Darbe įgijau pasileidusios merginos reputaciją

Klausimas: Sveiki.
Rašau būdama smarkiai sugniuždyta. Mano problema yra tai, kad darbe įgyjau pasileidusios merginos reputaciją. Neseniai sužinojau, kaip plačiai tai yra pasklidę tarp kolegų ir dėl to jaučiuosi taip blogai, kad net svarstau ar išgyvensiu šį nemalonu įvykį nepakeitusi darbo.
sirdziu-dama
Liūdniausia yra tai, kad tokiems gandams atsirasti tikrai buvo pagrindo. Darbe esu be galo laisvai bendraujanti, aplink mane visada sukasi vyrai kolegos, kurie suteikia šiek tiek pagalbos. Su jais visais aš gražiai besišypsodama bendrauju ir tas pastebima. Jeigu būtų tik tai, galėčiau dar susitvarkyti, tieisog jei nustočiau būti tokia lipšni paprastutė.Dar viena didelė problema yra ta, kad kai aš išgeriu – nebekontroliuoju savęs ir atsipalaiduoju pernelyg daug. Viename iš darbo vakarėlių aš padauginau alkoholio, šokau, bendravau ne su vienu, flirtavau ir pan. Galiausiai netikėtai gavau skambutį iš draugo, kuris man pasakė, kad dabar jis yra su kompanija, kurioje yra trys vaikinai iš mano darbo ir šiuo metu jie garsiausiai mane apkalbinėja, kokia pasileidelė aš esu, kaip žiauriai aš elgiuosi išgėrus, kad protas mano kaip šešiolikmetės ir kokia reputaciją pasidariau ir panašiai…
Aš gavau tokį smūgi, kad nebenoriu jau kelintą dieną valgyti ir nebežinau kaip toliau dirbsiu. Aš pripažįstu, kad priežastys tokioms kalboms buvo, bet aš nebežinau kaip išstaisyti tai. Aš iš esmės esu paprasta, nekvaila, baigiau universitetą, domiuosi menu ir esu draugiška. Bet to jau žinoma niekas nebemato.
Ar jūs galite patarti, kaip išgyventi šią moralinę kančią nekeičiant darbo vietos? Aš suprantu, kad dabar reikia laikytis labai santūriai, bet ar tai padės man išstaisyti situaciją? Man yra dvidešimt ketveri metai.
Labai tikiuosi, kad dar yra kokia nors viltis pagerinti mano šlykščią padėtį.
Išanksto ačiū už atsakymą.
——-
Elena (vardas pakeistas)

Atsakymas:

Sveika, Elena,
Iš tiesų, puiku, kad esate laisvai bendraujanti. Tai savybė, kuri labai padeda ir asmeniniame gyvenime, ir darbe. Gebėjimo nesutrikti, nepasimesti kalbantis su priešingos lyties asmeniu Jums daugelis pavydėtų.

Tačiau svarbu neperlenkti lazdos, kad „laisvas bendravimas“ netaptų „laisvu elgesiu“.
Reputacija yra labai trapus dalykas, ją sugriauti gali net ir nedidelė smulkmena, o atgauti ją būna labai sudėtinga. Juk žmonės yra greiti smerkti. Todėl reputaciją geriau stengtis bet kokia kaina išlaikyti. Deja, kartais paslystame.

Ar yra viltis pagerinti padėtį? Žinoma, kad yra. Ne tik viltis, bet ir galimybė. Ir tai daugiausia priklausys tik nuo jūsų pačios. Moralinės kančios, apie kurias rašote, praeis laikui bėgant, vertinkite jas kaip kainą už pamoką.

Jei liksite darbe, supraskite, kad nuo šiol į jus bus žiūrima „pro padidinamąjų stiklą“. Todėl jūsų elgesys turi būti malonus, tačiau dalykiškas ir konservatyvus, šypsena kiek santūresnė nei paprastai. Jei kas užsimins apie jūsų elgesį vakarėlyje, pasakykite, kad nuo to karto perkainavote savo vertybes ir padarėte atitinkamas išvadas. Daug nesiteisinkite ir nedetalizuokite.

Jei tai nepadės, visada galima išeiti iš darbo ir naujame kurti naują įvaizdį.
Kad ir ką pasirinksite, siūlyčiau į šį įvykį žiūrėti kaip į pamoką. Kaip sakiau, už ją susimokėjote moralinėmis kančiomis, todėl daug kartų savęs paklauskite ko iš šio įvykio pasimokėte. Apie savo aprangą, elgesį, alkoholio vartojimą, o ypač apie ribas bei nerašytas taisykles.

Darbe – tik dalykiški santykiai, jokio flirto. Jei, kaip sakote, išgėrusi savęs nekontroliuojate, alkoholiui turite tarti griežtą ne! Kad ir kaip gausiai firma vaišintų brangiais gėrimais, nepamirškite, kad švenčiate ne su artimais draugais, o su darbo kolegomis.

Ir dar. Tai, kad kolegos garsiai visiems pasakoja ir diskutuoja apie jūsų elgesį, tai nieko gero apie juos pačius nesako. Save gerbiantys vyrai neapkalbinėja už akių. Jie tokiu atveju pačiai merginai „prie keturių akių“ nupasakotų kaip ji elgėsi ir pareikštų savo nuomonę. Arba įvykį „pamirštų“. Tą irgi turėkite omenyje.
Sėkmės Jums!

Asta Petrauskienė
Psichologė, Asmeninio tobulėjimo specialistė
www.psichologijoscentras.lt

5 Responses

 1. vdas parašė:

  Nelson Johnson „Mafijos gimimas. Sausasis įstatymas” pasakodamas apie Atlantic City spalvingą istoriją teigia „Jei miesto svečiai būtų norėję skaityti Bibliją, būtume davę jiems Bibliją. Tačiau niekas jos neprašė. Visi norėjo alkoholio, prostitučių ir azartinių lošimų. Mes davėme jiems tai, ko jie prašė”.

  Proto dvasingumas yra atsakymas, tik kaip jo siekti? Jei vienoks elgesys, vyrukams atrodantis kaip žygdarbis ir tema pokalbiams, netenkina, kitas kraštutinumas taip pat baugus. Verta susimąstyti ar apranga ir šukuosena nėra pernelyg laisvi. Dalykinis stilius netoleruoja blizgučių, fitimuškių, iškirpčių, palaidų plaukų. Visa tai skirkite savo vyrui. Pakeisite išvaizdą – pakeisite įvaizdį. Atrodykite prabangiai, brangiai, bet ne aistringai aptemptais aulinukais. Mokykitės prezidentinio aprangos protokolo iš mūsų prezidentės, iš I.Degutienės. Jug iš tiesų vidumi tokia ir esate. Norite dalintis. Iš tiesų norite vyro, kuris vertintų ne pagal išorę, o džiaugtųsi jūsų dalinama išmintimi ir supratingumu. Vardan kurio norėtumėte paaukoti visus korporatyvinius baliukus. Siekite ilgalaikių santykių, nevenkite emocinio ryšio, neniekinkite garbingų vyrų, nes flirtas tėra tikkūno kalba, paviršius. O proto dvasingumas, švarus aumuo, šiais laikais yra deficitas – sykiu ir streso priežastis ir sprendimas.

 2. Mėta parašė:

  Elena, atkreipkite dėmesį ne tik į savo elgseną (ką turėtum joje pakeisti), bet ir į aprangą, makiažą. Kad ir kokį darbą dirbtum, pabandyk išlaikyti darbinį, klasikinį stilių. Venk iškirpčių, mini sijonėlių ir aukštakulnių. Makiažą darykis minimalų. Eidama į darbą nepamiršk, kad neini į klubą, draugų susitikimą ar pan. Į darbą eini dirbti, o ne flirtuoti ar draugų ieškoti, todėl ir bendravimas turi būti dalykiškas, manau, net ir firmos vakarėlyje. Pasistenk ‘neprovokuoti’, likti nepastebima. Pritariu psichologės pasisakymui: „ALKOHOLIUI – NE”.

 3. uzsmeiztaanksciauarveliauatkentesit parašė:

  Kas parase si straipsni prisidenges kito zmogaus vardu atsirugs. Kas rase yra puikiai zinomas.

 4. Kristina parašė:

  O kokiu čia vardu prisidengė, jeigu visada prie \\\\\\\”Psichologas atsako\\\\\\\” straipsniukų rašoma, kad vardas pakeistas? Gal nereikia taip susireikšminti? Klausimas yra visiškai abstraktus, niekas nežinoma apie tą darbovietę, o tai, kad išgėrusi pernelyg prisiflirtavo, tai tikrai ne vienai merginai taip yra buvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *