Kūno maištas

Kuno maištas (viršelis)

Alice Miller „KŪNO MAIŠTAS”
Leidykla: Vaga

Šveicarų psichoterapeutė atskleidžia žinomų žmonių, tokių kaip F. Dostojevskis, Nyčė, ar F. Kafka vaikystėje patirtas traumas, atveria kaip gimsta diktatoriai ir kodėl miršta jauni genijai.

Ši knyga daugumai žmonių iš pradžių gali pasirodyti sukrečianti ir nemaloni. Puslapiuose atveriama nepopuliari, skaudi, dažnam nepriimtina tiesa.

Pagrindinė tema sukasi apie išstumtas vaikystėje emocijas, psichinį ir kūno skausmą. Tradicinės moralės normos visame pasaulyje iš vaiko reikalauja besąlygiškai gerbti ir mylėti savo augintojus.

Tokiu būdu, bet koks negatyvus atsakas į žiaurų elgesį dažnai interpretuojamas, tiek suaugusių, tiek paties vaiko, kaip nepagarba – sukelia sunkų kaltės jausmą.

Taip primesta kaltė vėliau trukdo įsisąmoninti susikaupusias ir į pasąmonę išstumtas vaikystės kančias. Pasekmės liūdnos: išstumtų emocinių konfliktų konversijos sukeltos psichosomatinės ligos, smurtavusių tėvų idealizacija, psichinės ligos, nesveikų santykių perkėlimas auklėjant savo vaikus ir etc.

Knyga pravers psichoterapeutams, pedagogams, tėvams, norintiems geriau pažinti save ir patyrusiems sunkią vaikystę žmonėms.

„Tėvų žiaurybės – tai ne tik mušimas, bet ir – gal net svarbiau – draugiško dėmesio stoka, bendravimo stoka, vaikų poreikio ir sielos skausmo nepaisymas, beprasmės, iškrypėliškos bausmės, lytinis išnaudojimas, piktnaudžiavimas besąlygiška meile, emocinis šantažas, savivertės žlugdymas ir įvairiausi valdžios naudojimo būdai. Sąrašas begalinis. Blogiausia, kad vaikas turi išmokti visa tai vertinti kaip normalų elgesį, nes kitokio jis nežino.“ (156 p.)

Tik tiesa, kokia ji bebūtų sunki – išlaisvina. Ši knyga, tiesiogine šio žodžio prasme – išlaisvina nuo nepagrįsto kaltės jausmo, prietarų ir nuo visos eilės kūno bei proto ligų.

„Bet kaipgi viską padaryti teisingai?
Atsakymas būtų toks: niekada nieko nepadarysi teisingai, jei taikysiesi prie kitų. Tegali būti tas, kas esi …”
(83 p.)

Keletą citatų rasite čia.

Knygos pagrindu parengti rašiniai: Kaip tapti diktatoriumi, Hiperaktyvūs vaikai, Atsiskyrimas nuo tėvų, Valgymo sutrikimai

1 Response

  1. svetlana parašė:

    Panašu kad tai puiki ir labai reikalinga knyga!Ačiū, Edvardai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *