Kai treneris liepa kovoti su kitu žmogumi – mane apima baimė
0 (0)

kur-mano-pyragaitisKlausimas: Laba diena,

Rašau jums, nes bandau susidoroti su savo baime, tačiau atrodo, kad ir kaip stengiuosi jos pilnai neįveikiu… Taigi, lankau bokso treniruotes, atrodo viskas puiku, džiaugiuosi, kad tokį sportą lankau, nes visad tokį norėjau lankyti, tačiau kai treneris liepa kovoti treniruotėse su kitu žmogumi – mane apima baimė ir nebežinau kaip ją įveikti… Stengiuosi save įtikinti, kad nėra ko bijoti ir t. t Fizinio skausmo aš nebijau, bet negaliu pasakyt ko pats net bijau, tiesiog apima ta baimė, visi džiaugiasi, kad gaus pakovot, o aš tiesiog pradedu nerimauti. Nenoriu mesti treniruočių, man jos patinka, tiesiog jau nebežinau ką ir bedaryti. Gal galite patarti kaip galima būtų susidoroti su baime? 

Atsakymas: Sveikas, Justai.

Baimės jausmas užima didelią dalį mūsų gyvenime. Baimė reikalinga ir labai svarbi kiekvieno žmogaus išlikimui. Dėka jos, mes suprantame, kad esame pavojuje, ir, kad turime gelbėtis iš pavojingos situacijos. Baimė aprūpinama organizmą adrenalinu, kurio dėka esame greitesni, stipreni. Taip mūsų organizmas paruošiamas gynybai arba atsitraukimui. Be baimės jausmo mes patys save pastatytume į labai pavojingas situacija, kas sumažintų galimybė išgyventi, ir padidintų galimybę anksti mirti.

Kai baimė imama sieti su sportu, ji įgauna kiek kitokius pavadinimus. Galime ją pavadinti stresu, įtampa, spaudimu. Kalbant apie boksą – baimė išlieka baime, tačiau kyla klausimas – kas yra tos baimės šaltinis? Ar bijoma būti sužeistu? Bijoma sužeisti kitą? Gal tai pačio pasirodymo baimė? Ir čia svarbu suprasti, kad svarbiausia nei tai ko bijome, ar kodėl bijome, bet tai kaip su ta baime susitvarkyti. Nejausti baimės neįmanoma, tai virš mūsų sugebėjimo ribų. Tačiau galime jausti baimę ir sugebėti ją nukreipti naudinga linkme.

Boksavimasis su priešininku gana rimtas ir nekasdienis įvykis. Visiškai normalu bijoti, kad gali sužeisti kitą, ar , kad tavo priešininkas sumuš tave patį. Normalu bijoti, kad prastai pasirodysi, kad patirsi pralaimėjimą. Svarbu suvokti, kad baimės neįmanoma pilnai įveikti, bet įmanoma ją sukontroliuoti, ir teigiamai išnaudoti.

Sukontroliuoti baimę tau gali padėti:

1) Dagiau laiko praleisk sporto salėje. Geras pasiruošimas prieš kovą gali padėti išvengi abejonių savimi kovos metu. Žinodamas, kad į pasiruošimą įdėjai daug pastangų, jausies tvirtesnis, ir labiau savimi pasitikintis.

2) Gerbk priešininką. Baimė suteikia priežastį jausti neigiamus jausmus priešininkui. Juk nesinori užgauti draugo, tačiau imti nekęsti priešininko labai iracionalu. Verčiau stengis susikoncentruoti į savo gebėjimus, judesius, jėgą. Stengis išlikti susikaupęs, ramus, susikoncentravęs į kovą.

3) Kvėpavimas. Prieš kovą atlik kvėpavimo pratimą: giliai įkvėpk , trumpam sulaikyk kvėpavimą, ir ramiai iškvėpk.

4) Galvok apie pergalę. Pergalė suteikia baimei prasmę, suteikia prasmę kovai. Mąstyk pozityviai.

Justai, nesakysiu nebijok, nes tai labai sudėtinga, tačiau paskatinsiu baimę prisijaukinti, leisti sau bijoti, ir tą jausmą išnaudoti pozityviai. Sėkmės ir gražių tau pergalių!

Sėkmės!
Psichologė Ieva Nedzveckaitė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

5 Responses

 1. Wolf parašė:

  maziau kreipt demesi i savo baime, galvok, analizuok, stebek savo priesininka. mastyk kokia strategioja pritaikyt, ieskok silpnu vietu priesininke. baime apima visus, svarbiausia yra ja sutvartyd ir daryt tai ka reikia. beja medituok.

 2. dipsis parašė:

  Yra įvairiausių baimių. Keletas retesnių. Arachibutyrofobija – baimė, kad riešutų sviestas prilips prie gomurio. Papafobija – Popiežiaus baimė. Nomofobija – baimė likti be mobiliojo telefono ar kito susisiekimo prietaiso. Ir apie baimes galima kalbėti be galo, nes kiekviena tėra tam tikra iliuzija – baimės netikros. Nors kiekvienu atveju jos smogia atrodo į silpniausią įmanomą vietą, net neleidžia apsisaugoti. Todėl prieš treniruotę galima pamėginti mintyse susikurti vaizdinį, kad užsidedi nuostabius kaldintus šarvus, išdailintus gražiausiais ornamentais ir pro juos niekas negali smogti.
  Gal tai pernelyg atviros erdvės baimė – tada atidžiai apžvelk salę, lubas, duris, būtinai ištyrinėk kokios sienos, kokie raštai ant sienų, kokia apdaila (dažai, tinkas), kokie šviestuvai ir visa kita, ir kuo detaliau. Užsimerkus būtina prisiminti kokia tai patalpa.
  Ringe gali įsivaizduoti kad ir kitas žmogus turi neprastesnius šarvus nei tavo ir susitikę vienas kitam niekaip negalite pakenkti.

  Jeigu baimė būtų gyvūnas – koks tai būtų gyvūnas? Nupasakok sau jį, apibūdink. Tada internete ar knygose pasižiūrėk to gyvūno nuotraukas, paskaityk apie to gyvūno charakterį, kas jo priešai, kaip gyvūnas ginasi. Jug neveltui rytų kovų technikos pavadintos gyvūnų vardais, tarkim, tigras, bezdžionė. Amerikos indėnai, šamanai taip pat susitapatina su gyvūnais, išnaudoja jų jėgą ir stipriąsias puses – povas, erelis, žuvis, elnias… Tai jų totemai. Pažink savo stilių – jis nejuokingas, rimtas ir artimas tau. Tai tavo stiprybė.
  Galų gale gyvūną jug galima prisijaukinti, nes baimę kelia tik laukinis nenuspėjamas gyvūno elgesys.

 3. saulius parašė:

  dabar liudas persivadino į Liudas-Saulės auksas. Normalu,šamaniškas pasivadinimas?Krikšto atsisakė?

 4. gogo parašė:

  Bijo popiežiaus ar Bažnyčios ti tamsos velnių apsėsti. Laisvintis reiktų nuo to. Apie visokius ezoterikus,chiromantus, šamanus, astrologus pasakoja jotūbėje PAULIUS. Raktas: Iš pragaro pas Jėzų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.