Nežinai kas nutiko VYRUI, bet kai baigėsi karantinas vyras pasikeitė 1000%
0 (0)

Elias Sch / Pixabay

Mano klausimas apie karantiną ir jo padarinius.Turiu šeimą, du vaikus ir vyrą. Kai prasidėjo karantinas – labai puikiai bendradarbiavome, žiurėjome namuose vaikus, darėme su jais pamokas, buvome tvirti ir užtikrinti ateitimi, tiek aš, tiek vyras. Nežinia kas nutiko VYRUI, bet kai baigėsi karantinas, jis pasikeitė 1000%! Man tai buvo šokas. Jam tapo nebesvarbi šeima, tėvai, namai. Jis pradejo megzti naujas pažintis, tapo žiaurus ir atšiaurus. Kas taip galėjo paveikti žmogų? Kaip jam padėti? Ir kodėl taip neįvyko su MANIMI?
Ačiū už atsakymą.

Komentuoja psichologas Edvardas Šidlauskas

Sunku tiksliai atsakyti į klausimą „Kas nutiko?”, aišku viena, kaip ir pati rašote, tai kažkaip susiję su karantinu. Akivaizdu ir tai, kad kažkas įvyko, ko jūs nepastebėjote, gal todėl, kad vyras slėpė, pavyzdžiui, savo susierzinimą ar kažkokius nepatenkintus poreikius, polinkius, norus. Išties tai jau pirmas santykių atšalimo požymis. Jūsų nerimas ir sukrėtimas dėl to ir yra stiprūs, kad tai paaiškėjo staiga, netikėtai, nieko neprasitarus, prasiveržė kažkokiu atšiauriu elgesiu. Jei nuolat vyktų nedideli barniai, tarkime, ginčai, burbėjimai ir palengva augtų iki dabartinio atšiaurumo, viskas būtų kaip ir natūralu, surantama, nestebintų ir netrikdytų taip stipriai.

Į klausimą, kodėl taip neįvyko su jumis atsakyčiau taip, kad įvairūs tyrimai rodo, jog motrų valia dažnai yra stipresnė bei vyrų, paradoksalu, bet stprioji lytis jie tik fiziškai, o psichologiškai dažnai yra priešingai. To pasekoje, veikiausiai jūsų antra pusė palūžo, bet slėpė tai ir tiesiog savotiškai perdegė nuo tų visų šeimos pareigų ir veiklų namuose, ypač tikėtina, jei iki karantino jis mažai tame dalyvavo ir realizuodavo save daugiau kažkur kitur…

Kaip ten be būtų, uždarumas ir slapukavimas yra santykių griovėjai, visi porų ekspertai jums viningai tą pasakys. Atvirumas ir kalbėjimasis, konfliktų sprendimas, o ne jų vengimas yra tvirtų santykių pamatas. Bet tai galima tik tada jei yra abipusis noras kalbėtis.

Galimai vyras tiesiog pervargo, kaip minėjau, ir tarsi nori atitrūkti, gal nutūks su visam, o gal palakstęs sugrįš, nežinia. Tačiau jėga ir įkyrumu, tardymais, reikalavimais čia turbūt mažai ko pasieksite. Tokioje situacijoje belieka laukti, duoti vyrui laiko ir erdvės susivokti pačiam, tarsi atsitokėti, susidėlioti taškus.

Jei jis bėga į naujas pažintis, ieško naujumo, gal vertėtų pamąstyti apie tai, kaip keisti rutiną ir jums, kažką paįvairinti, atnaujinti savyje, namuose, bet tarsi dėl savęs, jam to neperšant, neakcentuojant, paliekant galimybę vyrui atrasti žmoną ir šeimą naujai. Naujai įsimylėti.

Aišku, variantas ir tiesiog tiesiai bei atvirai pasikalbėti, be kažkokių kaltinimų, apie tai, kas yra, kas vyksta. Jei sunku tai padaryti dviese, užsikerta dialogas – kreipkitės į poras konsultuojantį psichologą.

Linkėjimai

Edvardas Šidlaukas | psichika.eu

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.