Lyderystė, kaip psichologinis fenomenas
0 (0)

Davidas G. Myersas pasakoja istorija, apie 1910 metais vykusias itin įdomias lenktynes tarp norvegų ir anglų, kurie pirmi pasieks Pietų ašigalį. Jį pirmieji pasiekė norvegai, kurie buvo sėkmingai vedami Roaldo Amundseno. Anglai, iš kitos pusės, buvo nevykusiai vedami Roberto Falcono Scotto, todėl ašigalio pasiekti nesugebėjo. R. F. Scottas bei trys jo komandos nariai žuvo. Kaip galima suprasti iš pasakojimo, Amundsenas pademonstravo tikros lyderystės, to, kaip kai kurie žmonės mobilizuoja ir nukreipia grupes, poveikį.

Myers, D. G. svarbiausios lyderystės sąvokos:

1. Lyderystė (leadership) – procesas, kurio metu tam tikri grupės nariai skatina ir nukreipia grupę atitinkama (dažniausiai teisinga) linkme (Myers, 2008, p. 343).
2. Užduoties lyderystė (task leadership) – lyderystės tipas, susijęs su darbo organizavimu, standartų nustatymu ir susitelkimu tikslui pasiekti (Myers, 2008, p. 343).
3. Socialinė lyderystė (social leadership) – lyderystės tipas, susijęs su grupės sutelkimu darbui, konfliktų sprendimu ir kolektyvo narių palaikymu (Myers, 2008, p. 343).

Vieni lyderiai yra paskiriami arba išrenkami oficialiai, visgi, kiti iškyla iš grupės tarpo, neformaliai. Nors asmens lyderystė dažnai priklauso nuo pačio individo asmeninių savybių, svarbu suvokti ir tai, jog aplinkybės taip pat gali daryti milžinišką įtaką asmens lyderiškumui bei yra ne vienas kitas faktorius, reikalingas „sukurti“ lyderį. Pasak Myers D. G., “… puikus inžinierių grupės vadovas nebūtinai taip pat sėkmingai vadovautų pardavimų agentams.” (Myers, 2008, p. 343).

Atsižvelgiant į prieš tai išvardytas sąvokas, galima pastebėti tai, jog vieniems asmenims gali geriau sektis būti užduoties lyderiais (į tai įeina darbo eigos organizuotumas, standartų nustatymas, dėmesio sutelkimas į pagrindinę užduotį – tikslą). Kiti asmenys mieliau būtų socialiniais lyderiais (jų tikslas – sutelkti grupę darbui, spręsti konfliktus ir palaikyti narius bet kokiomis sąlygomis).

Savybės / įžvalgos apie lyderystę

Pasak Lyderiams.LT rinkodaros direktoriaus Jono Petriko, yra išskiriamos 4 pagrindinės įžvalgos apie lyderystę:

1. Atsakomybė. Tai – vienas pagrindų lyderystei. Vadovas, vadovaudamas komandai, yra atsakingas ne tik už rezultatą, bet ir už komandos įsitraukimą, pasitenkinimą darbu ir emocinę būklę (Lyderystė – ar tai…, 2021).
2. Įtaka. Puikus pavyzdys būtų Lyderiams.LT vadovo Dovaldo Kušlikio pasakojimas. Dovaldas buvo pamėgęs vakarais Bibliją skaityti telefone, tačiau suprato, kad jo vaikai mato tėti sėdintį ant sofos, įbedusį žvilgsnį į išmanųjį ekraną. Tai pastebėjęs, jis pakeitė skaitmeninį Biblijos variantą į fizinį (Lyderystė – ar tai…, 2021). Taigi, lyderiui yra itin svarbu turėti pasekėjų, kuriems jis gali daryti ir daro įtaką.
3. Fenomenas. Lyderystė yra fenomenas vien dėl to, nes ji neturi vieno tikslaus apibrėžimo. Prie lyderių gali būti priskiriami ir kompanijų vadovai, ir vaikų tėčiai (Lyderystė – ar tai…, 2021).
4. Darbas su savimi. Svarbiausia lyderio užduotis – savęs pažinimas, asmeninis tobulėjimas bei ugdymas (Lyderystė – ar tai…, 2021).

Parengė Gustas Ramanauskas
Pagal:
1. Myers, D. G., 2008 „Socialinė psichologija“
2. Lyderystė – ar tai apie mane? Atsakomybė, įtaka, lyderystės fenomenas ir darbas su savimi. Prieiga per internetą: https://lyderiams.lt/lyderyste-ar-tai-apie-mane

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.