ir/ar jūsų partnerį jausti kaltę, kai jiems pasipriešinate?
 11. Nuolat dalija neprašytus patarimus?

Jei bent iš trijų pirmųjų klausimų atsakėte „taip”, labai tikėtina, kad dėl asmeninių savo problemų jūsų uošviai iš tiesų kamuoja jūsų santuoką. Jei „taip” atsakėte į vieną ar du klausimus nuo 4 iki 7, vadinasi, turite problemų su uošviais, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį. Jei „taip”  atsakėte į tris ir daugiau visų šių klausimų, jūsų uošviai yra toksiški ir mano turintys teisę kontroliuoti svarbiausias jūsų gyvenimo sritis.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.