Penki archetipai

Carey Davidson „Penki archetipai. Atraskite tikrąją prigimtį ir pakeiskite savo gyvenimą bei santykius su kitais žmonėmis“ (2021)
Išleido: Liūtai ne avys
Vertė: Diana Urbonė
Puslapiai: 320
ISBN: 9786098254501

Atraskite savo asmenybės archetipus ir pagerinkite gyvenimo bei santykių su kitais žmonėmis kokybę, pasinaudodami nauja, asmeniniams pokyčiams skirta saviugdos sistema.

Tradicinės kinų medicinos elementai Medis, Ugnis, Žemė, Metalas ir Vanduo yra žmogaus prigimties augimo ir vystymosi pagrindas. Manoma, kad jie mums padeda suprasti viską – nuo ligų ir išgijimo iki svarbiausių vaikų vystymosi procesų, ir toliau daro įtaką šiuolaikinei kinų medicinos praktikai. Tačiau šioje knygoje ajurvedos mitybos specialistė, reiki meistrė ir organizacijos „Tournesol” įkūrėja Carey Davidson parodo, kad kiekvienas iš šių penkių elementų gali būti laikomas asmenybės archetipu, o mūsų viduje kunkuliuoja unikalus šių archetipų mišinys – tarsi langas, pro kurį žvelgiant gyvenimas tampa prasmingesnis visuose lygmenyse.

Knygoje „Penki archetipai“ Davidson teigia, kad, žinodami kiekvienam tipui būdingus asmenybės bruožus ir pasinaudodami tuo, ką autorė vadina Penkių archetipų metodu, išmoksite numatyti savo elgsenos modelius – ne tik su savimi, bet ir su draugais, meilės santykių partneriu, vaikais ir net bendradarbiais. Taikydami šį metodą, jūs taip pat:

  • išmoksite labiau kontroliuoti veiksmus ir poelgius, kurie trukdo jūsų potencialui;
  • ištobulinsite savimonės ir savireguliacijos įgūdžius, kurių prireikia susidūrus su kasdieniu stresu;
  • suprasite, kas iš tiesų erzina žmones, todėl sugaišite mažiau laiko inertiškiems santykiams ir daugiau laiko skirsite tiems, kurie kelia pasitenkinimą.

Dirbdama su žmonėmis, poromis, bendrovėmis, tėvais, vaikais ir pedagogais bei nuolat atidžiai tyrinėdama penkis elementus, Davidson pateikė šį darbą apibendrinančias įžvalgas ir sukūrė supaprastintą bei praktišką vadovą, padėsiantį tinkamai pasinaudoti penkių archetipų stiprybėmis.

„Penki archetipai“ – tai išsamus kelrodis, kuriame rasite vertinimo klausimyną, padėsiantį nustatyti savo pagrindinį, antrinį ir žemiausią archetipą, jis ne tik atskleis daugiau informacijos apie jus patį, bet pakeis jūsų santykius su kitais ir parodys kelią į asmeninę bei tarpusavio santykių harmoniją.

***
„Knyga visiškai [pakeitė] mano požiūrį į tuos žmones, kurie mane nervina, išmuša iš teisingo kelio ar tiesiog mato pasaulį kitaip negu aš…  [Penki archetipai] – nuostabi knyga, ir Davidson nuostabi…. Skaitykite knygą, apmąstykite kiekvieną žodį ir pasiruoškite tam, kad jums „nuraus stogą”.”
– Megan O’Neill, Goop

„Jeigu žinotumėte, kad yra tam tikrų būdų, padėsiančių jums nusiraminti ar susitarti su kolegomis, negi nenorėtumėte apie juos sužinoti plačiau? Dauguma mūsų tokios progos tikriausiai nė už ką nepraleistų, o vėliau žinias norėtų perduoti ir partneriams, kolegoms, vaikams… Knygoje Penki archetipai Carey Davidson suteikė mums galimybę susipažinti su šiomis įstabiomis idėjomis, paversdama antikinę išmintį šiuolaikinėmis įžvalgomis.”
– Nellė Derrick Debevoise, Forbes

„Penki archetipai  leidžia pažvelgti į turtingą ir įvairiaspalvę mūsų pačių teritoriją, į tai, kas esame mes patys. Suprasdami savąją prigimtį, geriau suvoksime stiprybes ir silpnybes – kur esame nepralenkiami, o kur dar turime daug ko išmokti. Mokytis gyventi su savimi pačiu ir pasinaudoti savo galia – mūsų gyvenimo darbas, ar ne?”
– Harrieta Beinfield, licencijuota akupunktūros specialistė, knygos Between Heaven and Earth: A Guide to Chinese Medicine bendraautorė

„Knygą privaloma perskaityti kiekvienam, norinčiam pagilinti žinias apie savimonę ir puoselėti tvirtus, prasmingus santykius su kitais. Žvelgdama per atjautos ir meilės prizmę Carey Davidson pateikia vertingų idėjų ir moko gyventi prasmingai, apgalvotai naudojantis unikaliomis stiprybėmis ir įsiklausant į savo poreikius.”
– Bojana Jankovic Weatherly, gydytoja, magistrė

„Penki archetipai – tai įžvalgi gyvenimo strategija, padedanti pasiekti gerų rezultatų savimonės, rūpinimosi savimi ir harmonijos srityse. Perpratę šiuos universalius dėsningumus, įgausime jėgų tapti ištvermingesni ir patys pasirūpinti savo gerove.”
– Sarah Mulukutla, gydytoja, visuomenės sveikatos specialistė, neurologė ir organizacijos „Mindful Neurology” įkūrėja

„Šioje šiltoje, lengvai skaitomoje knygoje Carey Davidson suprantamai ir aiškiai pasakoja apie penkis tradicinės kinų medicinos elementus, padėdama skaitytojui nustatyti savo pagrindinį archetipą bei jo stiprybes ir stresą keliančius veiksnius. Turėdami šių žinių, galėsite kontroliuoti savo reakcijas, suprasti, kaip atsikratyti diskomforto ir susigrąžinti pilnatvės bei ramybės jausmą.”
– Jillė Blakeway, licencijuota akupunktūros specialistė, bestselerių Energy Medicine, Sex Again ir Making Babies autorė

„Šioje išsamioje penkių elgsenos archetipų analizėje Davidson aprašo sistemą, kaip gyventi prasmingiau ir rūpestingiau… Dėmesingo įsisąmoninimo pratimus ir kinų mediciną išmanantiems skaitytojams didžiausią susidomėjimą kels siūlomi praktiški pratimai, padėsiantys ilgam pagerinti gyvenimo kokybę.”
– Publishers Weekly

Apie autorę
Carey Davidson yra holistinio analitinio sveikatos centro „Tournesol” įkūrėja ir vadovė. Šis centras Niujorke įgyvendina įvairias programas, kuriose derinamos novatoriškos mokslo idėjos ir patikrinta išmintis, siekiant išplėsti žmonių ir organizacijų galimybes strategijomis, ugdančiomis ištvermę ir padedančiomis užsitikrinti gerą savijautą naudojant savižiną, savivoką ir puikiai įvaldytus asmeninius gebėjimus. Taip pat Davidson yra organizacijos „Tournesol Kids” vykdomoji direktorė ir Nalandos meditacijos mokslo instituto administracijos direktorė. Prieš pradėdama vadovauti Nalandos instituto administracijai, Davidson buvo Kolumbijos universiteto Kolumbijos koledžo Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė ir Kolumbijos CARING (vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriaus padalinio Kolumbijos presbiterijonų ligoninėje, kuris įgyvendina kultūriniu požiūriu jautrias prevencijos ir intervencijos programas rizikos grupei priklausantiems Niujorko vaikams, pasitelkiant muziką ir meną) vykdomoji direktorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *