Kas į komunikacijos rinką ateis po ketverių metų?
0 (0)

komunikacija

Komunikacijos mokslas nėra senas, o kiek beskaitytum knygas apie komunikaciją, jos neišvengiamai duoda nuorodas į psicho-socialinius tyrimus ir leidinius.

Todėl norintys tapti gerais komunikacijos žmonėmis neišvengiamai turi domėtis ne tik komunikacijos, rinkodaros teorija. Situaciją šiek tiek pagražinsime, bet iš esmės komunikacija remiasi į šiuos mokslus.

 • Psichologija. Komunikatorius privalo suvokti, kaip žmogus mąsto, nes tik taip jis gali vykdyti efektyvią komunikaciją.
 • Sociologija ir socialinė psichologija. Būtina žinoti, kaip žmonės bendrauja ir sąveikauja.
 • Mitologija ir kultūros istorija. Mitai yra istorijos ir geriausi „storytelling“ pavyzdžiai. Be to, pilni archetipų, elgsenos modelių ir simbolių, kuriuos vėliau galima naudoti komunikacijoje.
 • Filosofija. Šis mokslas – ir proto mankštai ir mūsų civilizacijos pažinimui, ir simboliams.
 • Retorika. Komentarų nereikia.
 • Lietuvos ir užsienio literatūra. Raštingi žmonės, žinia – ne tik rašo, bet ir skaito. Tai ypač reikalinga ryšių su visuomenės industrijai. Be to, literatūra yra pilna tų pačių simbolių, „Storytelling“ pavyzdžių bei plečia akiratį bei pasaulio suvokimą.

O dabar pasižiūrėkime, ko mokomi būsimieji komunikacijos žmonės. Paimame dvi aukštąsias mokyklas, kurios „gamina“ komunikacijos bakalaurus ir padarome minianalizę*. Baigusieji šias studijas po ketverių metų pasibels į rinkodaros departamentų ar agentūrų duris arba rinksis tolimesnį mokslą.

VU, Komunikacijos fakultetas, „Verslo informacijos vadybos“ bakalauras.

 • III semestre galima pasirinkti semiotikos pagrindus. Neblogai.
 • V semestre galima pasirinkti „Vartotojo elgseną“. Skamba įtartinai, bet „traukia“ ant psichologijos-sociologijos.
 • VI semestre galima pasirinkti „Organizacijos psichologija“. Gerai.
 • Paskutiniame, VIII semestre, galima pasirinkti „Įtikinimo komunikacijos“. Gerai.

VDU, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Viešosios komunikacijos bakalauras.

 • I semestras – „Socialinės visuomenės struktūra“. Gerai.
 • III semestras. Galima pasirinkti „Socialinė ekonomika ir pilietinė visuomenė“. Galbūt.
 • IV semestras. Galima pasirinkti „Socialinė psichologija“. Pagaliau.
 • VI semestras – „Viešosios komunikacijos kontekstai ir kultūros“. Atrodo neblogai.
 • VII semestras – „Viešojo kalbėjimo menas ir retorika“. Žinoma.

Ir čia viskas? Gal kai kurie dalykų pavadinimai slepia tai, ko mes ieškojome, bet vis tiek nedaug. Psichologijai ir sociologijai – komunikacijos pamatui, skiriama keletas dalykų per ketverius metus. Jeigu paimtumėte VDU „Marketingo vadybos“ bakalaurą, tai būtų dar blogiau – rastumėte tik „Vartotojo psichologiją“, nukištą į VI semestrą.

Sakysit, kur problema? Yra du išsilavinimo keliai. Pirmasis laikomas daugiau amerikietiško pragmatizmo įtakotas „how to…?“, o kitas pateikia daugiau gilesnės informacijos ir atsako į klausimą „why?“. Taip, antrasis yra ilgesnis, bet jis suteikia profesinę karjerą pradedančiam žmogui stipresnį pamatą, jis žymiai lengviau suvokia „how to…?“ ir greičiau perima informaciją.

Žinoma, nereikia perlenkti ir susikoncentruoti į psicho-socialinius dalykus, tada mokslus baigęs studentas atidarys psichoterapijos kabinetą, o ne įsidarbins rinkodaros skyriuje.

* Analizė atlikta tik iliustracijos tikslais, remiantis internete pateikiama informacija apie programas ir dėstomus dalykus. Autorius pareiškia, kad ši analizė negali būti vertinama, kaip teisinga ir esminė analitinė medžiaga – tam reikėtų detalesnių ir platesnių tyrimų. VU ir VDU pasirinktos atsitiktinai, kaip dviejų didžiausių Lietuvos miestų aukštosios mokyklos.

Šaltinis: dansu.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

 1. Rimantė parašė:

  Viešoji komunikacija, tai labai plati sritis, kuri apima ir straipsnių rašymą. Truputį ,,bado akis” straipsnis, kuriame kritikuojami vieni iš geriausių universitetų Lietuvoje ir jų specialistų parengimas, nors straipsnis parašytas siaubingai… Angliški žodžiai šitam straipsny primena penkiolikmečius, kurie bando pasirodyti prieš draugus naudodami anglicizmus. Straipsnis rimta tema, tai ir rašykite rimtai ! Kitas svarbus aspektas, straipsnis mažai informatyvus, atrodo, jog pristatinėjama, ko mokysis įstoję į VDU ar VU, neatitinka temos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.